SPIN

Przedszkolaki uczą się segregowania

Aneta Borkowska piątek, 2 maja 2014, 21:51 Społeczeństwo

Miejskie Przedszkole nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach od 22 do 30 kwietnia przeprowadziło projekt edukacyjny pt. „Segregacja śmieci i recykling”. W ramach tego projektu dzieci uczestniczyły w akcji „Sprzątania świata”. Na podstawie własnych doświadczeń stworzyły siatkę badawczą, która pomogła zaplanować działania dotyczące segregacji śmieci oraz poszerzyły wiedzę na temat recyklingu.

Przedszkolaki przeprowadziły wywiady dotyczące sposobu segregowania śmieci z przechodniami na ulicy, pracownikami przedszkola oraz z rodzicami. Zebrały także informacje o liczbie kontenerów na pobliskim osiedlu. Wszystkie grupy przedszkolne wykonały wiele prac plastycznych, takich jak: torby ekologiczne, rysunki o segregacji śmieci, „uśmiechnięte kontenery” w kolorach odpowiadających segregacji (żółtym-plastik, zielonym-szkło, niebieskim- papier). Do udziału w projekcie zachęcano całe rodziny poprzez akcję zbierania makulatury.

Zwieńczeniem prac było wykonanie „śmieciowego potwora” w każdej grupie i zaprezentowanie go razem z wierszem i piosenką ekologiczną na podsumowaniu projektu 30 kwietnia.

Przedszkolaki zaangażowały się we wszystkie zadania związane z realizacją projektu. Działania dzieci prowadzone tą metodą  przyczyniły się do lepszego poznania korzyści płynących z segregowania śmieci. Zachęciły dzieci do postaw proekologicznych, które w przyszłości zaowocują czystością środowiska.

przedszkole 2 przedszkole 3

źródło: MP nr 27

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?