SPIN

Premiery w NoveKino Siedlce w czerwcu

Aneta Borkowska wtorek, 27 maja 2014, 09:09 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w czerwcu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

6 czerwca 

drive hard„Drive Hard”

Simon Keller (John Cusack) to amerykański złodziej, który przyjeżdża do Australii, planując skok na bank. By go jednak wykonać, potrzebuje wspólnika, który pokieruje autem. Zamiast zwerbować kogoś z przestępczego półświatka jego uwagę zwraca były kierowca rajdowy, Roberts (Thomas Jane), obecnie pracujący jako instruktor jazdy. Keller zapisuje się na naukę jazdy, a podczas pobieranej lekcji dokonuje zuchwałego napadu na bank. W rezultacie Roberts, chcąc nie chcąc, zostaje wspólnikiem przestępstwa. Nie wszystko jednak przebiega po myśli samego Kellera…

reżyseria: Brian Trenchard-Smith,
aktorzy: John Cusack, Thomas Jane, Damien Garvey,
gatunek: akcja/komedia,
kraj produkcji: Australia, Kanada, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 92 minuty,

gwiazd naszych wina„Gwiazd naszych wina”

Historia chorej na raka nastolatki, która zakochuje się w chłopcu, również cierpiącym na raka. Bohaterowie poznają się na spotkaniu grupy wsparcia.

reżyseria: Josh Boone,
scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber,
aktorzy: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

 

 

ALL YOU NEED IS KILL„Na skraju jutra”

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozpanoszyła niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Żadna armia na świecie nie może dorównać szybkością, okrucieństwem czy pozorną zdolnością przewidywania przyszłości uzbrojonym po zęby wojownikom z kosmosu, jak również ich dowódcom, którzy wydają rozkazy telepatycznie. Jednak nadszedł czas, kiedy armie całego świata połączyły swoje siły, by stanąć do decydującej walki na śmierć i życie przeciwko napastnikom z kosmosu. Podpułkownik Bill Cage, żołnierz, który jeszcze nigdy nie znalazł się w ogniu walki, zostaje bezceremonialnie zdegradowany i rzucony – bez odpowiedniego szkolenia i sprzętu – w sam środek, jak się później okazuje, czegoś więcej niż tylko misji samobójczej. Cage ginie podczas swojej pierwszej misji, zabijając jednego z obcych samców Alfa. Jednak, dziwnym zbiegiem okoliczności, budzi się do życia rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać… bez końca. Bezpośredni kontakt fizyczny z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasowej i został skazany na przeżywanie tej samej brutalnej walki raz po raz. Jednak z każdym kolejnym powrotem Cage staje się silniejszy, sprytniejszy i jest w stanie coraz skuteczniej stawiać opór przybyszom z kosmosu. Towarzyszy mu bojowniczka Sił Specjalnych, Rita Vrataski, która dokonała największych spustoszeń w oddziałach obcych spośród wszystkich walczących na Ziemi. Kiedy Cage i Rita decydują się podjąć walkę z kosmitami, każda przeżywana od nowa bitwa staje się kolejną okazją do znalezienia sposobu na unicestwienie najeźdźców z kosmosu i ocalenie Ziemi.

reżyseria: Doug Liman,
scenariusz: Christopher McQuarrie, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth,
aktorzy: Tom Cruise, Emily Blunt, Lara Pulver,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

13 czerwca

wypij wymaluj milosc„Wypisz, wymaluj… miłość”

Choć Jack i Dina pracują w jednej szkole, z pozoru dzieli ich wszystko. On jest nauczycielem angielskiego, który nie stroni od alkoholu, ona malarką abstrakcyjną włoskiego pochodzenia. On zachwyca się możliwościami, jakie daje słowo pisane, ona uznaje tylko obrazy, które pobudzają wyobraźnię. Oboje są niespełnieni i nieszczęśliwi. On od lat nie może wydać książki, ona z powodu choroby przestała malować. Pewnego dnia Jack wpada na genialny pomysł. Chcąc oderwać swoich uczniów od telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, planuje zainspirować ich prawdziwymi wartościami. Rzuca Dinie wyzwanie. Muszą udowodnić podopiecznym, co w życiu jest ważniejsze i co może ich więcej nauczyć: słowa, czy obrazy? Dina podejmuje się zadania i przystępuje do rywalizacji. Wkrótce Jack i Dina przekonają się, że więcej ich łączy niż dzieli, a prawdziwe problemy tkwią w nich samych.

reżyseria: Fred Schepisi,
scenariusz: Gerald Di Pego,
aktorzy: Clive Owen, Juliette Binoche, Bruce Davison,
gatunek: dramat/komedia/romans,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 111 minut,

Jonah Hill;Channing Tatum„22 Jump Street”

Kapitalna komedia o młodych policjantach, których zadaniem będzie wykrycie siatki dealerów narkotyków w liceum. Film pełen zabawnych sytuacji i dowcipnych dialogów.

reżyseria: Phil Lord, Chris Miller,
scenariusz: Michael Bacall,
aktorzy: Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson,
gatunek: akcja/komedia/kryminalny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 109 minut,

 

jak ojciec i syn„Jak ojciec i syn”

Ryota ma bardzo udane życie, w pracy odnosi sukcesy oraz ma kochającą rodzinę. Pewnego dnia wszystko się zmienia gdy dostają telefon, że w szpitalu wydano im złe dziecko.

reżyseria: Hirokazu Koreeda,
scenariusz: Hirokazu Koreeda,
aktorzy: Masaharu Fukuyama, Machiko Ono, Yôko Maki,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Japonia,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 120 minut,

14 czerwca

przychodzi facet do lekarza„Przychodzi facet do lekarza”

Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej – jest przekonany, że jego organizm jest kłębowiskiem bakterii, wirusów i wszelkiego rodzaju chorób. Byłby to jego prywatny kłopot, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela – doktora Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet. Romain potrafi nawiedzić swego lekarza bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, podczas rodzinnej uroczystości czy w domu w środku nocy. Miarka przebiera się w końcu, gdy jak zwykle umierający Romain zaczyna deklarować bardzo żywe uczucia w stosunku do siostry doktora. Zvenka nie podziela poglądu, iż miłość jest lekarstwem na wszystko. Wprowadza więc w życie własny plan wyleczenia hipochondryka. Plan równie łatwy jak resocjalizacja Hannibala Lectera…

reżyseria: Dany Boon,
scenariusz: Dany Boon,
aktorzy: Dany Boon, Alice Pol, Kad Merad,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Belgia, Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 107 minut,

20 czerwca

jak wytrenowac smoka2„Jak wytresować smoka 2”

Pierwsza z dwóch kontynuacji wielkiego przeboju kina animowanego, w której poznamy dalsze przygody młodego Wikinga o imieniu Czkawka i jego udomowionego smoka Szczerbatka.

reżyseria: Dean DeBlois,
scenariusz: Dean DeBlois,
gatunek: animowany/familijny/fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 105 minut,

27 czerwca

riwiera dla dwojga„Riwiera dla dwojga”

Diamenty są wieczne, miłość niekoniecznie. Kate i Richard, choć rozwiedzeni, pozostają ze sobą w przyjaznych stosunkach. Na powrót jednoczy ich bankructwo funduszu emerytalnego, któremu przed laty powierzyli swoje oszczędności. Gdy okazuje się, że jego właściciel zafundował swojej narzeczonej warty 10 milionów dolarów diament, dawni małżonkowie postanawiają dostać się do jego luksusowej rezydencji na Lazurowym Wybrzeżu i ukraść drogocenny klejnot. Każde z nich myśli jednak o tym, jak przechytrzyć dawnego partnera. Do zakochania jeden… skok.

reżyseria: Joel Hopkins,
scenariusz: Joel Hopkins,
aktorzy: Pierce Brosnan, Emma Thompson, Timothy Spall,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Francja, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 95 minut,

transformers wiek zagladay„Transformers: Wiek zagłady”

Ludzkość próbuje dojść do siebie po wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie. Zarówno Autoboty jak i Decepticony praktycznie zniknęły z naszej planety. Mimo to nie wszyscy zapomnieli o ich istnieniu. Grupa naukowców i biznesmenów stara się, jak najwięcej dowiedzieć o technologii Transformersów, co często popycha ich do przekraczania granic, których nigdy nie powinni naruszać. Tymczasem na Ziemię powracają Decepticony i ponownie rozpoczyna się walka dobra ze złem.

reżyseria: Michael Bay,
scenariusz: Ehren Kruger,
aktorzy: Jack Reynor, Nicola Peltz, Mark Wahlberg,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: Chiny, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 120 minut,

stulatek„Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego, bo bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.

reżyseria: Felix Herngren,
scenariusz: Felix Herngren, Hans Ingemansson,
aktorzy: Robert Gustafsson, Iwar Wiklander, David Wiberg,
gatunek: komedia/przygodowy,
kraj produkcji: Szwecja,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 114 minuty,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

2 komentarze

  1. krova dodano 7 lat temu

    Na pewno „21 Jump Street”, a nie tegoroczna kontynuacja, „22 Jump Street”, która będzie mieć polską premierę właśnie 13 czerwca? Pytam, bo na stronie kina też jest "21".

    • Aneta Borkowska dodano 7 lat temu

      Dziękujemy za zwrócenie uwagi na błąd. U nas i na stronie NoveKino już wszystko poprawione.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?