SPIN

Zabezpieczyli 4 kg narkotyków

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 maja 2014, 16:20 Kronika Policyjna

W miniony piątek (9 maja) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu honda civic. 32 – letni mieszkaniec powiatu siedleckiego, na widok umundurowanych funkcjonariuszy zaczął zachowywać się dość nerwowo.

Podczas sprawdzania wnętrza samochodu policjanci znaleźli w nim podejrzanie wyglądające pakunki, w których – jak się okazało – znajdował się biały proszek. Na miejsce skierowano dodatkowo policjantów wydziału kryminalnego, którzy po zabezpieczeniu i przeprowadzeniu wstępnych testów potwierdzili, że zawartość pakunków to amfetamina.

Kierowca hondy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Dzisiaj (12 maja) sąd po zapoznaniu się z materiałami w tej sprawie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu ww. na najbliższe trzy miesiące. Przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków zagrożone jest kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, które dzięki działaniom policji nie trafią już do sprzedaży, to ponad 120 tyś. złotych.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?