SPIN

Harcerski Klub Ratowniczy Siedlce w Gimnazjum w Skórcu

Aneta Borkowska czwartek, 29 maja 2014, 15:43 Społeczeństwo

W środę (28 maja) ratownicy z HKR Siedlce, już po raz kolejny zawitali do Publicznego Gimnazjum w Skórcu w celu przeprowadzenia zajęć z pierwszej pomocy przed medycznej. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas trzecich, którzy mieli już możliwość poznania zasad pierwszej pomocy podczas szkoleń w zeszłym roku szkolnym.

Celem zajęć było przypomnienie zasad prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej – RKO oraz nauka użycia defibrylatora zewnętrznego AED. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość nie tylko poznać algorytm stosowania AED, ale także przećwiczyć jego stosowanie w trakcie zajęć praktycznych.

Ratownicy ZHP, zrzeszeni w HKR Siedlce od kilku lat prowadzą akcję szkoleń w placówkach edukacyjnych miasta Siedlce oraz powiatu siedleckiego. Placówki zainteresowane przeprowadzeniem takich zajęć mogą zgłaszać się do Komendy Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.

harcerze 2 harcerze 3

pwd. Andrzej Ryś – zespół ds. promocji i wizerunku Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?