SPIN

Darmowe badania profilaktyczne z MKP Pogoń Siedlce

Aneta Borkowska czwartek, 24 kwietnia 2014, 20:39 Aktualnie, Społeczeństwo

„MKP Pogoń Siedlce dostarcza nie tylko sportowych emocji, ale również zachęca do uprawiania sportu, utrzymywania zdrowego trybu życia oraz do wykonywania cyklicznych badań profilaktycznych. W związku z tym w najbliższą niedzielę (27 kwietnia) w godzinach 13-16. przy stadionie na ulicy Jana Pawła II odbędą się badania profilaktyczne zorganizowane przez klub.

W niedzielne popołudnie pielęgniarki z przychodni Centrum oraz wolontariusze z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach będą czekali na mieszkańców naszego regionu chcących za darmo sprawdzić stan swojego zdrowia.

Zakres badań, jakie będą wykonywane w ramach akcji jest szeroki i obejmuje: pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia, wagi, wzrostu, wskaźnika BMI oraz przeprowadzenie analizy genetycznej kwalifikującej do badań nad dziedziczną podatnością na choroby nowotworowe. Osobom, których pomiary BMI, bądź ciśnienia będą przekraczały normę, zostaną wręczone kupony uprawniające do zniżki na badania m.in. lipidogram, pomiar poziomu glukozy, morfologia, PSA w przychodni Centrum.

Dodatkowo Fundacja DKMS przy wsparciu studentów z UPH będzie rejestrować potencjalnych dawców szpiku kostnego. Do dyspozycji będą również dietetycy, którzy z chęcią odpowiedzą na pytania.

Bezpośrednio po zakończeniu badań o godzinie 16. na pobliskim stadionie odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy Miejskim Klubem Piłkarskim Pogoń Siedlce i Zniczem Pruszków.

źródło: MKP Pogoń Siedlce / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?