SPIN

Premiery w NoveKino w maju

Aneta Borkowska sobota, 26 kwietnia 2014, 11:37 Aktualnie, Wyróżnione

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w maju. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

2 maja

jan pawel ii– „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości

W związku z procesem kanonizacyjnym Ojca Świętego Jana Pawła II, jednym z najkrótszych w historii Kościoła, do kin trafi dokument „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości”, w którym twórcy zadają pytanie: w jaki sposób Jan Paweł II jest wciąż obecny wśród ludzi? Odpowiedzi szukają w różnych częściach świata, docierając do osób, których życie, w rozmaity sposób, naznaczone jest obecnością Papieża. Przewodnikiem i odkrywcą nowych świadectw jest ks. Sławomir Oder,, postulator procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Jana Pawła II. Prałat wciela się w rolę reportera i razem z ekipą filmową spotyka się z bohaterami filmu, którzy opowiadają mu swoje poruszające historie. W filmie zaprezentowane zostanie, między innymi, świadectwo Floribeth Diaz z Kostaryki, kobiety uzdrowionej przez Jana Pawła II. Lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie. W dokumencie uwiecznione zostały także malownicze miejsca i krajobrazy. To będzie niezwykle wzruszająca podróż w głąb ludzkich przeżyć. Film w naturalny sposób będzie podtrzymywał podniosły nastrój wywołany świętem kanonizacji Papieża Polaka.

reżyseria: Piotr Dziubak,
gatunek: dokument,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 90 minut,

9 maja
czas trwania: 81 minut,

rio– „Rio 2”

Kontynuacja barwnych przygód bohaterów animowanego przeboju z roku 2011. Blu, Julia i trójka ich dzieci wiodą rodzinny tryb życia, ale Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem. Ku jej zdumieniu Blu postanawia zabrać całą rodzinę na wyprawę do dżungli. Wyruszają do Amazonii, gdzie na ich trop wpada dawny przeciwnik, Nigel.

reżyseria: Carlos Saldanha,
scenariusz: Carlos Saldanha, Don Rhymer,
gatunek: animowany/komedia/przygodowy,
kraj produkcji: Brazylia, USA,
rok produkcji: 2014,

sasiedzi– „Sąsiedzi”

Film opowiada o rywalizacji między członkiem bractwa uczelnianego oraz zwykłym ułożonym mieszkańcem okolicy.

reżyseria: Nicholas Stoller,
scenariusz: Andrew J. Cohen, Brendan O’Brien,
aktorzy: Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

trascendencja– „Transcendencja”

Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich – Will (Johnny Depp) – ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych.

reżyseria: Wally Pfister,
scenariusz: Jack Paglen,
aktorzy: Johnny Depp, Rebecca Hall, Paul Bettany,
gatunek: dramat/science-fiction,
kraj produkcji: Chiny, USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 120 minut,

violettakoncert– „Violetta: Koncert”

Koncert nakręcony został w Mediolanum Forum we włoskim Mediolanie. Bierze w nim udział 12 aktorów, którzy wykonują najpopularniejsze piosenki z serialu. Do kin trafi relacja z całego koncertu, aby fani mogli zobaczyć, co dokładnie działo się podczas występów na żywo, jak ich idole spędzali wolny czas między występami. W tym wyjątkowym filmie muzycznym fani „Violetty” zobaczą Martinę Stoessel oraz Jorge Blanco i inne gwiazdy serialu w zupełnie nowej odsłonie. Widzowie będąą mogli poznać kulisy trasy koncertowej oraz poczuć emocje, jakie towarzyszyły gwiazdom przed wejściem na scenę.

aktorzy: Martina Stoessel,
gatunek: dokument/muzyczny,
kraj produkcji: Argentyna,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 90 minut,

16 maja

_KF19502.dng– „Godzilla”

Zapierająca dech w piersiach reaktywacja historii kultowej Godzilli — postaci zrodzonej w wytwórni Toho. Tworzony z rozmachem film przygodowy, który pokazuje walkę najsławniejszego na świecie potwora przeciwko złym stworzeniom, które czerpią siłę z arogancji ludzkości wobec nauki i zagrażają światu.

reżyseria: Gareth Edwards,
scenariusz: Max Borenstein, Frank Darabont, Dave Callaham,
aktorzy: Aaron Taylor-Johnson, Ken Watanabe, Elizabeth Olsen,
gatunek: akcja/science-fiction/thriller,
kraj produkcji: Japonia, USA,
rok produkcji: 2014,

grace ksiezna monako– „Grace księżna Monako”

Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia.

reżyseria: Olivier Dahan,
scenariusz: Arash Amel,
aktorzy: Nicole Kidman, Milo Ventimiglia, Tim Roth,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Belgia, Francja, Luksemburg, USA, Włochy,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 103 minuty,

jaskolka– „Jaskółka

Gierek zastępuje Gomułkę, Polska zajmuje trzecie miejsce w mistrzostwach świata w piłce nożnej, kończy się wojna w Wietnamie, a Karol Wojtyła zostaje papieżem. Agnieszce Jaskółce kolorowe lata siedemdziesiąte przywodzą jednak na myśl zupełnie inne wspomnienia…

reżyseria: Bartosz Warwas,
scenariusz: Bartosz Warwas, Marcin Włodarski, Ewa Kustusz,
aktorzy: Ewa Kustusz, Marcin Włodarski, Barbara Dembińska,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 73 minuty,

 

uspieni– „Uśpieni”

Grupa studentów bierze udział w przerażającym eksperymencie. Wkrótce przekonują się, że nie wolno igrać ze zjawiskami paranormalnymi. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Charyzmatyczny profesor uniwersytecki Coupland, którego metody pracy wzbudzają wiele kontrowersji, zachęca swoich studentów do udziału w niebezpiecznym eksperymencie. Ich wspólne działanie ma doprowadzić do stworzenia poltergeista, co według teorii Couplanda jest możliwe, gdy skumuluje się odpowiednią ilość negatywnej ludzkiej energii.

reżyseria: John Pogue,
scenariusz: John Pogue, Tom de Ville, Oren Moverman, Craig Rosenberg,
aktorzy: Jared Harris, Sam Claflin, Olivia Cooke,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 98 minut,

 

23 maja

czarnoksieznik z oz– „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki”

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze, by zmierzyć się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.

reżyseria: Dan St. Pierre, Will Finn,
scenariusz: Adam Balsam, Barry Glasser, Randi Barnes,
gatunek: animowany/familijny/fantasy/musical,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

listonosz pat „Listonosz Pat i wielki świat”

Ukochany bohater najmłodszych i ciut starszych, wkracza na duży ekran! Sympatyczny listonosz Pat z małego spokojnego miasteczka zapragnie wziąć udział w niezwykle popularnym telewizyjnym show „Mam talent!”. Czeka go więc wyprawa do wielkiego miasta w zwariowany świat gwiazd i telewizyjnych osobowości. Będzie to dla niego wielka i niebezpieczna przygoda. Na szczęście jak zwykle może liczyć na swoich starych przyjaciół z rodzinnego miasteczka oraz swawolnego kota Jessa, dzięki którym odkryje, że od sławy, kariery i świateł wielkiej metropolii stokroć cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić. Urok Pata i wybryki jego psotnego kota Jessa sprawią, że świat dostanie bzika na ich punkcie, ale czy oni dostaną bzika na punkcie wielkiego świata?

reżyseria: Mike Disa,
scenariusz: Annika Bluhm, Kim Fuller, Nicole Dubuc,
gatunek: animowany/familijny,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2013,

x man–  „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”

Spektakularny film science fiction, ukazujący dalsze losy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i walki o akceptację. X-Meni łączą swe siły, by zawalczyć o przetrwanie gatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie łączą siły z młodszymi wersjami samych siebie, znanymi z filmu „X-Men: Pierwsza klasa” i przenoszą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość.

reżyseria: Bryan Singer,
scenariusz: Simon Kinberg,
aktorzy: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 123 minuty,

MALEFICENT– „Czarownica”

Zrealizowany z wielkim rozmachem film „Czarownica”, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej królewny” – Diaboliną. Tytułowa Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień… Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowonarodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa.

reżyseria: Robert Stromberg,
scenariusz: Linda Woolverton, Paul Dini,
aktorzy: Angelina Jolie, Sharlto Copley, Elle Fanning,
gatunek: dramat/fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 135 minut,

dzej dzej„Dżej Dżej”

Jerzy jest gadżeciarzem. Uwielbia elektronikę, a po nabyciu każdego nowego urządzenia nadaje mu imię i zaczyna z nim rozmawiać. Jego najnowszym nabytkiem jest GPS. Nowa zabawka jest jednak inna niż wszystkie poprzednie gadżety. Jako pierwsza odpowiada mu, w dodatku zmysłowym kobiecym głosem. Między Jerzym a jego elektroniczną partnerką szybko zaczyna iskrzyć. Niestety wirtualną partnerkę Jurka trudno jest zadowolić. Zwykłe codzienne życie to dla niej zdecydowanie za mało. Marzą się jej nowe mapy, przeżycia, podróże. Jerzemu, pomimo najszczerszych chęci, trudno sprostać jej wymaganiom. Dlatego, aby zaspokoić swoje potrzeby, ukochana GPS-ka postanawia sprowadzić Jerzego na złą drogę.

reżyseria: Maciej Pisarek,
scenariusz: Maciej Pisarek,
aktorzy: Borys Szyc, Justyna Sieniawska, Jan Wieczorkowski,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

yves saint laurent,jpg– „Yves Saint Laurent”

Niezwykła i pasjonująca historia szalonej miłości jednego z największych projektantów mody – Yves Saint Laurenta. Mając zaledwie 21 lat poznał smak wielkiej sławy i jeszcze większej miłości. Paryż, rok 1957. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia. Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie z cierpieniem miłosnym, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. „Yves Saint Laurent” to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia.

reżyseria: Jalil Lespert,
scenariusz: Jalil Lespert,
aktorzy: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Lebon,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 106 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?