SPIN

Premiery w NoveKino od piątku

Aneta Borkowska środa, 21 maja 2014, 10:26 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na cztery nowości, które będzie można oglądać już od 23 maja. Na kinomaniaków czekać będzie: „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki”, „Listonosz Pat i wielki świat”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie„ „Dżej Dżej”, „Yves Saint Laurent” oraz „Czarownica”.

„Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki”

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze, by zmierzyć się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników.

reżyseria: Dan St. Pierre, Will Finn,
scenariusz: Adam Balsam, Barry Glasser, Randi Barnes,
gatunek: animowany/familijny/fantasy/musical,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

„Listonosz Pat i wielki świat”

Ukochany bohater najmłodszych i ciut starszych, wkracza na duży ekran! Sympatyczny listonosz Pat z małego spokojnego miasteczka zapragnie wziąć udział w niezwykle popularnym telewizyjnym show „Mam talent!”. Czeka go więc wyprawa do wielkiego miasta w zwariowany świat gwiazd i telewizyjnych osobowości. Będzie to dla niego wielka i niebezpieczna przygoda. Na szczęście jak zwykle może liczyć na swoich starych przyjaciół z rodzinnego miasteczka oraz swawolnego kota Jessa, dzięki którym odkryje, że od sławy, kariery i świateł wielkiej metropolii stokroć cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić. Urok Pata i wybryki jego psotnego kota Jessa sprawią, że świat dostanie bzika na ich punkcie, ale czy oni dostaną bzika na punkcie wielkiego świata?

reżyseria: Mike Disa,
scenariusz: Annika Bluhm, Kim Fuller, Nicole Dubuc,
gatunek: animowany/familijny,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2013,

– „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”

Spektakularny film science fiction, ukazujący dalsze losy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i walki o akceptację. X-Meni łączą swe siły, by zawalczyć o przetrwanie gatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie łączą siły z młodszymi wersjami samych siebie, znanymi z filmu „X-Men: Pierwsza klasa” i przenoszą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość.

reżyseria: Bryan Singer,
scenariusz: Simon Kinberg,
aktorzy: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 123 minuty,

„Czarownica 2D dubbing”

Zrealizowany z wielkim rozmachem film „Czarownica”, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej królewny” – Diaboliną. Tytułowa Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień… Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowonarodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa.

reżyseria: Robert Stromberg,
scenariusz: Linda Woolverton, Paul Dini,
aktorzy: Angelina Jolie, Sharlto Copley, Elle Fanning,
gatunek: dramat/fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 135 minut,

„Dżej Dżej”

Jerzy jest gadżeciarzem. Uwielbia elektronikę, a po nabyciu każdego nowego urządzenia nadaje mu imię i zaczyna z nim rozmawiać. Jego najnowszym nabytkiem jest GPS. Nowa zabawka jest jednak inna niż wszystkie poprzednie gadżety. Jako pierwsza odpowiada mu, w dodatku zmysłowym kobiecym głosem. Między Jerzym a jego elektroniczną partnerką szybko zaczyna iskrzyć. Niestety wirtualną partnerkę Jurka trudno jest zadowolić. Zwykłe codzienne życie to dla niej zdecydowanie za mało. Marzą się jej nowe mapy, przeżycia, podróże. Jerzemu, pomimo najszczerszych chęci, trudno sprostać jej wymaganiom. Dlatego, aby zaspokoić swoje potrzeby, ukochana GPS-ka postanawia sprowadzić Jerzego na złą drogę.

reżyseria: Maciej Pisarek,
scenariusz: Maciej Pisarek,
aktorzy: Borys Szyc, Justyna Sieniawska, Jan Wieczorkowski,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

„Yves Saint Laurent”

Niezwykła i pasjonująca historia szalonej miłości jednego z największych projektantów mody – Yves Saint Laurenta. Mając zaledwie 21 lat poznał smak wielkiej sławy i jeszcze większej miłości. Paryż, rok 1957. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia. Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie z cierpieniem miłosnym, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. „Yves Saint Laurent” to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia.

reżyseria: Jalil Lespert,
scenariusz: Jalil Lespert,
aktorzy: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Lebon,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 106 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?