SPIN

NOVEKINO: Oczami Kobiet – „Kiedy umieram”

Aneta Borkowska piątek, 9 maja 2014, 07:30 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Bohaterów filmu Jamesa Franco Bóg dawno opuścił. Ich tułaczka po Południu Stanów Zjednoczonych nie ma wiele wspólnego z klasycznym kinem drogi. Postacie nie przeżyją przemiany mentalnej, jedyne zmiany zaznaczą się na ich fizyczności: ktoś straci kończynę, komuś zaokrągli się brzuszek. (Artur Zaborski/stopklatka)

W środę (14 maja) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Kiedy umieram”.

Pozornie prosta, osadzona w realiach Południa lat 30. historia rodziny, która za wszelką cenę stara się sprostać życzeniu matki, by pochować ją w pobliskim mieście. James Franco, pozostając wiernym prozie Williama Faulknera, odtwarza wielogłosowość oryginału. Przedstawia wydarzenia z punktu widzenia kolejnych postaci, na podzielonym ekranie, językiem oddającym lokalną gwarę. Reżyser pewną ręką prowadzi aktorów, eksponując ich fizyczność. Zdjęcia Christiny Voros wraz z pełnym kulminacji montażem tworzą brutalny, bynajmniej nie nostalgiczny portret dawnej amerykańskiej prowincji. Bohaterowie – prości ludzie – ze ślepym uporem dążą do celu, broniąc swych nieraz absurdalnych racji oraz swojej rodziny. Historia aktualna do dziś i nie tylko w Ameryce.

reżyseria: James Franco,
scenariusz: James Franco, Matt Rager,
aktorzy: James Franco, Tim Blake Nelson, Jim Parrack,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 110 minut,

Przed seansem Klonowa spa & sport Twoja odNowa wspomoże chęci widzów Oczami Kobiet by prowadzić zdrowy styl życia i chcieć zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Tradycyjnie wśród widzów  zostaną rozlosowane wartościowe zabiegi pielęgnacyjne.

źródło: NoveKino Siedlce – reklama, stopklatka

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?