SPIN

Premiery w NoveKino Siedlce od piątku

Aneta Borkowska wtorek, 13 maja 2014, 15:47 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na cztery nowości, które będzie można oglądać już od 16 maja. Na kinomaniaków czekać będzie: „Godzilla”, „Grace księżna Monako”, „Jaskółka„ oraz „Uśpieni”.

Godzilla

Zapierająca dech w piersiach reaktywacja historii kultowej Godzilli — postaci zrodzonej w wytwórni Toho. Tworzony z rozmachem film przygodowy, który pokazuje walkę najsławniejszego na świecie potwora przeciwko złym stworzeniom, które czerpią siłę z arogancji ludzkości wobec nauki i zagrażają światu.

reżyseria: Gareth Edwards,
scenariusz: Max Borenstein, Frank Darabont, Dave Callaham,
aktorzy: Aaron Taylor-Johnson, Ken Watanabe, Elizabeth Olsen,
gatunek: akcja/science-fiction/thriller,
kraj produkcji: Japonia, USA,
rok produkcji: 2014,

Grace księżna Monako

Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia.

reżyseria: Olivier Dahan,
scenariusz: Arash Amel,
aktorzy: Nicole Kidman, Milo Ventimiglia, Tim Roth,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Belgia, Francja, Luksemburg, USA, Włochy,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 103 minuty,

Jaskółka

Gierek zastępuje Gomułkę, Polska zajmuje trzecie miejsce w mistrzostwach świata w piłce nożnej, kończy się wojna w Wietnamie, a Karol Wojtyła zostaje papieżem. Agnieszce Jaskółce kolorowe lata siedemdziesiąte przywodzą jednak na myśl zupełnie inne wspomnienia…

reżyseria: Bartosz Warwas,
scenariusz: Bartosz Warwas, Marcin Włodarski, Ewa Kustusz,
aktorzy: Ewa Kustusz, Marcin Włodarski, Barbara Dembińska,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 73 minuty,

Uśpieni

Grupa studentów (wśród nich Sam Claflin, gwiazda „Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia”) bierze udział w przerażającym eksperymencie. Wkrótce przekonują się, że nie wolno igrać ze zjawiskami paranormalnymi. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Charyzmatyczny profesor uniwersytecki Coupland (Jared Harris), którego metody pracy wzbudzają wiele kontrowersji, zachęca swoich studentów do udziału w niebezpiecznym eksperymencie. Ich wspólne działanie ma doprowadzić do stworzenia poltergeista, co według teorii Couplanda jest możliwe, gdy skumuluje się odpowiednią ilość negatywnej ludzkiej energii.

reżyseria: John Pogue,
scenariusz: John Pogue, Tom de Ville, Oren Moverman, Craig Rosenberg,
aktorzy: Jared Harris, Sam Claflin, Olivia Cooke,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 98 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?