SPIN

Mieszkaniec zatrzymał włamywacza

Aneta Borkowska czwartek, 8 maja 2014, 12:43 Kronika Policyjna

Dzisiaj (8 maja) około godz. 2.20 w nocy dyżurny siedleckiej komendy otrzymał telefon od mieszkańca naszego miasta informujący o tym, że przed chwilą na parkingu przy ul. 3-go Maja zatrzymał młodego mężczyznę, który włamał się do samochodu sąsiadki zgłaszającego.

Okazało się, że zatrzymanym jest 21 – letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ten włamał się także do dwóch innych zaparkowanych w tym rejonie samochodów – w tym do pojazdu zgłaszającego – i skradł z nich różne przedmioty.

Włamywacz trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Jak wykazało przeprowadzone badanie, w chwili zdarzenia miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. Radek dodano 7 lat temu

    Czy odważny mieszkaniec Siedlec został doceniony przez komendę czy pozostawiony sam sobie. Jest dobrym przykładem warto pomyśleć jak przekazać jego wyczyn do mieszkańców. Może taka postaw zachęci innych do działania a nie stania i patrzenia biernie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?