SPIN

Znamy laureatów „Wawrzyna Siedleckiego”

Beata Głozak poniedziałek, 26 maja 2014, 19:00 Aktualnie, Siedlce

Dariusz Kaczmarski (dyrygent), Robert Protasewicz (aktor) i Antoni Wróblewski (malarz) za całokształt pracy – to oni zostali laureatami tegorocznych Nagród Prezydenta Miasta Siedlce „Wawrzyn Siedlecki”.

W Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego trwa uroczysta gala wręczenia statuetek za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Antoni Wróblewski

W kulturze w naszym mieście pracuję od dawna. Prowadziłem sekcję plastyczną z młodzieżą, organizowałem plenery malarskie, na które zapraszałem młodzież spoza szkół plastycznych. I bardzo się cieszę, że dziś wiele z tych osób odniosło sukcesy i w Siedlcach i poza miastem.
Dzisiaj odbierając tą nagrodę czuję się świetnie, jestem szczęśliwy i dziękuję za to, że o mnie pamiętano. To wielkie wyróżnienie dołączyć do tego grona.
Nie kończę mojej drogi, cały czas mam zamiar organizować plenery. Będę to robił do momentu aż znudzę się władzom, ale mam nadzieję, że to się nie zdarzy i będę jeszcze całe tysiąclecie pracować dla kultury naszego miasta.

22 komentarze

 1. Oko dodano 7 lat temu

  A ta pani z kwiatkami to sekretarka Kudelskiego za prawie osiem tysięcy niech za taką kasę ładniej się uśmiecha .

  • Koncert piękny a pani odkwiatów ? dodano 7 lat temu

   takie pytania to jest żenada,uśmiech ? brak uśmiechu ?? ludzie w głowach wam się już miesza dokumentnie z tej zazdrości ..Żal

   • zumba dodano 7 lat temu

    zazdrość to cecha ludzi maluczkich, którzy chcą zabłysnąć, zazwyczaj za wszelką cenę,
    zazdrość wynika z niewiedzy,
    skoro ty myślisz takimi kategoriami to właśnie …. żal … ciebie

  • Przecież dyrygent dostał Wawrzyna dodano 7 lat temu

   więc miał prawo dać koncert ,Który zresztą był wspaniały i nikt nie protestował ,byłam na sali więc wiem. A te wpisy to wyraźnie dowód zazdrości ,że po raz kolejny pełna widownia w teatrze mimo ,że bilety

   • Jasnowidzu... dodano 7 lat temu

    1. Rozdawanie wawrzynów tylko za samo wykonywanie zawodu, umniejsza tej nagrodzie. Argumentem są osiągnięcia. W przypadku tego pana jest to co?
    2. Nikt nie protestował, bo święto było. Mamy oraz dzieci, które je zaprosiły zachowały się po prostu taktownie, żeby nie zrobić najbliższym przykrości.
    3. Twoja ocena koncertu jest subiektywna.
    4. "Dowód zazdrości" to daleko idący wniosek.

    • Ojej dodano 7 lat temu

     znowu płacz ,że innym się udało a ja nadal jestem nie doceniony ? ajajaj.. " .. inni dostali a ja nadal ze swoją wielka olbrzymią Twórczością tfu- tfurczością na miarę Słowackiego,Dostojewskiego , Picassa albo Barysznikowa -co najmniej , twórczością moją _genialną ja nie mam tłumów na wiecach ."? """ popiszcie sobie Bo JAKIŚ to ŻAL PRZEBIJA TUTAJ ? Nic innego tylko ZAZDROŚĆ !..Te brednie tutaj wypisywane ,to żałosne nagonki pseudo-konkurencjii.. Na tych ludzi na scenie , Tylko tyle możecie sobie narobić .poczytać i popłakać a publika i tak walą drzwiami i oknami do teatru i popiszcie sobie ,popiszcie jak wam ulgę przynosi ,ha,ha,ha..

 2. sekretarka prezydenta hahaha dodano 7 lat temu

  ta pani z kwiatkiem to nie jest sekretarka prezydenta. sekretarka prezydenta jest miłą, uśmiechniętą i ładnie ubraną panią i nie sądzę, ze zarabia trochę mniej niż prezydent miasta.

 3. noise dodano 7 lat temu

  Istny SKANDAL!!!!!!

  Wawrzyny zostały rozdane na koncercie pt. "Gramy dla mamy", a widzowie zapłacili za bilety na ten koncert po kilkadziesiąt złotych.
  Po pierwsze: połączono imprezę komercyjną z niekomercyjną, a po drugie mamy zostały oszukane i zmuszone do oglądania scen wręczania, będących skutkiem silnych "więzi" ludzi reprezentujących różne grupy interesów (innych i dalekich od interesów obywateli tego miasta).

  I tak oto, płatny koncert z okazji dorocznego święta naszych kochanych mam-rodzicielek sfinansował bezpłatną imprezę Pana Prezydenta. Ukłony dla mam.

  • do noise dodano 7 lat temu

   Bo ci żyłka pęknie. WyLUZuj.

   • noise dodano 7 lat temu

    Dzięki za dobrą radę, lecz zbędna ci ona jest bo mam mocne i zdrowe żyły, dzięki czemu dobrze pracujący mózg i oczy.

 4. noise dodano 7 lat temu

  Ceny biletów na koncert czyli wręczenie wawrzynów: normalny 50 zł (w przedsprzedaży do 9 maja), później 65 zł, bilet ulgowy 30 zł (w przedsprzedaży do 9 maja), później 40 zł.

 5. typowe dodano 7 lat temu

  Tak to już pinokiu działa… a co do pinokiu, to czy to prawda, że na odpłatnej prapremierze PINOKIA, w którymś momencie, w trakcie dziełka wyszła lady "I love Maria O." i powiedziała: -" goście won wesela nie będzie, bo jeszcze nie skończyłam do końca tego dziełka, przyjdzie na premierę, to może obejrzycie do końca…"? Klasa!
  Dalej Siedlczanie głosujcie na PiS… a zaraz zaraz, bo bym zapomniał, nie za bardzo wam z tym głosowaniem wyszło dzięki pinokiu, bo pinokio obwody pomieniał i się mohery błąkały po Siedlcach, jak smród po pinokiowych gaciach ha ha – niezły był ubaw jak się pinokiu epitety dostawały:)

 6. Nom dodano 7 lat temu

  Oj tam oj tam pinokiu. bajki nie znasz? doczytac można. Taki układ polityczny niePISany. Ckis z każdego bagna wyCAROskajo się. Jest tam świstak, ktory zawija wszystko w złoty papierek.

  • A gdzie napisane ,że prapremiera jest pełnym spektaklem ? dodano 7 lat temu

   chyba komuś się mieszają już żale do świata ? też proponuje wyluz-ować i komputerem się zająć albo pustynią …

   • A gdzie napisane, że nie jest pełnym spektaklem? dodano 7 lat temu

    Skoro jesteś zwolennikiem luzactwa to co tutaj robisz? Tendencyjnie popierasz normy jakie tworzą ludzie tego miasta na pośmiewisko w skali kraju.

    W ramach trenowania luziku narysuj drzewo prawie genealogiczne, złożone szczególnie z pracowników kultury.

    Nepotyzm i układziki.

    I nie chcę słyszeć, że mogę tu nie mieszkać.

 7. Monika dodano 7 lat temu

  Tak, prawdą jest ,że na prapremierze Pinokia Pani Orzełowska wyszła na scenę i poinformowała widownię,że dalszej części przedstawienia już nie będzie. Pani Orzełowska zaproponowała obejrzenie końca spektaklu na premierze. Osoby sprzedające bilety w kasie, unikały odpowiedzi na pytania dotyczące wytłumaczenia , nietypowej sytuacji .
  Nie było żadnej informacji, przeprosin, propozycji kupienia tańszych biletów na inne terminy przedstawienia.
  Nie było Pana Orzełowskiego, a przecież pięknie mówi.
  Nikt nie pomyślał o zawiedzionych dzieciach
  i bezradnych w tej sytuacji rodzicach.

 8. Prywatne dodano 7 lat temu

  W prywatnych Siedlcach, w prywatnym teatrze jak widać właściciele MOGĄ ROBIĆ CO CHCĄ.
  Nawet pobrać za bilety i wygonić z teatru!!!

 9. ... dodano 7 lat temu

  Żenująca nagonka w komentarzach pod artykułem o innym temacie. I nawet samemu się sobie dziwię, że to piszę, bo jakoś specjalnie za Woszczyńskimi i Orzełowskimi nie przepadam.

 10. acha dodano 7 lat temu

  Przytaczanie niesmacznych faktów z postępowania pewnych osób ….to się teraz " nagonką "nazywa??.Należy piętnować takie zachowania, które burzą porządek moralnego postępowania , oraz dają przyzwolenie do nieetycznych zachowań i wypowiedzi !

 11. Żal dodano 7 lat temu

  to już nie ma komu rozdać? Ktoś na chwilę zatrzymał się w Siedlcach i już mu wawrzyna. A tylu jeszcze zapomnianych. Och to piekiełko.

 12. Andrzej dodano 7 lat temu

  A wracając do treści artykułu. Za jaki to całokształt twórczości dostał nagrodę ten młodzian?

 13. TIK-TAK dodano 7 lat temu

  Uśmiechnij się i pal głupa nieżle ci wyhcodzi ,może jeszcze raz wice a honor miej w pupie.amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?