SPIN

Koncert orkiestry akordeonowej AKUD „Sonja Marinković”

Aneta Borkowska środa, 7 maja 2014, 08:41 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

orkiestra akordeonowa caly

W piątek (23 maja) o godz. 19. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach odbędzie się koncert w wykonaniu 37-osobowej orkiestry akordeonowej AKUD „Sonja Marinković” z Serbii. Przed publicznością artyści zaprezentują światowe przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Orkiestra Akordeonowa akademickiego kulturowo – artystycznego stowarzyszenia 'Sonja Marinković' w Nowym Sadzie (Serbia) została założona w 1951 roku i przez wiele lat jej działalności okazała się jako zespół o dużych możliwościach muzycznych i wysokich wartościach artystycznych. W repertuarze Orkiestry można usłyszeć utwory różnych epok i stylów, a także oryginalne dzieła współcześnie napisane dla orkiestry akordeonowej przez kompozytorów: Karla Krombholca, Rudolfa Bruči, Ivana Kovača , Petra Ozgijana, Bruno Bjelinskog, Slavka Šuklar , Jindrich Feld, Stevana Divjakovića i wielu innych.

Kierownikiem artystycznym i dyrygentem orkiestry akordeonowej – AKUD “Sonja Marinković” jest Goran Penic.

Bilety na koncert w cenie 50 zł – normalny i 30 zł – ulgowy do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?