SPIN

Siedlce miasto Ekstazy, przyjazne trawie i pedałowaniu

Beata Głozak poniedziałek, 5 maja 2014, 16:54 Siedlce

Kontrowersyjnej promocji miasta ciąg dalszy. Na rondzie im. Marii Skłodowskiej – Curie stanęły kolejne cztery banery mające zwrócić uwagę na Siedlce. Podobnie jak te sprzed dwóch miesięcy, nowe zgodnie z założeniami ratusza są na „tak” i na „nie”.

Na instalacji umieszczono hasła: „Siedlce miasto przyjazne pedałowaniu”, „Siedlce miasto przyjazne trawie”, „Siedlce przeciwne spacerom” i „Siedlce miasto Ekstazy”. Tym razem zamiast rysunków na plakatach pojawiły się zdjęcia. Można zobaczyć na nich grupę rowerzystów, fragment trawnika przed siedleckim ratuszem, a także spacerniak siedleckiego zakładu karnego i fragmenty obrazu autorstwa El Greca „Ekstaza św. Franciszka”.

banery 1 banery 2
 banery 3  banery 4

162 komentarze

 1. okm dodano 8 lat temu

  no to znowu w TVN będziemy…. 😉 i nie sądzę, że będzie to artykuł pozytywny… no ale może chodzi o to żeby mówili jakkolwiek aby mówili… :/

  • sts dodano 8 lat temu

   Takie małomiasteczkowe myślenie "będziem w telewizji". No i o to chyba chodzi, po to jest reklama, żeby przez swą kontrowersje zwróciła jak największą uwagę. Może wreszcie będą wiedzieli gdzie są Siedlce na mapie albo, że El Greco jedyny w Polsce jest właśnie tutaj.

   • . dodano 8 lat temu

    Tak po usłyszeniu informacji w TV każdy poleci do mapy patrzeć gdzie są Siedlce.

    • sts dodano 8 lat temu

     Na pewno będzie ich ciekawy i zerknie w wikipedię czy jakąś inną stronę związaną z miastem. Zobaczyć może, że to nie wioska, a całkiem duże miasto, które ma ładny stadion, basen itd. Może o to w tym chodzi?

     • . dodano 8 lat temu

      Sorry ale nie przyszło mi nigdy do głowy sprawdzanie stron internetowych miast o których słyszałem w TV. Tanie nic nie dające chwyty "reklamowe".

     • LATRELL dodano 7 lat temu

      przyjada ludzie z szołbiznedu do siedlec bo maja ładny stadion i basen.A i przecież mur na więzieniu pomalowali.No no, wariaty, drugie las vegas sie robi

   • Paweł Michowiecki dodano 8 lat temu

    do "sts"
    Tyle kasy idzie pod nazwą "promocja miasta" tyle że w kieszenie i na hobby paru ludzików itp. a efekt żaden oprócz długu oraz napchanych kieszeni politycznych klanów. To miasto ma być promowane prze robienie z niego pośmiewiska?!!!! Od razu inwestor widząc takie banialuki rzuci się na mapę i "powie tu inwestuje tu chce postawić fabrykę". Cholera to jest już KPINA z mieszkańców!!! Przetańczyliście perspektywy tego miasta oraz kasę i wam się we łbach poprzewracało. Nie patrzycie jak reanimować miasto tylko jak rozgrabić resztę i zrobić sobie przy tym fotki udając szlachtę. DOŚĆ TEGO!!!

    • a kto to paweł michowiecki dodano 8 lat temu

     kolejny nawiedzony ,który do polityki staruje ? żeby się nachapać `/ bo wie najlepiej ? natchniony boską wiedzą, ?? prorok który przyjdzie i zrobi wszystko ,żeby zbawić siedlczan ?? Buha,ha,ha….już takich "natchnionych" mamy z PO w szczególności co wszystko wiedza najlepiej a jak ich przemówienia z sejmy w internecie oglądamy to wstyd się przyznać że ten czy tamten delikwent z Siedlec ,nawet przeczytać nie umieją tekstu z karki a teraz chcą zbawiać świat Buhah,ha,,paweł michowiecki ….ha,ha,ha…..

     • Paweł Michowiecki dodano 8 lat temu

      Nawiedzony(a) to jest osoba która napisała negatywny komentarz o mnie pokazując że mnie nie zna. Jak bym się chciał nachapać to już dawno bym siedział na stołu tylko mam zasady i bym sobie w lustro nie mógł spojrzeć. Po drugie kilka lat temu ostrzegałem m.in skarbnika odnośnie dofinansowań z UE że to pułapka i większość jest nie konstruktywna oraz szkodliwa i dziś są tego efekty. Zamiast rzucać na mój temat nie sprawdzone inwektywy rodem z posadki urzędniczej otrzymanej z partii populizmi i socjalizmu wystarczy zobaczyć jak się wypowiadam najpierw na spotkaniach z naszymi lokalnymi politykami którzy zagonienie w kozi róg kapitulują bo prawda jest mocniejsza i wiedzą też nie emanują.

     • tylko palikot dodano 8 lat temu

      Stary, ktoś pocisnął po Tobie, napisał negatywny komentarz i oburzenie? Ty ciśniesz po wszystkich wokoło w myśl zasady: ci od Korwina rewelacja, najlepsi fachowcy, prawi ludzie, a reszta to złodzieje, nieudacznicy, degeneraci. Więcej pokory młody człowieku. Kiedyś ty czy inny się przejedzie, gdy ktoś będzie chciał walczyć przed wymiarem sprawiedliwości o swoje dobre imię posiłkując się chociażby najprostszym art. 23 kodeksu cywilnego. A tekstu "Jak bym się chciał napchać to już dawno siedziałbym na stołku" powiedzmy, że nie było (p.s. to tak dla twojego dobra i wizerunku :D).

     • Wtajemniczony dodano 8 lat temu

      Michowiecki miał akurat jedną propozycję bodajże w 2012r., ale palikoterni nie przetłumaczysz. Taktyka włodarzy: "jak ktoś ci zagraża, to go kup i trzymaj na smyczy".

     • Paweł Michowiecki dodano 8 lat temu

      Spokojnie już byłem na sprawach sądowych za sprawy polityczne i wygrałem każdą ,a propozycje konkretne miałem jeszcze przed 2012 roku na innym szczeblu niż lokalnym ,ale mam zasady.

    • D dodano 4 lata temu

     KASA WIĘKSZA IDZIE NA ROBIENIE RONDA PRZY MOSCIE ŁUKOWSKIM GDZIE W TAMTYM ROKU SKOŃCZONO BARDZO POWAŻNA INWESTYCJE W TYM SAMYM MIEJSCU. TERAZ KOPIA NISZCZA JAKBY NIE MOZNA BYŁO ZROBIC W TAMTYM ROKU. BZDURA MARNOTRASTWO !!

   • LATRELL dodano 7 lat temu

    małomiasteczkowe:D jestem dumny ze swej małomiasteczkowości, a "będziem w telewizji" to krzyczą słoiki w warszawie, czyli zapewne ty

  • Jak są problemy to trzeba o tym mówić dodano 8 lat temu

   a kupy psie na trawie to problemy i właściciele psów mają to gdzieś.. A węzinie w środku miasta mi się nie podoba i tez jestem przeciw i brak ścieżek rowowych jest już mało europejskie Wstyd ,żeby w takim ekologicznym mieście nie było ścieżek rowowych .cały świat zachodni o to bardzo dba

  • Anonim dodano 8 lat temu

   Bardzo dobry pomysł na zwrócenie uwagi n rzeczy ważne dla swojego miasta. Im większe zainteresowanie poruszanymi problemami tym będzie trudniej wsadzić je do lamusa. Opini publicznej zostaną w pamięci nietuzinkowe "antyreklamy" i mieszkańcy będą się domagali załatwienia tych spraw. Brawo!

  • Ciekawa dodano 8 lat temu

   Bardzo dobry pomysł na zwrócenie uwagi na rzeczy ważne dla swojego miasta. Im większe zainteresowanie poruszanymi problemami tym będzie trudniej wsadzić je do lamusa. Opini publicznej zostaną w pamięci nietuzinkowe "antyreklamy" i mieszkańcy będą się domagali załatwienia tych spraw. Brawo!

   • Paweł Michowiecki dodano 8 lat temu

    To następna instalacja powinna być z hasłami "Miasto przyjazne bezrobociu" , "Miasto przyjazne zadłużaniu" , " Miasto przyjazne emigracji" i " Miasto przyjazne GŁUPOCIE".

  • Twój Ruch Siedlce dodano 8 lat temu

   Każda promocja jest dobra.

   • jan dodano 8 lat temu

    Szczególnie z pistoletem z jednej ręce i wibratorem w drugiej 🙂

    • do jana-czego Jan nie nauczył się za młodu dodano 8 lat temu

     tego nie będzie umiał na starość i odwrotnie jak za młodu Jan nauczył się władać wibratorem i bronią na starość nie wypuści tego z reki i wszystko mu się będzie z tym kojarzyć-Szkoda mi cie Janie

   • LATRELL dodano 7 lat temu

    to w Siedlcach działa ruch palikota?

  • Anonim dodano 8 lat temu

   Byłam dumna gdy usłyszałam od mieszkającego na drugim końcu Polski kolegi, że Siedlce kojarzą mu się z Mostostalem (było to kilka lat temu)… Teraz nie mamy żadnych przedsiębiorstw, które przyciągnełyby moich rówieśników do tego miasta. Panie Prezydencie, nie nastawiajmy się tylko na kosumpcjonizm i rozrywkę, Proszę przespacerować się po rozpadającym się budynku Stalchemaku. Kocham moje miasto. Pomimo jego wielu niedociągnięć (np. opłakany prak, czy brak zamkniętej przestrzeni w centrum miasta), uważam, że jest to fantastyczne miejsce do założenia rodziny. Brak pracy skłania mnie jednak do przeprowadzenia się do innego miasta. Cieszę się, że wybudowano aquapark i galerię handlową. Nie stać mnie jednak by z nich korzystać. I niestety wiem, że jest dużo osób w podobnej do mnie sytuacji (może brakuje nam siły przebicia, trudno powiedzieć). Dlatego zamiast prowokować nic nie znaczącymi solganami, (nie oszukujmy się kogo tak naprawdę obchodzi co jest napisane na rondzie, większość z nas przeczyta to z nudów i po chwili zacznie się zastanawiać z czego opłacić zaległy rachunek za prąd), może skupimy się na rozwoju przedsiębiorczości i przyciąganiu krajowych i zagranicznych inwestorów (czemu miasto nie pochwali się firmą Asaj czy Stadlerem?).
   Drodzy politycy, nie myślcie o nas jak o niedouczonej masie, która zadowoli się kilkoma podrzędnymi sieciówkami, (wyzyskującymi chińskich i hinduskich robotników) oraz wodną zjeżdżalnią i na tej podstawie będziemy budować swoją przyszłość.

  • świetna reklama dodano 8 lat temu

   bardzo europejska

  • D dodano 4 lata temu

   ŚWIETNE BŁYSKOTLIWE POMYSŁY. SIEDLCZANIE JAKO LUDZIE Z POCZUCIEM HUMORU :))

 2. adobi dodano 8 lat temu

  Dowcipne 😉

 3. Ktoś podpuszcza dodano 8 lat temu

  Chyba przed wyborami ktoś podpuszcza na taki dopust.
  Znowu wszyscy się śmieją. Po tylu kompromitacjach tego ronda wielkie pośmiewisko ponownie.

 4. Siedlce Przeciwne rowerzystom dodano 8 lat temu

  Jestem rowerzystą. W Siedlcach poruszanie się po mieście rowerem to tor przeszkód. Ścieżki się urywają, przez centrum miasta nie można przejechać bezpiecznie, nie ma wydzielonych pasów rowerowych w pasach drogowych (jest jeden – o zgrozo 200 metrów), w pasach ścieżek stoją słupy albo znaki drogowe, kierowcy wyzywają rowerzystów, zajeżdżają drogę, ścigają się z rowerzystami. Ręce opadają!!! Ścieżki są tylko przy nowych inwestycjach. Dlaczego nie ma pasa wzdłuż Piłsudskiego? Tam jest chyba wystarczająco szeroko… Dlaczego nie ma pasów wyrysowanych np. na FLoriańskiej czy Łukowskiej? Tam też jest szeroko.
  Proszę nie opowiadać głupot, że Siedlce są przyjazne pedałowaniu, chyba że na myśli autor ma jednak drugie znaczenie tego hasła… . Ja jednak uważam, że przy całym konserwatyzmie naszej władzy i podejściu do rowerzystów, miasto jest PRZECIWNE PEDAŁOWANIU 🙂

  • Świetne dodano 8 lat temu

   a może takie postawienie sprawy wywoła dyskusje i da się ten temat przezwyciężyć i jak będzie wola siedlczan nowe ścieżki rowerowe powstaną ? Wywołanie tematu jest świetnym pomysłem 🙂 może wreszcie sami rowerzyści ruszą do walki o ścieżki rowerowe ?
   Żyjemy w demokratycznym kraju i My powinniśmy rządzić a urzędnicy powinni robić to co mieszkańcy wnioskują ? A czy poza narzekaniem jakiś lobbing został w Siedlcach robiony na rzecz ścieżek rowerowych ..nie ..tylko siedzenie i narzekanie weźcie sprawy w swoje ręce..

   • to już walczyć trzeba dodano 8 lat temu

    Czy to już naprawdę trzeba walczyć o ścieżki rowerowe??? a PIS przez 8 lat to co zrobił? nabudował tyle ścieżek, że teraz trzeba stawiać banery, żeby prowokowały mieszkańców do walki o swoje ukochane ścieżki? Gdzie jest koniec tej hipokryzji w próbach udowadniania, że czarne jest białe??? Jak wszyscy widzą, że nie jest.

  • . dodano 8 lat temu

   Dlatego właśnie na tej reklamie rowerzyści jadą środkiem jezdni.

 5. kketrab dodano 8 lat temu

  O ile pomysł na promocję segregacji śmieci w połączeniu z rysunkiem dzieci wszystkich ras jak dla mnie był przegięciem, tak promowanie "pedałowania", "trawy" i "Ekstazy" w taki sposób jak najbardziej trafione. Zabawna gra słowna- podoba mi się. Jednak z tym spacerniakiem to przedobrzyli.

 6. REWELACYJNA kampania dodano 8 lat temu

  To jest genialna kampania,wszyscy będę się zastanawiać "O CO CHODZI ??" A tu o takie proste sprawy- Ekstaza Sw Franciszka,
  Rowery, Czyste trawniki od psich kup ,których właściciele psów nie chcą sprzątać po swoich pupilach , i chyba o Siedleckie więzienie ??GENIALNE ale czy wszyscy zrozumieją ? Tłumoki pewnie nie,ale się chociaż będą zastanawiać Dobre ,REWELACYJNE

  • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

   Dokładnie, wszyscy się będą zastanawiać "O CO CHODZI?", podczas gdy trwa kolejna afera z ZUO w roli głównej. Plan na sto-dwa 🙂

   A niżej komentarz o przeciwnikach politycznych władzy, którzy krytykują – to ja się bardzo cieszę, że jest tylu tych przeciwników wokół 🙂 Ostatnio nawet z Prestiżu był artykuł speca od marketingu pracującego w wielu dużych firmach i daleki był od zachwytu nad promocją Siedlec.

   • do wyrzykowskiego dodano 8 lat temu

    Wiesz, można wziąć "speca" od marketingu z innej firmy, który powie co innego. To nie jest miarodajne tak jak KNP twierdzi, że sondaże również są niemiarodajne.

  • do REWELACYJNA kampania dodano 8 lat temu

   Jasne, tylko takie genialne [fragment zmoderowany] jak Ty rozumieją rewelacyjne pomysły. Mam wątpliwości czy rozumiesz o czym jest obraz "Ekstaza Świętego Franciszka". Dobrze, że inne hasła tak rewelacyjnie i genialnie , metodą łopatologii wytłumaczyłeś, bo mój mało genialny i niezbyt rewelacyjny umysł by tego nie pojął.

 7. Świetne dodano 8 lat temu

  ale ktoś ma łepetynę na karku ,ha,ha. To jest świetne .Rowerzyści i ścieżki rowerowe to jest to o co martwią się i o czym marzą wszyscy młodzi siedlczanie .beda się teraz udzielać zaraz udzielać wszyscy "przeciwnicy 'Polityczni ,którzy zechcą zbijać na krytykowaniu swój kapitał wyborczy..Ale i tak tego nie przeskoczą .Pomysł jest przedni ale dla inteligentnych porostu

  • Ktoś podpuszcza dodano 8 lat temu

   po prostu jesteś inteligentny inaczej.

   • inteligentny inaczej czyli bardziej dodano 8 lat temu

    świetna kampania 🙂

    • Ktoś podpuszcza dodano 8 lat temu

     Ale w którą stronę? Wydaje mi się, że pod włos.

  • to nie jest dla inteligentnych dodano 8 lat temu

   Każdy inteligentny rozumie kontekst, grę słów, podteksty, tylko na Boga, powiedzcie jaki to ma CEL? Prowokować do dyskusji? Nad czym? Tego nie jestem w stanie ogarnąć moim baniakiem, ale w UM to pewnie mają łby nie od parady i od razu będzie sto argumentów, że potrzebne, że trafione, że takie ciekawe i po prostu najlepsze.

 8. Normalny dodano 8 lat temu

  Tym razem urzędasy zadbały o to by się zachwycać na necie swoim własnym "geniuszem". Tylko, że takie słodzenie niczemu nie służy. Gratuluję dobrego samopoczucia.

 9. Zorro dodano 8 lat temu

  Ekstazy to już dostaje Kudelski ze swoimi lizusami. amen

 10. AAAAA dodano 8 lat temu

  Jak dla mnie kampania jest rewelacyjna. Porusza w ciekawy, kontrowersyjny sposób (ale pozytywnie kontrowersyjny) problemy dnia codziennego, z którymi zmagają się mieszkańcy Siedlec, a które władze starają się eliminować i dodatkowo wykorzystuje unikalne dzieło sztuki do promocji życia kulturalnego. Jestem na TAK.

  • Własnym oczom nie wierzę dodano 8 lat temu

   Władze starają się eliminować? Gdyby eliminowały, nie byłoby tych problemów. Czy to wina mieszkańca, że nie ma ścieżek rowerowych, czy władzy? Pytam się? Żeby przedostać się ze wschodu na zachód miasta rowerem trzeba pchać się środkiem Piłsudskiego, denerwując kierowców i narażając własne życie. Rzeczywiście, władza stara się ten problem eliminować. SKutecznie? Chyba nie…

 11. pomysł świetny dodano 8 lat temu

  bardzo fajne, ciekawe i kontrowersyjne banery 🙂 podoba mi się bardzo

 12. genialne dodano 8 lat temu

  Pomysłowa, nietuzinkowa kampania, na którą nie da się nie zwrócić uwagi. GRATULACJE!!!

 13. ... dodano 8 lat temu

  Świetne!!! Pobudza do myślenia, zwraca uwagę. Gra słowna doskonała, taka kontrowersyjna kampania to świetna reklama dla miasta!

 14. w dodano 8 lat temu

  Jestem pod mega wrażeniem! NOWOCZESNE, nietuzinkowe, przykuwające uwagę! Nie bójmy się nowości, czegoś kontrowersyjnego, PROMUJMY NASZE PIĘKNE MIASTO !!!

 15. Gratkii dodano 8 lat temu

  Co tu dużo gadać, kampania dla inteligentnych. A z ronda śmieją się idioci, którzy tego nierozumieją i wszystko dla nich jest dosłowne… Ale ktoś miał świetny pomysł!!! GRATULACJE

 16. El GRECO dodano 8 lat temu

  MOŻE WRESZCIE LUDZIE SIĘ DOWIEDZĄ O EL GRECO W SIEDLCACH? Znajdą to misto na mapie i powiedzą- interesujące, nietuzinkowe, rozwijające się… TAK TRZYMAĆ !!! 🙂

  • nie pij mariusz dodano 8 lat temu

   więcej już nie pij…

 17. . dodano 8 lat temu

  szkoda ze te hasla nieprwadziwe. przyjazne pedalowaniu czyli rowerom – niby jak? z balaganem jesli chodzi o budowe i kolor sciezek, z brakiem jakiegokolwiek pomyslunku, bez stojakow w centrum? ze o siedleckich trawnikach nie wspomne bo ja sie boje po nich chodzic zeby w cos nie wdpenac a co dopiero sie na nich z kocem rozkladac

  • ścieżki dodano 8 lat temu

   Dla mnie kolor ścieżek to żaden problem, na pewno nie taki, by przez to krytykować. Ścieżek przybywa i byłbym mega wdzięczny, żeby ktoś może zebrał nazwy ulic i nawet kilometry tych ścieżek, gdzie są.

 18. Rewelacja dodano 8 lat temu

  Bardzo dobra kampania! Gratulacje 🙂

  • już dodano 8 lat temu

   Jak to zobaczyłym muszę kupić kocyk i rower z bagażnikiem (by wozić kocyk)
   Zbieram na te zakupy.
   Już mam 1,25 zł.

   • Anonim dodano 8 lat temu

    plażował przed UM, tam jest zakaz wyprowadzania ……..

 19. Gość od Eks-tazy dodano 8 lat temu

  A to moje miasto i mi się podoba! Idę na piwko A na Ekstazę później.-).

 20. szara myszka dodano 8 lat temu

  to mi się podoba!!! ścieżki rowerowe tego nam potrzeba zdecydowanie więcej, ale spójrzmy na to w ten sposób, te banery jak widać pobudzają ludzi do działania, może wspólnymi siłami uda nam się zyskać coś dla miasta, a jednocześnie dla nas 😉 wszystkie banery mi się podobają, do tego Siedlce przeciwne spacerom dodała bym w centrum miasta, bo nie dla wszystkich może być to zrozumiale 😉 gratuluje pomysłodawcy kimkolwiek jest 😉

 21. JA dodano 8 lat temu

  Ścieżki rowerowe w naszym mieście to porażka, nie ma chyba żadnej…. gdzie zjazd byłby gładki. Nie dość, że pewna część ciała można sobie obić, to jeszcze rower uszkodzić. Ciekawa jestem, czy ktoś z władz miasta jechał ostatnio, albo szedł chodnikiem przy ulicy Sokołowskiej w okolicach Drosedu…masakra, dziura na dziurze i do tego jeszcze zjazdy po 30 – 40 cm…. koszmar.

  • ścieżki dodano 8 lat temu

   Sokołowska się buduje.

 22. Gratulacje :) dodano 8 lat temu

  Ktoś wpada na świetne pomysły. Choinka była genialna, ale to jeszcze fajniejsze. Zaczynam myśleć, że jest tu jeszcze jakiś klimat inny od kościelno – ciucholanodowego. Tak trzymać, młodością powiało !!

 23. . dodano 8 lat temu

  Może lepiej by było postawić na rondzie tęczę z napisem Siedlce przyjazne pedałowaniu.

  • rewalka kampania dodano 8 lat temu

   Kampania jest świetna ale Co ma do tego tęcza ?? Chyba jakiś frustrat to wypisuje tylko ma jedno ma w głowie i tylko o jednym myśli i sam ze sobą walczy . Czyżby popłuczyny Wyrzykowskiego ? wszędzie widzi to samo …krzyk dla krzyku -Brak wiedzy …Tęcza jest już podkreślona j w biblii jako znak przymierza , wiary w Boga…. ale trzeba trochę znać się. na historii ,,,kultury europejskiej .W czasach PRL-u Spółdzielczość i Społem oznaczano tęczą ..po prostu tęcza znaczy RAZEM taki jest jeszcze biblijny przekaz tęczy ale narodowcy muszą z czymś walczyć,ha,ha

   • do rewelka kampania dodano 8 lat temu

    Co za jeden ten Wyrzykowski? Popłuczynami to chyba ty jesteś urzędasie. Nikt inteligentny takich głupot na pewno nie poprze. Czy w przypadku tej "reklamy" odbyły się jakieś konsultacje z mieszkańcami??? Podobno miasto miało być otwarte na ich pomysły.

   • do rewelka kampania dodano 8 lat temu

    No tak dla Ciebie tęcza to znak przymierza, tak jak dla faszystów swastyka to prehistoryczny symbol słońca. Doucz się Kolego trochę o symbolach, bo Twoja "wiedza" jest nieco wybiórcza.

    • oj wyrzykowski ,wyrzykowski- dodano 8 lat temu

     zostaw ty już tęczę ,sprawdź w biblii……….a czy wiesz ,że największymi homofobami są zwykle faceci ,którzy obserwują u siebie skłonności do bycia gejem ,mam dla pana wyrzykowski i tym podobni frustraci ciekawy link …http://wyborcza.pl/1,76842,15874200,Prokurator_wytyka_sprawe_seksu_z_czarnoskorym_mezczyzna.html….
     .ostatnio w stanach wykryto ,że główny szef ku klux klan biały rasista, homofob ,gnębiący gejów i czarnoskórych .przy jakiejś kolejnej akcji "dręczenia" miał stosunki seksualne notorycznie z czarnoskórymi gejami ??? czy to było w ramach oduczania ??? ha,ha….On porostu bał się przyznać do swoich skłonności homoseksualnych i aby się schować był największym bandziorem i dręczycielem czarnoskórych i ,może się zastanów z tym tępieniem gejów i obejrzyj się wkoło na swoich kolegów….czy aby nie zabijacie swoich własnych demonów ,,widząc wszędzie nawet w rowerach tylko jedno..głodnemu wszystko kojarzy się z chlebem,,,,ponoć

     • Wtajemniczony dodano 8 lat temu

      Paranoja czy urojenia te sugerowanie, że nieprzychylne komentarze pisze ta sama osoba, Wyrzykowski z tego co wiem nie jest z narodowców ani od tęczy, nazwiskiem się podpisuje. Może autorzy serwisu wprowadziliby konta połączone np. z facebookiem albo rejestrację, to byśmy urojeń jak powyżej uniknęli i mieli mniej głupot do czytania.

     • jan dodano 8 lat temu

      Tęcza naturalna i biblijna ma 7 kolorów, a "tęcza" gejowska (LGBTQ) ma ich 6, teraz poszukaj sobie tęczy na pl. Zbawiciela i policz kolory. Jakiś ciepły chłopak ma widocznie fobię na punkcie prawicowców i atakuje.

     • Janie vel Wyrzykowski nie podszywaj się pod kilka nicków :0 dodano 8 lat temu

      jak chcesz prowadzić krucjatę anty-gejowską to nie próbuj zbijać punktów na zwykłych ,niezłych projektach reklamowych dla inteligentnych , jak chcesz żeby cie ktoś wziął pod uwagę wyborach to wymyśl jakieś konkrety na poprawę sytuacji a nie tylko zawsze negatywna krytyka próbujesz się wylansować..idź z Korwinem do kobiet ,żeby Cie wybrały ,-do kobiet co od Świń je twój Korwin wyzywa albo id∂ do niepełnosprawnych po głosy ,do tych ,których twój Guru nazywa potworami , nie ludźmi..itd… nie wyliczaj kolorów w tęczy warszawskiej czy biblijnej …( a jednak sprawdziłeś w biblii ,że była tęczą przymierza ? ha,ha,ha ) (ta część komentarza nie została zaakceptowana gdyż odnosi się do życia osobistego)

 24. Magda dodano 8 lat temu

  Urzędnicy skoro już piszecie po 10 komentarzy to wysilcie trochę swoje mózgi i napiszcie coś innego, bo to żałosne jak czyta się ten sam tylko słowa przestawione.

  Ale czego się spodziewać bo naszej elicie w biura promocji…

  Lubię grę słów i lubię kontrowersję, ale mądrą i coś dającą. I prawdziwą. Ale te hasła jak i poprzednie to kłamstwa. I nie rozumiem czemu mają służyć. Tylko po to by się pysznić, że jest się takim wspaniałym i się to wymyśliło? Chyba ktoś ma mega duże kompleksy w życiu. Ale już wiemy za co urzędnicy dostają kasę, by przez kolejne dwa miesiące wymyślać kolejne idiotyzmy.

  • Plusy dodano 8 lat temu

   dobrze pomyślana kampania ,dyskusja wre .ha,ha..i o to chodziło zapewne

  • do magda dodano 8 lat temu

   Dobrze, że jesteś taka wszechwiedząca. Oh, ah, oh. Gratuluję. Szkoda jedynie, że ja jako osoba, której się to podoba od razu zostałam przyporządkowana do konkretnej grupy, zawodu. Rozumiem, że naturalne byłoby, gdyby poleciały same hejty. Jeśli są pozytywy to jest to automatycznie już podejrzane. Smutne to.

   • Magda dodano 8 lat temu

    Nigdzie nie napisałam, że wszyscy którym się to podoba są z urzędu. Tylko, że niektóre widać pisane przez tą samą osobę (a szczerze wątpię by "zwykły" mieszkaniec czuł potrzebę mnożenia komentarzy pod różnymi nickami).

    Ale skoro od razu się odezwałaś to chyba nerw jakiś dotknęłam 🙂

    Trzeba czytać to co jest napisane, a nie to co się chce zobaczyć…

    • do magda dodano 8 lat temu

     Jak wytłumaczysz, że w wielu wątkach są podobnej typu argumentacji hejty? No właśnie. Czyli jednak ktoś znajduje, niby ten zwykły mieszkaniec, czas, aby sobie trochę popisać. Odpisałam, bo nie lubię generalizacji i spychania do jednego wora tych, z którymi się nie zgadzam w jakiejś sprawie.

     • Magda dodano 8 lat temu

      Podobne owszem, ale sposób pisania inny. Wyżej jest kilka komentarzy pisanych pół małymi, a pół wielkimi literami. I to zaraz po sobie. No jakoś nie wierzę, by akurat 4 osoby w tym samym czasie tak samo napisały. W bajki nie wierzę.

      I nie napisałam nigdzie, że każdy, odniosłam się do tego że po niektórych wpisach to widać. Więc nie wiem gdzie wrzuciłam kogokolwiek do jednego worka. Ludzie, nie wmawiajcie innym czegoś czego nie napisali. Bo to trochę osłabia moją wiarę w umiejętność czytania ze zrozumieniem.

  • Magda dodano 8 lat temu

   Magda ,ha,ha jak zwykle wiesz najlepiej ???…jakaś niedopieszczona chyba jesteś ?,bo wszystkich podejrzewasz zawsze o złe intencje.Każdy sądzi wg siebie

   • Magda dodano 8 lat temu

    Jeśli każdy sądzi według siebie to właśnie się przyznałaś, że Ty wymagasz dopieszczenia. 🙂

    I znów przeinaczasz, bo ja nigdzie nie użyłam słowa "wszyscy". Chyba masz problem z rozumieniem tego co czytasz. Więc może jakiś kurs czy coś?

 25. Grunio dodano 8 lat temu

  Codziennie jeżdżę do pracy rowerem do (samego centrum) i muszę przyznać, że świetnie jeździ mi się po mieście, nigdy nie miałem większych problemów. Trafne hasło jak najbardziej 🙂 pozdrawiam wszystkich rowerzystów 🙂

 26. to ja dodano 8 lat temu

  no coraz lepiej – reklama bardziej wysmakowana otwarta i nowoczesna – popieram. Aż jestem zaskoczony że w takim pisowskim mieście jak Siedlce takie hasła przeszły???

 27. Miki dodano 8 lat temu

  Fajne, ciekawe, nowatorskie…. i bardzo młodzieżowe. Dobrze że PIS-owskie miasto idzie z duchem czasu. Tak trzymać.

 28. pływak dodano 8 lat temu

  Nie wiem czym się tak podniecacie… jest to dobry pomysł ma promocję, lecz jedno rondo to zdecydowanie za mało. Z takimi pomysłami trzeba iść w Polskę….. a nie tylko w jednym miejscu działać.

 29. Dla inteligentnych? dodano 8 lat temu

  Motyw przewodni tych komentarzy to wniosek, że hasła z banerów są dla inteligentnych. O ile mi wiadomo, reklamy zostały sfinansowane z podatków wszystkich – nie tylko wykształciuchów. A może tak by z jedno hasło stworzyć dla ludu, a nie tylko dla urzędniczej elity, skoro już zamieszczone hasła są dla inteligentnych? 😀

 30. ole. jest Szybka akcja ?. dodano 8 lat temu

  cel osiągnięty chyba z nawiązka, Już 54 komentarze ? Dyskusja się rozwija i chyba najbardziej o to chodziło ?

 31. sokół dodano 8 lat temu

  Żałosne to zaklinanie fajności tej żenady. Gebelsowskie próby udowadniania prawdziwości kłamstwa. Tylko, że niestety cesarz jest nagi i bez względu na próbę skanalizowania odbiorców na głupich czyli tych, co nie rozumieją i inteligentnych, czyli tych co chwytają tę jakże głęboką dwuznaczność i tak kowalski podsumuje, że miasto tonie w długach a ci się o pierdoły kłócą. A po co komu te pedały w trawie z ekstazy na spacerniaku to już inna sprawa 🙂

  • do Sokoła -każdemu się kojarzy wg potrzeb :) dodano 8 lat temu

   prowokacja przednia ,choć jak patrzę na obraz to jednoznacznie mnie się kojarzy z czystym ,zielonym trawnikiem, z jazdą po Siedlcach na rowerze,czy słynnym już obrazem El Greca…Autor jednak prowokując obnażył chyba stereotypowość myślenia prowincjonalnego takiego np.sokoła…wszystko ci i się sokół kojarzy, biedaku z jednym ? no właśnie ,można liczyć na takich jak ty myślących stereotypami bo będziecie nakręcać dyskusję lecząc swoje lęki i demony

 32. Gość dodano 8 lat temu

  Bardzo lubię inicjatywy, które zmuszają ludzi do myślenia. I mam niestety wrażenie, że to jest główny powód dla którego kampania jest nierozumiana i co za tym idzie negowana. Jak dla mnie zabawna gra słów zwraca uwagę na istotne problemy i kwestie w naszym otoczeniu.

 33. Komu, co i za ile dodano 8 lat temu

  to ozdabianie ronda przyniesie?
  Dla przyjezdnych – nie ma znaczenia.
  Mieszkańcy o tym wiedzą.
  A rondo jest chyba ostatnim miejscem, gdzie tego typu "budowle" winny byc ustawiane. Kierowcy powinni skupić sie na prawidłowym przejechaniu ronda, a nie na zastanawianiu się nad podtekstem hasełek z banerów.
  Chociaz – wg. mnie – oprócz oczywiście spacerniaka, bo trudno tu wyczuc o co chodzi – ten projekt jest najlepszy z wykonanych dotychczas. Po śmieciowej "choince", po segregacji rasowej – teraz jest lepiej.

 34. AAAAA dodano 8 lat temu

  Jak dla mnie kampania jest genialna! Kontrowersyjna w pozytywnym sensie, zwracająca uwagę każdego przejeżdżającego. Świetny pomysł!

 35. Baki dodano 8 lat temu

  mi się tam podoba… ale czemu na rondzie a nie gdzieś w centrum????

  • czemu nie wcentrum miasta dodano 8 lat temu

   tylko cześć mieszkańców to zobaczy ,na tym rondzie a w mieście więcej mieszkańców co chodzą bo o trawnikach miejskich by poczytało i te kupy zaczęli by może zbierać po swoich psach

 36. borq dodano 8 lat temu

  Wpis jeszcze nie ma 24h, a już ponad 60 komentarzy. Moim zdaniem pomysłodawca może odhaczyć sobie kolejny sukces reklamowy. Tak samo jak za choinkę i poprzednie banery. Gratulacje! 🙂

  • sokół dodano 8 lat temu

   Pomysłodawca stworzył, pomysłodawca pochwalił, pomysłodawca wypłaci sobie lub bratu nagrodę. A na koniec się napisze protokół zniszczenia i orli taniec dalej się dziać będzie przy odgłosach chóralnych pieśni. AMEN. A Dziadek od orzełków już dawno nad tym wszystkim nie panuje.

   • sokolik -czyli jednak osobiste animozje dodano 8 lat temu

    nie potrafisz a raczej nie potrafimy być ponad sokolik ? osobiste niesnaski kompleksy animozje na czyimś tle cie toczą ? a tak słabo w tej GS jednak ? ,nie dają podskoczyć wyżej ? a taki zdolny ,taki piękny nasz sokolik …ajajaj..

 37. mieszkaniec dodano 8 lat temu

  czy wszyscy urzednicy dostali polecenie pozytywnej wypowiedzi pod tą informacją ,czy tylko ci bardziej wtajemniczeni ?Cel osiagnięty afera w ZUO przykryta,a niebawem specjalna sesja w sprawie finsnsów miasta – czy to tez przypadek,że banery ukazały się właśnie teraż????

  • propaganda dodano 8 lat temu

   Pis uczy się od PO.

 38. Oskar Lange dodano 8 lat temu

  Co jest? Prawica się kłóci a my czerwona lewica i komuniści nie zyskujemy w sondażach.

 39. kgh dodano 8 lat temu

  cel osiągnięty widzę, dyskusja wre, a wpisów tyle mimo jakby kilka dni miała informacja na spinie i natężenie heytów jakby od tej reklamy zależało czyjeś życie cieszcie się PO-wcy będziecie mieli na czym budować sobie kampanie negatywną i nie musicie coś mądrego mówić ,wystarczy na pusto krytykować te dowcipne banery żeby próbować się lansować i zbierać punkty ha,ha,,

 40. oleju.... dodano 8 lat temu

  Promować Miasto????? Nie mają nawet pieniędzy na remont pozyskanego budynku po Policji czy niszczejącego od lat budynku Żółkiewskiego. Takie ich rządy. Zadłużyli Miasto bez opamiętania. I co i po co "promować" ??? Chyba że jest to akt samouwielbienia. Grunland postawił absurdalną choinkę śmieciową – a włodarze Miasta brną dalej w pozostawionej spuściźnie w postaci konstrukcji. A gdzie realne problemy Miasta???? Gdzie programy na ich rozwiązanie????

 41. ALE HUCPA dodano 8 lat temu

  Żenada. Brak słów. Ograniczenia i język polski zdemaskował rodzinę zatrudnioną do cyber-walki o komentarze. Brawo Magda i in.

  • Magda dodano 8 lat temu

   No i niestety byś się zdziwił/ła gdyż bardziej sprzyjam rodzinie O. niż W. Tylko nie ma to nic wspólnego z polityką.
   A bannery po prostu mi się nie podobają. Jeśli kogoś lubię to nie znaczy, że nawet jak napluje to będę uważać to za sztukę i strzał w "dziesiątkę".

 42. Morejko dodano 8 lat temu

  Widzę, że panowie bracia bardzo dbają o dużą ilość pochwalających ich wpisów. Ale powinni bardziej się postarać, nawet w nich widać amatorszczyznę.

  Drodzy Mieszkańcy tego miasteczka, to nie jest żadna reklama! Reklamę kieruje się do tych, którzy nie znają produktu, albo coś o nim słyszeli, a kto czyta te napisy? Ano tylko mieszkańcy Siedlec i okolicy. A po co mieszkańcom miasta i okolicy reklamować to miasto? Przyjadą tu? Przenocują? Wydadzą swoje pieniądze? No przecież nie!
  No więc po co wydawać na to kasę, pytam?

  Reklama miasta powinna trafiać do tych, którzy o tym mieście mało wiedzą, albo wcale nie słyszeli. Ale czy tacy ludzie mają szansę obejrzeć ją na tym rondzie? Nie mają!

  A więc to jest tylko parodia reklamy. Robiona dla podlizania się prezydentowi i przekonania go, że w ogóle coś się robi za otrzymywaną od UM niezłe pensje.
  Taki ma ona sens, jak wywieszenie we własnym biurze reklamy własnego biura.

  Czyli nie jest to żadna reklama. A więc co?
  Może coś w rodzaju żartu, dowcip?
  Robiony oczywiście za wasze pieniądze.

  Naprawdę interesującą macie władzę. Gratulacje.

  • xxx dodano 8 lat temu

   Przyjedzie telewizja, pokaże i cel reklamy zostanie spełniony. Fajnie byłoby się reklamować poza miastem, ale na to pewnie kasy nie mają.

 43. Ada dodano 8 lat temu

  to coś ma prowokować do dyskusji? ktoś kto to wymyślił powinien wygrywać w konkursie na najgłupsze banery, ma talent ewidentny do tego.

  • Jakie dyskusje? dodano 8 lat temu

   Kto tu dyskutuje?
   Jest tylko wyrażanie opinii: ładne, dobre, złe, nic nie znaczące itp.

 44. Reklama miasta w mieście. dodano 8 lat temu

  Reklama miasta w mieście nie przyniesie żadnych efektów.
  Strony internetowe są możliwe do oglądania w całej Unii i dalej. Tylko czy strony "f" to to o co chodzi?

 45. EkstazaDance dodano 8 lat temu

  misja homofobiczna, wizja narkotyczna, projekt pachnie amatorem, formy biedny nie wybierał, siatka przepuszcza światło i nic nie widać, powinno być na banerze bez dziurek ale wtedy tańsze trochę to i mniej do podziału…
  O Bracia weselni w Karocy densu za swoje pieniążki róbcie zgiełk. Macie kilka własnych źródeł finansowania.

  Przypominam, że dróżka rowerowa Strzała – Monte Cassino robi się niebezpieczna ze względu na zapadanie się kostki brukowej. Długo nie wytrzymała. Za duży ruch :)Piach z głową podzielony. Nowy wniosek na remont trzeba skrobnąć.

  • a gdzie tu w tych reklamach słowo dance ? dodano 8 lat temu

   chyba sam masz jakieś omamy ,i widzisz tylko to co masz na celowniku zawsze i z zasady aby te same osoby i ich zawody opluć , nie podoba się reklama ? czy boli żona kogoś kto pracuje w urzędzie? Komunistyczne zagrywki SB się kłaniają w twoim wykonaniu a marzy niektórym widzę era putinowska w siedlcach. Jak nie ma merytorycznych argumentów to po rodzinie jedziemy?…żałosne i takie małe . jesteś jak piesek który sika na drzewo i myśli ,że teraz to już "jego teren będzie bo nasika na drzewko" , a co boli że sale widowiskowe w szwach pękają na taniec i w moku i ckis ..na piłkę siatkowa i nożną tez pękają ale ty . odkrywasz swoje karty takim stwierdzeniem a przecież na żadnym banerze nie ma słowa dance…nie umiesz czytać ,mózg tak wyjałowiony od napadania a jedno nazwisko?.

 46. heh dodano 8 lat temu

  Miasto przyjazne… krewnym, rodzinie, znajomym. O, to jak najbardziej. I powinno być na billboardach.

  • EkstazaDance dodano 8 lat temu

   Miasto przyjazne… krewnym, rodzinie, znajomym. Bardzo celny komentarz. Tak można było zbudować kontrowersję z Siedlec na cały Świat.. bez obrażania i nawiązywania do skojarzeń dwuznacznych…..Wtedy Miasto przeżyłoby metamorfozę.

   • jestem za reklamą bo innych nie stać na racjonalne riposty ? dodano 8 lat temu

    jak zwykle ,żadnej merytorycznej dyskusji ,tylko nie bo nie ,nie podoba mi się …ale pomysłu na inne formy zmuszania do rozmów,dyskusji na te tematy, o tych problemach nikt nie proponuje. ?.i oczywiście rodzinne wycieczki państwo O ,państwo W..ja sprzyjam tym a ja tamtym…..żałośni internetowi podżegacze jesteście wszyscy takie magdy,sokoliki… itd…nie potraficie nic konstruktywnego robić w swoim życiu widocznie ,zająć się czymś całym sercem jak rodziny na które plujecie i dlatego ciągle oni wam sola w oku ….bawicie się w prowincjonalne gierki jak zawsze ci co są miernotami ..poczytajcie siebie ..jacy jesteście żałośni w tym pluciu bez argumentów merytorycznych

 47. tylko pozytywnych..... dodano 8 lat temu

  tylko pozytywnych ludzi spotykają pozytywne rzeczy. Gratuluję pomysłodawcom! pomysł dobry, kontrowersja jest:)

 48. n dodano 8 lat temu

  Rozmiarem dyskusji na tym forum zadowalacie pomysłodawców do jeszcze większej głupoty. Władza dała wam igrzyska i przykryła tematy ważne dla miasta np. zadłużenie czy też wyciąganie pieniędzy z budżetu miasta przez …..

 49. efaster dodano 8 lat temu

  powiem tak, nudne to i już nieświeże, co za dużo to i świnia niechce, już zadnej TV to nie zainteresuje, no chyba, że tak jako akcent humorystyczny na koniec dziennika by pokazać patrzcie głupich nie sieją sami rosną …

  a co do do dwuznacznych haseł, tylko czekam jak środowiska homoseksualne będą piać ze szcześcia, bo może odwiedzi nasz sam Biedroń, wszak Siedlce przyjazne pedałowaniu … jak kolwiek to brzmi

  a ścieżki dla rowerów, toż to ich jak na lekarstwo, a jak już są to stoją na nich latarnie, kosze, znaki albo chodzą piesi, na drogach wymuszanie przez kierowców pierszeństwa czy spychanie na bok to norma ….

  PS.
  co do spacerniaka to znaczy, że miasto daje Ministerstwu Sprawiedliwosci "czarną polewkę" i daje znać, że więzienie jak i skazani są tu "persona non grata" tak, mam to rozumieć ??

  • tylko nikt nie mysli dodano 8 lat temu

   ile ten "spacerniak" zatrudnia osób z naszego regionu. Mostostal upadł, wywalic więzienie, zamknąć UPH i……. koniec. Zostanie nam tylko galeria i rodzinne biznesy w kulturze i spółkach miejskich.

   • spacerniak może stać za miastem dodano 8 lat temu

    a jak już musi ,to niech inni postępują tak ,żeby tam nie trafiać. a nas spacery z rodzina po parku chodzić .w Islandii bodajże tak spadła przestępczość ,że zlikwidowali więzienia

  • Efaser ? niemożliwe od kiedy ty jestes za nowoczesnościa ,modą i świerzością ?? dodano 8 lat temu

   tak samo jak byłeś za nowoczesną ,świeżą galerią Siedlce ?
   Taka hipokryzja bije od tego stwierdzenia..to nie jest nowoczesne -w obliczu walki jaka stoczyłeś za starym przystankiem autobusowym, starym kioskiem przed galerią ,ha,ha.ha..te twoje słowa to hipokryzja najwyższej próby…..buhah,ha….Efaser wstydź się gdzie zawieje tam się skłaniasz…jest trend narzekać na władze to jedziemy ,ha,ha,ah zabawni jesteście wszyscy ..

   • polonista dodano 8 lat temu

    Kolego lub koleżanko, z całym szacunkiem pisz sobie co uważasz, ale proszę pisz zgodnie z przyjętymi zasadami. Kropki, przecinki i inne znaki stawia się bezpośrednio za wyrazem, tam nie ma potrzeby stawiać spacji. Proszę, bo mnie szlak trafi.

    • jeszcze to dodano 8 lat temu

     "świerzością" to pochodna od świeży?
     Tu Twoje "…..buhah,ha…."

     • ale beka dodano 8 lat temu

      postawili zwykłe reklamy a dyskusja jakby od tego zależała przyszłość każdego z was ? znaki ,grafika taka ekscytacja …? pomysłodawca miał nosa tak podając hasła ,wszyscy się nabierają ……

   • efaster dodano 8 lat temu

    powiem, tak ja byłem za przytankiem by ludziom na głowę nie kapało podczas deszczu, fakty były takie, że starą wiatę (po lekkim remoncie) zdięto w październiku, nową (po szumie medialnym) założono dopiero pod koniec marca, czyli jakby nie patrzył 6 m-cy ludzie czekali na autobus bez dachu nad głową, a kiosk coż lepiej dopłacać 30 gr kierowcy, wszak na czymś trzeba zarobić, a ludzi w autobusach ubywa, żadko jeżdzę MPK ale nawet widać to przez szybę jak "ścisk" panuje w śroku. Liczyłem, że po postawieniu nowej wiaty Strus/ew. sama galeria zfinasuje np. biletomat, no ale narazie jeszcze za wcześnie na takie bajery ….

    Co do zmiany zdań, tylko krowa ich nie zmienia, ja od początku byłem przeciwny ustawianiu czegoś takiego na rondach (wogle) o ile postawienie choinki (żywej nie ze śmieci) i udekorowaniu jej kilkoma świecidełkami uważałem za fajny pomysł, o tyle walenie 12 m czegoś na rondo, nie dość, że utrudnia jazdę (zasłania widok) to jeszcze wrażenia artystyczne są … raczej marne

    miejscowym to zwisa, popatrzą, pokują się w głowę co też nasz Kudelski wymyślił i pójdą w swoim kierunku, przyjednych to rozbawi, pomyślą sobie co i tak mieli pomyśleć, po za tym jak to ma sens ??
    Jak ktoś miał tu przyjechać (do rodziny, w interesach, etc.) to i tak przyjechał, rozumiem taka reklama na rondzie w Iganiach czy na wieździe na autostradę pod Mińskiem Maz. ale tu ?? no i oczywiście GDDKiA nigdy by się nie zgodziła na postawienie tak wysokich reklam w pasie drogi (a rondo do takich się zalicza) a u nas WD chyba nie odmówi swojemu chlebodawcy tj. UM, dziwi mnie tylko postawa siedleckiej drogówki, przecież to ewidentnie zasłania widok i pograsza stan bezpieczeństwa na skrzyżówaniu (o ruchu okrężnym) będzie wypadek, będą ranni, mam nadzije, że nikt życia nie staraci, bedzie afera, może ktoś z KW Radom pódzie po rozum do głowy i nakaże zdjecie tej rekalmy, bo naszym widocznie brak czegoś co meksykanie nazywają "cojones"

    PS.
    Mam nadzije, że rozwiałem wszystkie wątpiwości 🙂

 50. komi dodano 8 lat temu

  Rozumiem, że p…y zażywające ecstasy wylądują w kryminale? No i o co chodzi malkontentom?

 51. Inga dodano 8 lat temu

  Tak czy siak pomysł tych banerów i dowcip w nich zawarty jest kiepściutki. Jaki pan, taki kram.

 52. samorządowiec dodano 8 lat temu

  Proponuję koleżankom ze Spinu zrobić małą ankietę wśród naszych włodarzy odnośnie ich opinii na temat tych banerów. Zapewniam, że wyniki będą ciekawe. Osobiście słyszałem opinię radnych z PiS na ten temat i entuzjazmu nie było – prawda Panie Stefanie?

 53. Jan dodano 8 lat temu

  Stefan to ma entuzjazm jak jako emeryt przyklei co miesiąc osiem tysięcy ujawnijcie to i zróbcie ankietę to pisiaki szczęka wam opadnie.

 54. Jan dodano 8 lat temu

  STEFAN TO SOMLA.

 55. z Siedlec dodano 8 lat temu

  Ktoś kto wymyśla te bzdurne banery "reklamowe" powinien się udać na konsultację psychiatryczną. Ale jeśli to kolega prezypisiorka, to i tak go nie ruszą.

 56. radny dodano 8 lat temu

  Bardzo źle się to kojarzy.Nie jest to ani estetyczne ani wychowawcze dla młodzieży .

  • :) dodano 8 lat temu

   na sesji to powiedz 😀 panie radny

  • ta bo młodzież pewnie nie wie co to znaczy rower i pedałowanie dodano 8 lat temu

   dlaczego to radnemu się tak kojarzy ??

 57. Takiej reklamie NIE dodano 8 lat temu

  Na tym forum zrobiło się referendum. Ale na referendum już za późno. Ktoś zadecydował, uwierzył, zaćmił rozum, oczy, a teraz mówi o nas, że to reklama dla ynteligętnych Beznadziejne, żenujące. Prowokujące? Po co ? Czym ? Dwuznacznością ? Dla młodzieży ? Siedleckie pedały zacierają ręce i dumne są z miasta, a stare ćpuny klaszczą i mlaskają z zachwytu. Ot i tyle z tego szoł. Taki zysk. Pierze wam zarasta już oczy? Wstyd. Ja się wstydzę i moi znajomi. Nie chcemy takiej reklamy miasta.
  Krowa w gumiakach pasie się przed urzędem miasta i dumnie macha ogonem, a nad nią tęcza. Tylko mieszkańcy w tym miasteczku jacyś nienowocześni, mało inteligentni i na sztuce się nie znajo.

  • Młodzież ?Na Tv Wschód jest reportaż dodano 8 lat temu

   jest reportaż w którym wypowiadają się ,a głownie młodzi (choć nie tylko )i co zdziwienie ? wszyscy się wypowiadają dobrze o banerach . A może autorzy heytów na tym forum . Jak chcecie być ostentacyjnie przeciw a jednocześnie szukacie wyborców , to wcześniej zadajcie sobie pytanie czy ja i moje zdanie to zdanie młodzieży ? Takie kategoryczne stwierdzenia tu padają , a jakie górnolotne słowa ..i po co ? jak młodym ludziom się to podoba sie taka reklama i nie zbijecie swojego kapitału politycznego na poniewieraniu tych reklam i tych pomysłów a wręcz przeciwnie gadanie dla gadania nic nie zdziała we współczesnych czasach ,ludzie będą wam patrzeć PO rękach

   • jurek dodano 8 lat temu

    Przypomnij mi kto jest właścicielem tej telewizji, bo ze wzruszenia mnie zatkało 🙂

   • maniek dodano 8 lat temu

    Najpierw trzeba POpatrzeć na lewe umowy o dzieło, które podPiSujecie z członkami własnych rodzin prawda?

    • M czy m dodano 8 lat temu

     Własne imię na pewno napisał /a byś z dużej litery.

 58. Uficzu dodano 8 lat temu

  Wspieranie i promowanie dobrych dla każdego miasta przedsięwzięć zrobione z pomysłem, poczuciem humoru, dystansem i inteligencją. Ostatnie czym bym się przejmował to, że będziecie w TVN i to nie pozytywnie. Bycie w TVN przedstawionym w negatywnym świetle to dla wielu komplement. Ale szczerze, jako mieszkaniec Opolszczyzny jaram się taką akcją i widzę na swoim przykładzie, że nie tylko wspiera ona ścieżki rowerowe czy tereny zielone, ale też świetnie promuje miasto, a co za tym idzie lokalny biznes i kulturę. Bo ja przy najbliższej okazji mam ochotę Was odwiedzić i poznać lepiej Siedlce. Pozdrawiam i miłego pedałowania życzę.

 59. pisarz dodano 8 lat temu

  Ta reklama może jest trochę kontrowersyjna, ale autorom chyba o to chodziło i spełniła swoje zadanie, przyciąga uwagę.

 60. jaka reklama? dodano 8 lat temu

  Po pierwsze nie jest to reklama. Co najwyżej (anty) promocja. A faktycznie nietrafiona akcja propagandowa. Głowię się nad dwiema rzeczami. Po pierwsze czemu ma ona służyć (no chyba, że wszystkich Siedlczan traktować jak ślepych głupców i tym "misiem" na siłę otwieramy niedowiarkom oczy), a po drugie czy nas na to stać (skoro prezydent chce robić spec sesje bo miasto zdycha z biedy, bo się zadłużyło jak menel w barze). Te kilkadziesiąt tysiący złotych wywalonych na tę akcję lepiej by było wydać na pokrycie kosztów wyjazdu na wypoczynek dzieci z biednych domów. Wtedy mógłbym mówić, że miasto jest przyjazne. A tak co najwyżej, że miasto jest wielce niepoważne i drwi z podatników. AMEN

  • Miras dodano 8 lat temu

   2-3tys. to nie kilkadziesiąt, demagogu

   • waldi dodano 8 lat temu

    Choinka plus pierwsza akcja plus druga akcja. To ile razem?

  • Rewelacyjn reklama dodano 8 lat temu

   niezwykłe śmiała ,z przymrużeniem oka, dla otwartych umysłów,nie dla tłumoków

   • student dodano 8 lat temu

    Uważajcie co piszecie "otwarte umysły", bo jednak to większość "tłumoków" płaci na wasze pensje. Macie otwarte umysły tylko na obrażanie innych co nie potwierdzają waszych tez, macie zamknięte umysły na inne spojrzenie niż wasze. Jak to się nazywa? Uważacie się za tak inteligentnych i kulturalnych, a nie potraficie się wyzbyć prymitywnych ocen innych.

    • student ? już to widzę od kiedy radny to student ? dodano 8 lat temu

     przecież tu dyskutują tylko przyszli kandydaci do wyborów nawzajem się opluwając. Szukają sobie platformy do promowania siebie. Zwykły człowiek z ulicy inaczej myśli kompletnie od was ,bo ma co w życiu robić ,ma pracę normalną ,życie rower itp, jakieś hobby a ci "ciągli niedoszli politycy " -tacy dobijańscy ,wyrzykowscy itd to im tylko polityka została w życiu bo jak się nic nie umie to się idzie na polityka….radnego…bo w innych zwodach trzeba coś umieć robić własnymi rekami albo głową ,kłaść cegłę musi umieć budowlaniec, kierowca musi umieć jeździć samochodem ,krawcowa musi umieć szyć , pisarz musi umieć pisać teksty. dentysta znać się musi na medycynie ..a polityk ? nic nie musi umieć ,wystarczy ,że umie i ma odwagę innych poniewierać aby samemu się wybić na władzę oczerniając innych tak zwana propaganda negatywna ,budowanie wizerunku na gnębieniu innych .Gdzie tu merytoryka w ocenie czegokolwiek ,nawet zwykłej kampanii reklamowej

     • miki dodano 8 lat temu

      To już wiem dlaczego rodzina O. tak ochoczo się pcha co 4 lata do władzy 😉

     • student dodano 8 lat temu

      Niestety nie jestem radnym chociaż te półtora tysiąca co miesiąc przydałoby mi się, bo studiuję zaocznie,a pracuję dorywczo.W Siedlcach nie dla wszystkich starcza etatów.

 61. effie dodano 8 lat temu

  Nie czuję się" tłumokiem", i proszę nie obrażać ludzi inaczej myślących i mających inne spojrzenie na te " produkcje" UM. Dlaczego nikt do tej pory nie przyznał się ( z imienia i nazwiska) czyim "dziełem" są hasła na tych i poprzednich banerach?( przecież ktoś podpisywał Umowę o Dzieło pod projektami i komuś wypłacono gażę?!)Co do pomysłu 1-ego zestawu, typowo plastycznego, można podsumować jako formę rysunkową ucznia z podstawówki , czy gimnazjum jako zdolnego i rokującego na przyszłość.2-gi zestaw został ujęty fotograficznie i nie bardzo jest się do czego przyczepić, oprócz chaosu kompozycyjnego. Natomiast same hasła są kierowane do społeczeństwa,które może mieć poważny problem z ich interpretacją.Chociaż większość komentujących próbuje na siłę wmawiać skuteczność i zasadność tych tekstów, są one na bardzo niskim poziomie myślowym i intelektualnym nie mają nic wspólnego z logicznymi hasłami reklamowymi! Można tylko wyciągnąć wnioski dla kogo się tak " pucują" komentujący??Po pierwsze ta konstrukcja jest za wysoka i zasłania pole widzenia kierowcom.Po drugie wystarczyłoby ( jak już muszą być banery ) z 4-rech stron pokazać obraz ElGreca,(widoczny dla wszystkich jak ktoś nie zauważy przejeżdzając rondo) a to skutecznie reklamowaloby miasto,np.z hasłem że ten obraz jest w Siedlcach, co jest powodem do dumy! Po co udziwniać tą konstrukcję "debilnymi " hasłami !!! I nie róbcie ludziom " prania mózgu" !!! Zyczę opamiętania dla takich pomysłodawców haseł !!!

  • do effie dodano 8 lat temu

   Dobrze napisałaś/eś. Też mam wrażenie, że pomysłodawcy tej "reklamy" czyli urzędnicy nie dopuszczają nawet takiej myśli, że wśród mieszkańców może znaleźć się ktoś bardziej inteligentny od nich lub bardziej znający się na reklamowaniu miasta w mieście. A swoją drogą nikt z radnych na żadnej sesji nie zapytał o strategię promocji miasta odpowiadających za to urzędników . Ja jestem ciekawy ich konstruktywnych odpowiedzi, w końcu za coś biorą po kilka tysięcy miesięcznie.

   • a mnie się wydaje,że oponenci uważają że tylko oni maja rację dodano 8 lat temu

    i że nikt inny nie może myśleć inaczej tzn ,jak mnie sie nie widzi to znaczy ,że nikomu ,"przyganiał kocioł garnkowi "

    • oponent dodano 8 lat temu

     Do Przedmówcy: wydaje mi się, że trochę się nie rozumiemy. Tu nie chodzi o to kto ma rację, bo trochę racji mają i autorzy tej reklamy i ci, co się nią nie zachwycają. Mnie chodziło o to, że autorzy wykazują o wiele za dużo samozachwytu, a nie doceniają odbiorców tej reklamy, oponentów nazywając tłumokami. Gdyby byli naprawdę inteligentni wypisaliby sobie wszystkie krytyczne głosy /ja kilka sensownych wyłapałem/, podziękowali za nie i obiecali poprawę. A tu widać tylko ich arogancję.

  • nie czuję ... dodano 8 lat temu

   no i co że nie czujesz ? ale paranoik tez nie czuje ,że jest paranoikiem i na pewno do tego się nie przyznaje..

   • o radnych dodano 8 lat temu

    do "nie czuję": po tym komentarzu wnioskuję, że chyba trochę zawyżyłeś swoje umiejętności percepcji. Paranoika poznaje się między innymi przez to, że jest nadwrażliwy na swoją krytykę. Jak ktoś nie potrafi obronić swojego pomysłu to sięga do obrażania innych.

 62. Absurd 2014 dodano 8 lat temu

  Kontrowersyjny to jest baner!!! na Placu Wł. Sikorskiego – ,,,dla Europy – dla Siedlec". w domyśle …dla Siebie (z dużej litery).

 63. Antyreklama grodu dodano 8 lat temu

  Żadna to reklama miasta Siedlce. Obciach. Zabrać te pudło z ronda imieniem naszej uczonej pani Skłodowskiej. Śmieciowa choinka już była, teraz pudła! , czy to upjększa rondo? A nie lepiej roślinność posadzić? Zwykły, prosty pomysł a jaki piękny.

 64. PREMKO dodano 8 lat temu

  Będziemy jeździć rowerami-bo na paliwo i na naprawy samochodów nie będziemy mieli kasy,
  Będziemy siedzieć na trawce-bo nie będzie pracy
  Będziemy "chodzić" na spacery za murem bo jak będzie biedowanie to i przestępstw będzie coraz więcej.
  A z podniet to tylko ekscytacja pozostanie albo władza się będzie podniecała.

 65. a mnie się podoba Brawo dodano 8 lat temu

  i to bardzo taki sposób podejścia do tematu mi się podoba, świetne prześmiewcze , zabawne inaczej ,a dyskusja tutaj dowodzi ,że trafiono w 10-tkę

 66. effie dodano 8 lat temu

  Za co to Brawo , ma być ?! Dyskusja nie dowodzi wcale , ze trafiono w 10-tkę.Dowodzi raczej " biegunki absurdu" tych co tak zaciekle bronią tych banerów i ich treści.Polecam wystawę Plakatu Polskiego, który był w światowej czołówce, ba nawet najlepszy na świecie w latach PRL-u, ze względu na symbolikę formy i minimalistykę treści. Podam przykład : – reklama LOT-u, hasło -" LOT-em – blizej", lub bardzo stare hasło z lat 50-tych( dziś niezdrowe)- " Cukier krzepi "krótko i zasadnie, nic nie trzeba kombinować, wszystko zawarte w 2-ch słowach, resztę należy sobie " dośpiewać" i na przyszłość korzystać z doradztwa fachowców, a nie udawać,że jest się znawcą w każdej dziedzinie sztuki, bo to się zawsze zemści !

  • Dla mnie ekstra banery ,a ta trawa super dodano 8 lat temu

   mam prawo do swojego zdania i mnie się podoba,to ,że wreszcie zmuszeni tymi banerami ludzie podejmują dyskusje na tematy pomijane,dla wielu nieistotne..dla mnie bardzo ważne, bo tak jak w Dniu Świra ludzie wyprowadzają mi psy pod okno na trawnik i ciągle trawnik zaraz pod naszym balkonem jest zafajdany na gęsto ,mam tego dość..

 67. Słabeusze na rondzie dodano 8 lat temu

  Słabe braciszkowie, bez klasy, grafika jak za lat 70 tych (kobiety na traktory )i hasła nadmuchane. Trawa ekstaza i pedałowanie wszystko to można było podac bez tych dwuznacznosci. do Palikota to pasuje , ale do Pisu nie , chyba że prezes kazał zaskakiwać. typu zdjecia z telefonu i takie tam.Najedliście się czegoś ?

  • świetny sposób do pobudzania dyskusji dodano 8 lat temu

   świetnie, bardzo mi się to podoba że wreszcie o tych tematach się mówi,

 68. Anonim dodano 8 lat temu

  Prawdą jest taka iż w mieście tym niema pracy ani perspektyw dle młodych prezydent ze swoją zgrają użendasów liczy kasiutę a w du..e ma swoich siedlczan którym powinien pomagać bieda,cwaniactwo i ten kto mocniejszy na każdym kroku sie widzi razem z klerem Kiernikowskim na czele i cała bandą p….ch ped….ów kleryków

 69. Anonim dodano 8 lat temu

  Siedlce to mieścina pożal się Boże bezrobocia i braku perspektyw pracy dla młodych ludzi ten kto może to s…a z tąd byle jak najdalej pełno tu s……a ,nawiedzonych klerów cheretyków i pijaństwa niemówię tu już o kolesiostwie urzędasów cokolwiek trudno tu załatwić wręcz trzeba sie kłucić o swoje

 70. PABLO dodano 7 lat temu

  CZY NASZE MIAST JEST PRZYJAZNE? DLA INWESTORÓW TAK (PRZYKŁAD GALERII I NAJEMCÓW) ALE NP DLA KOBIET W CIĄŻY???? CHAMSTWO NA KAŻDYM KROKU MŁODZIEŻ NIE USTĘPUJE MIEJSCA BRAK KULTURY, BRAK MIEJSC GDZIE KOBIETA Z DZIECKIEM MOGŁABY USIAŚĆ I SPOKOJNIE NAKARMIĆ PIERSIA LUB PRZEWINĄĆ. A POKAZ PIERS W MIEJSCU PUBLICZNYM TO ZARAZ POLICJA I KOLEGIUM ZA OBRAZĘ JEDNA WIELKA KPINA!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?