SPIN

Marsz dla Życia i Rodziny dzisiaj „szedł” dla dzieci (AKTUALIZACJA)

Aneta Borkowska niedziela, 1 czerwca 2014, 14:04 Siedlce

„Poświęć czas swojemu dziecku” pod tym hasłem dzisiaj (1 czerwca) ulicami Siedlec przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy głównie młodzi oraz rodziny z dziećmi, manifestowali swoje przywiązanie do wartości rodzinnych, upominając się jednocześnie o zagwarantowanie prawa do życia wszystkim poczętym dzieciom od momentu poczęcia.

Marsz rozpoczął się mszą św. w siedleckiej katedrze. Potem przeszedł ul. Piłsudskiego do siedleckiego amfiteatru. Uczestnicy Marszu szli trzymając w rękach biało – czerwone flagi i balony oraz tabliczki z napisami m.in. „stop aborcji” czy „wybieram życie”.
– W tym roku idziemy z hasłem „poświęć czas swojemu dziecku”, bo zobaczyliśmy, że rodzice mają go coraz mniej na wspólne zabawy – mówi Paweł Michowiecki, jeden z koordynatorów marszu. – Jest to i przez pracę i przez problemy. A my chcemy zwrócić na to uwagę – dodaje.

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski powiedział, że ten dzisiejszy marsz ma być na co dzień, ma zwrócić uwagę na to by dbać o wszystkie rodziny, wspierać te którym jest ciężko i dać szansę na ich dobry rozwój, bo jak podkreślił rodziny mają być największą radością. Z tym stwierdzeniem zgadzają się uczestnicy.

– Na rodzinie opiera się wszystko, rodzina to jest być albo nie być. Bez rodziny nie ma ludzkości. Warto zakładać rodzinę, bo trzeba krzewić prawidłowe postawy i wartości. Bez tego nas nie będzie. Singli się teraz promuje, a jakich zasad oni nauczą, jedynie mama i tata mogą ich nauczyć – mówi jedna z rodzin.

rodzina

– Rodzina jest ważna, daje życie, miłość. Mam nadzieję, że taki marsz pokazuje, że nie wstydzimy się rodziny. Media kreują taki wizerunek że rodzin nie ma, że są porozbijane, krzywe. Trendy są inne zachowania, a trzeba pokazać, że ludzie żyjący w rodzinie są szczęśliwy – dodaje inna.

rodzina

Podczas Marszu, jak w całym kraju, zbierano także odpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, która jak tłumaczy Michowiecki ma zatrzymać deprawację młodych oraz ideologię gender.
– Chcemy aby pod ustawą z 6 czerwca 1997, która brzmi: „Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim podlega grzywnie, karze ograniczenia lub pozbawienie wolności do lat 2” doszedł paragraf: „tej samej karze podlega kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich poniżej lat 15 zachowań seksualnych lub dostarczenia im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań” – mówi koordynator marszu. – Pod przykrywką wychowania w rodzinie kryje się nauka onanizacji, naciągania prezerwatyw na banana, a to nie ma nic wspólnego z rodziną. Dlatego chcemy wprowadzić taki paragraf by nie było tak jak w Niemczech, że rodzice którzy nie chcą posyłać dzieci do szkół na takie zajęcia są zamykani lub są odbierane im dzieci – dodaje.

Posłuchaj wypowiedzi Pawła Michowieckiego

Paweł Michowiecki

Potrzeba około 100 tysięcy podpisów, które zbierane są w całej Polsce.

 

34 komentarze

 1. Magda dodano 7 lat temu

  Strach, że tyle osób wierzy w takie brednie jakie szerzy Pan Michowiecki, któremu życzę aby się najpierw doszkolił a dopiero potem mówił. Ideologia gender, to już nawet żałosne nie jest. Wiadomo, że czegoś takiego nie ma, ale na tym można ugrać politykę więc powtarza dalej te idiotyzmy. Ale, że jest tyle niemyślących ludzi w Polsce to naprawdę przerażające.
  I tak sobie myślę, że Ci ludzie mają jakiś problem ze swoją seksualnością, naprawdę.

  • jan dodano 7 lat temu

   Na gender "można ugrać politykę", ale przede wszystkim kasę – dlatego lansuje się to i wdraża w proces edukacyjny za plecami rodziców, już nie mówiąc o kierunkach studiów typu "gender studies". Strach pomyśleć, że jest aż tylu niemyślących ludzi, którzy wierzą w to, że płeć można sobie "wybrać" – to jest przerażające. I tak sobie myślę, że Ci ludzie mają jakiś problem ze swoją seksualnością, naprawdę.

   • -krĘcony- dodano 7 lat temu

    dlatego – drogi panie janie – proponowałbym uczestnictwo w gender studies zamiast opowiadać pierdoły o ludziach, którzy (jak to raczył pan określić):
    "wierzą w to, że płeć można sobie wybrać"

  • wolność wszystkich do tyczy ? czy tylko wybranych ? co aktualnie mają media ? dodano 7 lat temu

   wolność w tym kraju jest dla wszystkich czy tylko dla homoseksualistów,czarnoskórych ? a gdzie poprawność polityczna ? dlaczego tym ,którzy mają takie zdanie na temat dzieci ,rodziny nie wolno manifestować ? i są krytykowani ? poniżani ? każdy ma prawo do głoszenia haseł takich jakie uważa za stosowne i w które wierzy,nawet jak to jest niewygodne dla grup nacisku …to wszyscy mają zagwarantowane w konstytucji ,więc jeżeli za państwowe pienią∂ze co miesiąc (około 12 tyś z budżetu Miasta Warszawa) jest restaurowana tęcza to ludzie za swoje pienią∂ze mogą iść i robić za swoje pienią∂ze napisy ,żeby nie zabijać…maja takie zdanie i maja prawo do tego ,żeby je zamanifestować

   • Magda dodano 7 lat temu

    Oczywiście że masz prawo do poglądów, ale prawdziwych. Nie ma czegoś takiego jak ideologia gender, jacyś id…ci wpajają to innym, którzy ślepo wierzą w te idiotyzmy. To jakby mówić, że moim poglądem jest to, że ziemia jest płaska.
    I Twoje poglądy to Twoja sprawa naprawdę, ale nie masz prawa rozkazywać mi żyć według Twojego Boga, w którego nie wierzę. Bo ja Tobie nie nakazuje żyć według mojego. Więc zajmij się swoim życiem a od mojego się za przeproszeniem odwal.

    • do Magdy -mam prawo do wiary w co mi sie podoba bez żadnych warunków np. w makaron dodano 7 lat temu

     jak będę chciał będę wyznawał pastafarianizm, a tobie nic do tego i będę to głosił gdzie zechce ,chodząc sobie z wózkiem makaronu

     • Magda dodano 7 lat temu

      Człowieku naucz się czytać ze zrozumieniem, bo naprawdę to już smutne się robi.
      Czy ja gdzieś napisałam, że nie możesz sobie wierzyć w makaron lub cokolwiek innego? Nie, to czego szczekasz?

      Posłuchaj tego co pie……y Michowiecki, że trzeba zwalczać ludzi którzy mają inne poglądy niż on, a na to już prawa nie ma. Jeśli wierzy w idiotyzmy to niech sobie wierzy, ale nie ma prawa mi nakazywać w to wierzyć a jak nie to kara.

      Więc najpierw postaraj się zrozumieć o czym ktoś pisze.

   • pisbis dodano 7 lat temu

    Weź człowieku naucz się zasad pisowni! Znowu walisz znaki interpunkcyjne gdzie popadnie, spacją oddzielane.

 2. AH dodano 7 lat temu

  zamiast pouczania innych niech miechowiecki się ożeni i weżmie się za robirnie i wychowanie dzieci

  • a po co dodano 7 lat temu

   skoro wie o co chodzi z tym "bananem"….

 3. Też mama dodano 7 lat temu

  Jestem matką 3 dzieci i nie wyobrażam sobie poddania się zabiegowi usunięcia ciąży. Ale dawać dzieciom i to małym dzieciom, banery stop aborcji itp to trzeba własnego dziecka nie szanować…. Popieram marsz pod kątem rodziny, wspólnoty, propagowania rodziny i nawet wielodzietności ale na miłość Boską, aborcja to decyzja każdej kobiety osobno- nie zaglądajmy innym do macicy…

 4. Tata dodano 7 lat temu

  Samych rodzin było niewiele. Większość stanowiły pobożne panie i panny oraz kawalerowie (w sutannach).
  Trudno komentować te słowne elukubracje p.Michowieckiego.

  • jan dodano 7 lat temu

   Zdjęcia kłamią! Nie było ani jednego dziecka, ani jednego wózka, tylko 5 moherów i trzech księży.

 5. Artur dodano 7 lat temu

  Widać, że najwięcej do powiedzenia na temat marszu mają Ci, którzy nie uczestniczyli w nim. Mówiąc "Samych rodzin było niewiele. Większość stanowiły pobożne panie i panny oraz kawalerowie (w sutannach)." trzeba być człowiekiem upośledzonym umysłowo (nie obrażając tutaj nikogo a stwierdzając fakty). Będąc na marszu można było zauważyć, że 70% uczestników to były rodziny z dzieckiem/dziećmi, które do samego końca pikniku spędzały miło niedzielne popołudnie dobrze przy tym się bawiąc. Baner "stop aborcji" niesiony przez małe dziecko jest wyrażeniem "emocji" tego dziecka, którego nie byłoby na tym świecie, gdyby jego matka poddała się zabiegowi usunięcia ciąży.

  • Małe dziecko ma wyrażać "emocje" związane z aborcją i cieszyc się, że matka go nie zabiła???? dodano 7 lat temu

   Rozum ci odebrało? Jaka matka powie swojemu maleńkiemu dziecku – ciesz się, że żyjesz, miałam zamiar cie zabic, ale nie zrobiłam tego?
   Zmień lekarza, bo ten do którego chodzisz widocznie źle cię leczy.
   Mysle, że w tym wszystkim więcej jest polityki niz prawdziwej troski o rodzinę. Ot wetknięto dziecku do ręki karteczkę, tyle, że matce, która w taki sposób jak napisałeś wytłumaczy swojemu dziecku sens treści tej karteczki – odebrałabym prawa rodzicielskie.
   Może dla ciebie to za duży wysiłek myslowy, ale wyobraź sobie, że nie wszystkie matki marza o tym, aby po zajściu w ciążę dokonac aborcji? Że jest wprost przeciwnie? Że to dziecko może wcale na śmierc nie było skazane? Że są w Polsce szczęśliwe rodziny – i to w znakomitej większości – które normalnie żyja, wychowują dzieci i niepotrzebne im do tego marsze czy polityczne akcje?
   A tym co zabijają swoje dzieci taki marsz pomoże tyle, co umarłemu kadzidło.
   Moim zdaniem, wciąganie dzieci w polityczny cyrk i epatowanie nich opowieściami o zabijaniu – ciesz się, że żyjesz, mogłam cie zabic, ale nie zrobiłam tego – jest zbrodnią na psychice małego dziecka.
   Trzeba byc ostatnia me…ą, aby dla politycznych celów wykorzystać małe dzieci, aby usprawiedliwiać takie czyny "troską o dobro rodziny".
   To był dzień dziecka, dzieci powinny go zapamiętac jako radosne święto, ich święto.
   Co wy – cwaniacy dążący do koryta – z tego święta zrobiliście?????

  • Tata dodano 7 lat temu

   "Ci" piszemy z dużej litery grzecznościowo w formie zaimka wskazującego. A nie jako pierwsza osoba liczby mnogiej w środku zdania. W gimnazjum nie nauczyli? To po pierwsze.
   Po drugie: byłem na marszu. Gdybym nie był, nie pisałbym o tym. Podtrzymuję to.

  • -krĘcony- dodano 7 lat temu

   do Artura:
   piszesz: "Baner "stop aborcji" niesiony przez małe dziecko jest wyrażeniem "emocji" tego dziecka, którego nie byłoby na tym świecie, gdyby jego matka poddała się zabiegowi usunięcia ciąży."
   ???
   spytałem swoje dzieci, czy są za aborcją, czy przeciw.
   jeszcze nie podjęły decyzji, więc się wstrzymam – dopiero w przyszłym roku wcisnę im baner "wyrażający ich emocje".

 6. "wartości" wg. Korwina dodano 7 lat temu

  lać dzieci – bo bez bicia wyrosną na bandziorów, lać żonę – bo niejedna na to zasługuje, jak uchyla się od seksu – zgwałcić bo widocznie tego chce. Niepełnosprawni – dzieci pewnie tez – pozamykać w domu, tak samo kobiety, zwłaszcza te, które mają pryszcze..
  A jak cos nie gra, to nóż też może zostac użyty – w końcu jego brzuch to był i jego sprawa.
  KNP – obłuda i hipokryzja do potęgi entej.

 7. Paderewska Jolanta dodano 7 lat temu

  "Jestem matką 3 dzieci i nie wyobrażam sobie poddania się zabiegowi usunięcia ciąży. Ale dawać dzieciom i to małym dzieciom, banery stop aborcji itp to trzeba własnego dziecka nie szanować"
  Daj dziecku baner – pokaż jak bardzo go nie szanujesz, zabij je a będzie to tylko i wyłącznie twoja decyzja…

  • A wiesz co napisałaś dodano 7 lat temu

   Rozumiesz sama siebie

 8. -krĘcony- dodano 7 lat temu

  do Tata:
  co się dziwisz – dżender zamotał im w głowie, że już nie wiedzą jak rodzinę założyć.
  a może się boją: założą rodzinę, przyjdzie dżender i ich zje?
  zakładają więc prezerwatywy na banany, ogórki i co tam jeszcze, to i bezdzietność się panoszy.

  swoją drogą najbardziej podoba mi się ich strategia: wymyślili sobie ideologię gender a teraz ją zwalczają.
  też muszę sobie coś fajnego wymyśleć, a potem będę próbował to powstrzymać…

 9. żenada dodano 7 lat temu

  wszyscy jesteście zdrowo porąbani – weźcie się do roboty – róbcie cokolwiek – jak nie wiecie co – to dzieci róbcie –
  tylko narzekacie i narzekacie,
  jak te baby na rynku pod strażą pożarną
  Korwiny jedne,
  nieudacznicy życiowi…

 10. prezydent dbający o rodziny dodano 7 lat temu

  otaczający troska każda rodzinę.
  Panie prezydencie: serdecznie dziękuję, że w trudnej dla mnie chwili, po kolejnym wypadku losowym wypiął się pan na moją rodzinę i wykazał się troską i starannością w ściąganiu podatku od nieruchomości przez poborcę.
  Jest pan hipokrytą.
  Panu i pani Sochackiej zycze, aby kiedyś w życiu spotkało was to co mnie i aby ktoś kto może i powinien wam z mocy prawa pomóc wykazał sie też taka troska jak wy.

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   Takich przykładów jest wiele, wystarczy wyjść do ludzi i posłuchać jak są traktowane rodziny w Mieście Przyjaznym Siedlce. Szczyt hipokryzji jaki osiągnął UM Siedlce oraz jednostki typu MOPR jest ponad Himalajami. Zabieranie dzieci z powodu biedy i dawanie rodzinom zastępczym, gdzie miasto im płaci…? Ten system tworzy patologię.

 11. pifff dodano 7 lat temu

  Ludzka krytyka i zazdrość obarczona w komentarzach….chyba sami nie wiecie co piszecie. Ktoś zrobił dobrą robotę "Marsz dla życia i rodziny" zakończony piknikiem rodzinnym. Pełno wesołych dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Gry i zabawy przygotowane przez wolontariuszy, harcerzy. Ludzi którzy poświęcili swój wolny czas. Brawa dla nich!!!

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   Chleba nie było…..ale za to były igrzyska….

   • Jan dodano 7 lat temu

    Chleb byl i kielbaski rowniez

  • -krĘcony- dodano 7 lat temu

   do pifff:
   ależ raczej nie są tu krytykowane gry i zabawy, tylko hasła pod jakimi szedł marsz.
   a co do ilości dzieci, które szły we właściwym marszu, to nie mniej ich widziałem na paradzie równości.

   • Jan dodano 7 lat temu

    Dzieci na paradzie równości to jest skandal dopiero do czego homoseksualistom dzieci. One na pewno rozumiały co to jest homoseksualizm i były świadome że 40% homoseksualistów to pedofile. Dzieci na paradzie rownosci jest garstka.

    • -krĘcony- dodano 7 lat temu

     do Jan:
     odparł ten co był i widział

    • -krĘcony- dodano 7 lat temu

     a co do reszty twoich rewelacji: na pewno nie były świadome tych informacji, bo znasz je tylko ty. poznałeś je w momencie, gdy wyssałeś je z palucha.

     • Jan dodano 7 lat temu

      był widział i protestował przeciw wynaturzeniu

     • -krĘcony- dodano 7 lat temu

      gratuluję i życzę dalszych sukcesów. czuj duch

 12. panna dodano 7 lat temu

  do ,,Tata" – drogi tatusiu a jakiej Ty jesteś orientacji sexualnej?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?