SPIN

NOVEKINO: Oczami Kobiet – „Yves Saint Laurent”

Aneta Borkowska środa, 21 maja 2014, 10:01 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Jest to w zasadzie klasyczna, uniwersalna historia miłosna – problemy, z jakimi stykają się bohaterowie, nie wynikają bezpośrednio z homoseksualnej natury ich związku, ale raczej ze zderzenia stabilnej, małżeńskiej więzi z otwartą na wszelkie eksperymenty kulturą przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych (Jagoda Murczyńska, 64. Berlinale/stopklatka)

W najbliższą środę (28 maja) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Yves Saint Laurent”.

Niezwykła i pasjonująca historia szalonej miłości jednego z największych projektantów mody – Yves Saint Laurenta. Mając zaledwie 21 lat poznał smak wielkiej sławy i jeszcze większej miłości. Paryż, rok 1957. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia. Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie z cierpieniem miłosnym, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. „Yves Saint Laurent” to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia.

reżyseria: Jalil Lespert,
scenariusz: Jalil Lespert,
aktorzy: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Lebon,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 106 minut,

Przed filmem zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Jarosławską jedną z najbardziej utalentowanych w Polsce projektantek, prowadzącą w Siedlcach Salon i Pracownię Mody Agutti oraz cenioną przez kobiety  Renatą Kosieradzką  właścicielką Studia Stylizacji i Wizażu w Siedlcach. 

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?