SPIN

Jaka będzie nazwa ulicy? Trwa sesja miejska

Beata Głozak piątek, 25 kwietnia 2014, 14:02 Aktualnie

Po ponad 30 minutach przerwy wznowiono obrady sesji miejskiej. Dyskusja toczy się w punkcie nr 18 „Podjęcie uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy”. Dotychczasowa nazwa Armii Czerwonej zgodnie z projektem uchwały miała być zastąpiona nazwą Pamięci Ofiar II Wojny Światowej.

godz. 13.57 – radny Sylwester Czyżyk stwierdził, że nie rozumie dyskusji nad tym projektem. Jego zdaniem wszyscy zapominają, że jako pierwsze o zmianie nazwy ulicy mówiło stowarzyszenie KoLiber. Zdaniem Czyżyka nazwa powinna brzmieć ulica „Ofiar Armii Czerwonej”

godz. 14.02 – radny Jacek Garbaczewski zaproponował, aby ulica Armii Czerwonej nosiła nazwę ulicy Żołnierskiej.

głosowanie za zamianą nazwy ulicy z ulicy Armii Czerwonej na Pamięci Ofiar II Wojny Światowej za – 13, przeciw – 3, wstrzym. – 4

10 komentarzy

 1. uprawniony dodano 7 lat temu

  Mam nadzieję że KoLiber wezwie Radę Miasta do usunięcia naruszenia uprawnienia. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to Stowarzyszenie KoLiber złożyło wniosek o zmianę nazwy ulicy wraz z podpisami i wniosek ten nie był procedowany. Jest to oczywiste naruszenie uprawnienia.

 2. Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

  Chciałbym też poznać wszystkie koszty związane ze zmiana nazwy. Może Koliber pokryłby je?

  • Paweł Wyrzykowski dodano 7 lat temu

   Koszty zmiany nazwy ulicy na ul. Pamięci Ofiar Komunizmu mógłbym pokryć z własnej kieszeni.

   • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

    Tzn ile?

 3. ? dodano 7 lat temu

  Żeglarskiej? To chyba błąd. Żeglarska w Siedlcach już jest!! Ale jak się nie ma co mówić to się mówi co ślina na język przyniesie. Bzdura.

  • Beata Głozak dodano 7 lat temu

   Najmocniej przepraszam – to był mój błąd – radny powiedział o ulicy "Żołnierskiej"

 4. Tony dodano 7 lat temu

  A co Pana Czyżyka boli, że KoLiber, zresztą słusznie, poruszył tą sprawę i skutecznie nagłosił sprawę? Dość ulicom, pomnikom i skwerom noszących nazwy komunistycznych aparatczyków, zbrodniczych armii itd.
  Już w 1989, kiedy zmieniano wszystkie nazwy ulic, należało zadbać aby ta ulica nazywała się inaczej. To samo powinno się dziać w Warszawie i całej Polsce, ale POlska władza i POlskie media wspierają postkomunistów – w sobotę TVP ma wyemitować z okazji kanonizacji JPII wywiad z Gen. Jaruzelskim. Hańba!

 5. ona dodano 7 lat temu

  A kiedy będzie na sesji głosowane absolutorium?

 6. Oskar Lange dodano 7 lat temu

  Na razie nie ruszają, chociaż niektórzy przezywają mnie "czerwonym ekonomistą". Trochę współpracowałem z NKWD ale to było dawno. Władze ludową wspierałem.

 7. Przemysław B. dodano 7 lat temu

  To niemożliwe, aby w "wolnej" Polsce – ciągle pozostawały sowieckie relikty "braterstwa" broni Polaków i Sowietów.

  Jeśli "Armia Czerwona" musi zostać w siedleckiej nazwie ulicy – proponuję o zmianę na "Bandyckiej Armii Czerwonej", "Oprawców z Armii Czerwonej", lub "Morderców z Armii Czerwonej".
  Bo jeśli z oprawców, zbrodniarzy – robi się Bohaterów – coś tu jest nie tak.
  Chociaż… nie ma się co dziwić – komuniści ciągle przy władzy.

  Zachęcam do przesłuchania:
  http://www.youtube.com/watch?v=mJF1qXddbeo

  [fragment został zmoderowany]

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?