SPIN

Przyjęto plan naprawczy miasta

Aneta Borkowska piątek, 23 maja 2014, 16:19 Aktualnie

Rozpoczęła się dyskusja nad uchwaleniem punktu w sprawie programu postępowania naprawczego Miasta Siedlce. Na początku głos zabrał radny Tomasz Araszkiewicz, który zapytał czemu w pierwotnym projekcie było o cięciach w oświacie, a w autopoprawce już nie ma.

– Nie ma oświaty, bo wystarczające cięcia w tej sferze już były i dalsze były już psuciem oświaty jak brakiem świetlic czy bibliotek. Więc się z tego wycofano – mówi Kazimierz Paryła, skarbnik miasta.

Po chwili głos zabrał radny Mariusz Dobijański, który nazwał program naprawczy gniotem, który był pisany naprędce i podpisany jako plan. Powiedział o swoich obawach dotyczących konsekwencji, jednak skrabnik odparł, że oceniać to będzie można za miesiąc, dwa, a może dopiero pod koniec roku.

Głosowanie: za – 13, przeciw – 10, wstrzymało się – 0. Uchwała została podjęta.

6 komentarzy

 1. juznienaiwny dodano 7 lat temu

  … RIO zostało wywołane do tablicy, ciekawe jaka będzie reakcja 🙂

 2. on dodano 7 lat temu

  Do tematu Oświata władza wróci po wyborach samorządowych, bo teraz elektorat mógłby się na prezydenta i koalicję (PiS-STS) obrazić

 3. Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

  Czyli głosami PiS-u i STS-u?

  • pisarz dodano 7 lat temu

   Nie tylko. PiS i STS mają 12 głosów, a za głosowało 13 radnych.

 4. pisarz dodano 7 lat temu

  Pan Radny Dobijański nazwał program naprawczy gniotem, ale Radni PO nie złożyli żadnej innej propozycji rozwiązania problemu , choć na schodach przed UM wiele zapowiadali.

  • mijasz się z prawdą pisarzu dodano 7 lat temu

   łżesz pisarzu – na schodach radni przedstawili stanowisko, w którym wzywali prezydenta do wszechstronnego audytu miasta – w zamian dzień później dostali napisany na kolanie gniot, który jeszcze potem miasto poprawiało…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?