SPIN

Nowe mieszkania komunalne na jesieni

Aneta Borkowska czwartek, 24 kwietnia 2014, 13:55 Siedlce

Najprawdopodobniej na jesieni kolejni siedlczanie dostaną klucze do nowych mieszkań komunalnych. Miasto realizując pionierski w skali kraju projekt budownictwa komunalnego ma zamiar w tym roku oddać kolejnych 120 lokali.

–  Powstają dwa bloki przy ulicy Tetmajera. W jednym będzie 74 mieszkań i 46 w drugim – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik urzędu miasta. –  W tej chwili trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynków, a na zewnątrz już jest prawie skończona elewacja – dodaje.

Jak podkreśla rzecznik trudno mówić o konkretnych datach, jednak wszystko wskazuje na to, że na jesieni bloki będą już miały swoich lokatorów. Ta inwestycja wypełni już praktycznie program, który zakładał budowę 333 nowych mieszkań komunalnych.
– Jak widać ten rodzaj partnerstwa publiczno-prywatnego się sprawdza. Mieszań ciągle przybywa, a budżet miasta nie jest zbytnio obciążony – tłumaczy Mazurkiewicz.

Do tej pory lokale powstały przy ulicy Młynarskiej, Tetmajera, Karowej oraz Mieszka. Przypomnijmy, że lokale komunalne przy ulicy Tetmajera buduje firma Akpol z Mińska Mazowieckiego. Bloki powstają w formule „projektuj i buduj”. Akopl wykonuje koncepcję, projekty, następnie buduje i za wszystko płaci. Miasto, czyli podatnicy program spłacają przez 15 lat.

14 komentarzy

 1. Rozbawiony dodano 7 lat temu

  kolejnych ponad 120 wiernych wyborców.

  • bankier dodano 7 lat temu

   i klientów… mops

 2. Proszę o dodano 7 lat temu

  Proszę o zglądnięcie do zapisków z wypowiedzi przy oddawaniu ostatniego bloku na ul. Tetmajera.
  Następne mieszkania obiecywano oddać w czerwcu.
  Ciekawy jestem jak to skomentuje obywateka Świderska?

 3. to... dodano 7 lat temu

  To droższe mieszkania w rozrachunku ostatecznym niż u dewelopera kupione. Takie inwestycje kładą budżet na lata. Nie ma czym się chwalić.

 4. Siedlczanin - racjonalista dodano 7 lat temu

  To było oczywiste, że terminy oddania do użytku tych lokali pokryją się z kampanią wyborczą do Samorządu.

  Jak myślicie, jakie były powody otwarcia Galerii Siedlce akurat w tym roku, skoro prace w ubiegłym odbywały się bez zakłóceń podobnie jak w tym?

  Zawsze jestem daleki od konfabulacji, ale w tym zakresie trudno jest uwierzyć w czyste przypadki. Po drodze odbędzie się odsłonięcie pomnika L. Kaczyńskiego, co nie spotka się z pozytywnym odbiorem wśród Siedlczan, ale wystarczy się polansować przed kamerami podczas kolejnych uroczystości i ludzie zapomną o tym.

  Oby te założenia włodarzy nie sprawdziły się. Czas pokazać im czerwoną kartkę.

 5. echo dodano 7 lat temu

  Prawdopodobnie ponad 7000 zł/m2.Wielki sukces,który powinien potwierdzić prokurator.

 6. blu dodano 7 lat temu

  zazdrosnicy zal mi was wszystkich plujecie jadem . cieszcie sie ze swoich posadek bo tu ludzie sa biedni ale maja swój honor wstyd mi za was właśnie w takich sprawach pokazuje sie prawdziwe ja . zamiast lezec krzyzem w niedziele to pomyslcie o swojej godnosci

  • ??? dodano 7 lat temu

   ?????????????????????????????

  • bankier dodano 7 lat temu

   Pod pojęciem "honor" masz na myśli pewnie to, że do pracy poniżej 5000/mc nie pójdą?

 7. blu dodano 7 lat temu

  honor to jest równoważnik z pieniędzmi . mówię ze w tych blokach mieszkaja ludzie którzy pracuja za kraja najniższą i sa szcześliwi

 8. Pieszy Marian dodano 7 lat temu

  Za te mieszkania komunalne, Siedlce chwalił prezydent Komorowski. Myślicie, że mu było to łatwo przyszło?

  • ????????????? dodano 7 lat temu

   "Myślicie, że mu było to łatwo przyszło?"

 9. Monika dodano 7 lat temu

  I abarot od nowa…. ehh, Wy nigdy nie przyjmiecie do wiadomości, że skoro Was stać na kredyt to macie na prawdę szczęście….

 10. mieszkanka Siedlec dodano 7 lat temu

  I bardzo dobrze niech biedniejsi też coś skorzystają a nie tylko pokolenia urzędników za dobrą pensję siedzą na stanowiskach za dobrą kasę i udają elitę siedlecką na imprezach w pierwszych szeregach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?