SPIN

Siedlecka Platforma stanie przed ratuszem

Aneta Borkowska wtorek, 13 maja 2014, 22:08 Aktualnie

Zaplanowana na jutro (14 maja) specjalna sesja miejska, na której radni mieli dyskutować o finansach miasta nie odbędzie się. W związku z tym, tego samego dnia (godz. 13) Klub Radnych Platformy Obywatelskiej zorganizuje przed budynkiem magistratu spotkanie w tej sprawie. 

Jak można przeczytać w nadesłanym do redakcji stanowisku, radni PO są zdziwieni odwołaniem spotkania i tłumaczą to lekceważącym podejściem władz do nich, a więc tym samym także do siedlczan. Jednocześnie podkreślają, że są otwarci i gotowi, by „usiąść do rozmów o finansowej przyszłości naszego miasta”.

Przypomnijmy, że sesja miała odbyć się w związku w tym, że 1. kwietnia Regionalna Izba Obrachunkowa unieważniła uchwałę Rady Miasta Siedlce dot. wieloletniej prognozy finansowej i wszczęła postępowanie nadzorcze ws. lutowej uchwały budżetowej. Pisaliśmy o tym: Będzie specsesja ws. sytuacji finansowej miasta

 

10 komentarzy

 1. pisarz dodano 7 lat temu

  Z kim mają się spotkać Radni PO przed budynkiem magistratu?

  • A dodano 7 lat temu

   Raczej z ludzmi bo watpie zeby PREZYDENT i Skarbnik mieli odwage wyjsc:) ktorzy chca rozmowy o sytuacji i pokazac przy okazji jak PIS bo trzeba to powiedziec prosto maja u nas od dlugiedo czasu najwieksze popracie zarzadza finansami miasta. Temat prosty…

   • pisarz dodano 7 lat temu

    Miejscem rozmów Radnych z Prezydentem jest chyba
    sala w UM.

  • waldek dodano 7 lat temu

   z kim ? ze ścianą obłudy i kłamstwa Ekipy PiS i STS do dzieła PO to WASZ czas – a czas na ZMIANY !!!!

   • KNP dodano 7 lat temu

    Przecież PO było w koalicji i również z nimi głosowało – a teraz chce pozbyć się odpowiedzialności za stan miasta? NIC nie zrobili kiedy Siedlce były na 4. miejscu pod względem zadłużenia, a Nowa Prawica OSTRZEGAŁA.

 2. głos rozsądku dodano 7 lat temu

  Teraz Platforma niech nie wykręca się od odpowiedzialności. W koalicji nie jest raptem kilka miesięcy. Wszystkie decyzje finansowe były podejmowane dużo, dużo wcześniej. To nie jest tak, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy urósł dług. Wszelka krytyka jest więcej wielką hipokryzją. Podnosiliście łapki w Radzie Miasta, podejmowaliście odpowiednie uchwały i Prezydent jako organ wykonawczy je wdrażał w życie. Proszę o tym nie zapominać.

 3. stefan.k dodano 7 lat temu

  więc jednak jest kryzys finansów w Siedlcach i to większy jak Kudelski czarował ?!!!!! a wiec to prawda zwolnienia w szkołach, sprzedaż, spółek miejskich ZUO , PEC , wyprzedaż działek wszystkiego co się rusza ?!!!!

  • jakie miasto dodano 7 lat temu

   wszystkiego co się rusza i na drzewo nie ucieka 🙂

  • Don dodano 7 lat temu

   Uwielbiam taką polską przypadłość – na niczym się nie znam, więc się wypowiem… Chciałbym przypomnieć, że Platforma Obywatelska rządziła Siedlcami przez ostatnie 7,5 roku! Najpierw na spółkę z PiS-em, a ostatnio jeszcze z STS. Stefan! Jaka wyprzedaż!? Jakie ruszające się działki!? Jak sprzedałeś malucha, to też miałeś wrażenie wyprzedaży!? Nigdzie nie jest tak, że każdy może tylko kupować. Jakbyś nie zauważył, w Siedlcach ostatnio było sporo różnych inwestycji, skąd na to kasę wziąć!? A co do Prezydenta, to zgadzam się z "Głosem Rozsądku". Przecież prezydent nie sprzedaje działek, tylko robi to rada miejska. Więc Platformo, posypcie głowy popiołem i nie róbcie szopek!!!

 4. Radek dodano 7 lat temu

  Nie całe PO, Kordecki sie sprzeciwiali i poległ a Dobijanski i Karas rządzili ale do czasu, teraz sami platwusi nie moga znieść tych dwóch wielkich -maluczkich. Czas ich rozliczyć Posle Kozaczynski juz dość nastawiania swojego karku, nie ma dla kogo. Obudz sie pan bo pociągną i utoniesz.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?