SPIN

O dwa kontenery śmieci mniej w siedleckim zalewie

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 16:37 Siedlce

Okulary, telefon komórkowy, puszki i pełno butelek. To wszystko leżało w siedleckim zalewie w promieniu zaledwie 10 metrów od głównego mola. W sobotę grupa płetwonurków wydobyła z tego niewielkiego fragmentu miejskiego zbiornika prawie dwa kontenery śmieci.

zalew 1 – To była taka spontaniczna akcja – mówi Artur Abramczuk z Centrum Nurkowego w Siedlcach. – W zalewie rekreacyjnie nurkować się niestety nie da, bo jest za płytko i jest zbyt mała widoczność, ale zimą w nim morsujemy i w związku z tym postanowiliśmy zrobić coś dobrego, co polepszy bezpieczeństwo kąpieli – dodaje.

Ośmiu nurków i kilkunastu pomocników złożonych z harcerzy, wędkarzy oraz mieszkańców wyłowiło w promieniu 10 metrów od głównego mola dziesiątki butelek i puszek, ale były także kluczyki, buty, zabawki.
– Ogromna część butelek była pobita, więc szkieł na dnie jest dużo co może grozić skaleczeniem podczas letniej kąpieli – tłumaczy Abramczuk. – Najwięcej ich jest pod molem, więc wygląda na to, że osoby po prostu na nim siedzą, piją i potem wrzucają butelki do wody. Nie powinno tego tam być, więc tym bardziej cieszę się, że akcja wypaliła – dodaje.

zdjęcia: organizatorzy

12 komentarzy

 1. old_druh dodano 7 lat temu

  Gdzie ci harcerze wymienieni w tekście? Jakoś ich nie widać na fotografiach 🙁

  • Pływak dodano 7 lat temu

   A nie widać na 1 zdjęciu zielone mundurki

 2. y. dodano 7 lat temu

  A ja z kolei kombinuję żeby przejść się po lasach nad Zalewem z workiem, tam też się przyda trochę to ogarnąć. A nikt tego nie zrobi, bo to lasy prywatne.

  • borq dodano 7 lat temu

   Ja się z chęcią dołączę do sprzątania lasu. Napisz maila bt83@interia.pl to się zgramy.

 3. Pływak dodano 7 lat temu

  Takich akcji więcej. Tego kto wrzuca butelki podał bym pod sąd

 4. ludzie sa gorsi o trzody bydła. dodano 7 lat temu

  Ulica Piaskowa w Strzale (pomiędzy Piaskami a Strzałą), rowy były pełne śmieci. Jeszcze przed świętami śmieci zostały pozbierane w worki i wywiezione. Sporo tego było. Następnego dnia po uprzątnięciu worków były juz nowe m. inn. opona od jakiegoś dużego samochodu.

 5. m dodano 7 lat temu

  Brawo!!! gratuluję dobrego pomysłu i chęci jego wykonania

 6. Aga82 dodano 7 lat temu

  Łał jak NOKIA 😀 Wspomnień czar! 😀

 7. Vika dodano 7 lat temu

  A tamta butelka po piwie pełna ! haha żal mi tych ludzi

 8. Mo.oM dodano 7 lat temu

  Gdzie zglosic sie po znaleziska;)? widze swoje okulary ktore utopil mi moj kumpel…

 9. Daria dodano 7 lat temu

  Założę się że ta nokia jeszcze działa

 10. ktoś dodano 7 lat temu

  zalew bym zasypał lub ogrodził i za opłatą wpuszczał to ochrona by pilnowała porządku i jak by go nie było lub był by (prywatny) to by ludzie docenili jak dobrze było pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?