SPIN

Spektakl „Miś Uszatek”

Aneta Borkowska niedziela, 25 maja 2014, 10:29 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mis uszatek caly

W niedzielę (1 czerwca) o godz. 16. w Ramach Rodzinnej Niedzieli w Teatrze na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Miś Uszatek”. Spektakl to nie tylko historia małego Misia z klapniętym uszkiem, jest to również opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji.

Pewnego razu w dziecięcym pokoiku pojawia się nowy lokator – jest nim mały, pluszowy Miś, który nie ma imienia. Zabawki: Lalka Rózia, Prosiaczek oraz Zajączek wpadają na genialny pomysł, by nadać mu imię – Miś Uszatek – ze względu na jego oklapnięte uszko. Początkowo nieśmiały i zagubiony Miś, z czasem staje się ulubieńcem pozostałych pluszaków i nieodłącznym towarzyszem ich wspólnych zabaw. Podczas wyprawy do lasu, którą organizuje Uszatek, mali przyjaciele przeżywają wiele niesamowitych przygód, spotyka ich również pewna niemiła niespodzianka, ale jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie.

Spektakl „Miś Uszatek” to nie tylko historia małego Misia z klapniętym uszkiem, jest to również opowieść o przyjaźni, akceptacji i tolerancji. Kolorowa scenografia i kostiumy, nieskomplikowany język literacki oraz prosta, łatwo wpadająca w „uszko” muzyka tworzą przyjazny i ciepły klimat przedstawienia. Serialowe mruczanki Misia Uszatka – „Pora na dobranoc” oraz „Jestem sobie mały miś” – są również świetną okazją dla dorosłych widzów, by przenieść się do cudownych czasów własnego dzieciństwa.

„Miś Uszatek” Czesław Janczarski, Zbigniew Rychlicki
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Taracińska-Badura
Kostiumy i scenografia: Katarzyna Adamczyk
Opracowanie muzyczne: Radosław Laddy
Występują:
Miś Uszatek: Tomasz Błasiak
Lalka Rózia: Katarzyna Taracińska- Badura
Prosiaczek/Ślimak: Bartosz Adamczyk
Zajączek/Kret: Rafał Szałajko

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?