SPIN

Piłkarze Pogoni Siedlce awansowali do I ligi

Beata Głozak niedziela, 1 czerwca 2014, 23:15 Sport

Po bardzo emocjonującym meczu piłkarze MKP Pogoni Siedlce wygrali dzisiejsze spotkanie z Siarką Tarnobrzeg 3:1 (0:1). Zwycięstwo biało-niebieskich dało drużynie awans do I ligi.

Niedzielny mecz nie zaczął się po myśli siedlczan. Siarka już w jego 6 minucie zdobyła prowadzenie po skutecznym zagraniu główką Marcina Figiela. Siedlczanie natomiast nie potrafili odnaleźć się na boisku: nieskończone akcje, niecelne i krótkie podania sprawiały, że to goście czuli się jak u siebie. Taka sytuacja mimo kilku niewykorzystanych akcji Siarki trwała aż do 59. minuty meczu kiedy to Hubert Tomalski zdobył wyrównującą bramkę dla gospodarzy.

Zmotywowani zdobytym golem biało-niebiescy zaczęli grać prawdziwą piłkę, a losy meczu odwrócił faul jakiego na zawodniku Pogoni dopuścił się Bartłomiej Makowski. Karnego wykorzystał Krystian Wójcik podwyższając tym samym wynik dla Pogoni na 2:1. Od tego momentu na ekipę Siarki posypał się grad czerwonych kartek. Najpierw, za dwa żółte kartoniki z boiska wyleciał Bartłomiej Makowski, potem siedzący już na ławce Marcin Truszkowski a na końcu Bartosz Sulkowski co ostatecznie doprowadziło do tego, że goście zakończyli mecz w „dziewiątkę”. Zwycięstwo Pogoni i awans do I ligi w doliczonym czasie gry przypieczętował Cezary Demianiuk.

Krystian Wójcik i Daniel Purzycki komentują awans

Krystian Wójcik i Daniel Purzycki awans.mp3

Jacek Kozaczyński o awansie

Jacek Kozaczyński awans.mp3

Prezes MKP Pogoni Siedlce po wygranym spotkaniu

prezes MKP awans.mp3

3 komentarze

  1. ON dodano 7 lat temu

    GRATULACJE !!! Bardzo fajnie ze mamy I lige,teraz czas aby tam powalczyc o jak najlepszy wynik 🙂

  2. ABC dodano 7 lat temu

    Kiedy zbudujemy oświetlenie na stadionie? To koszt 5 mln złotych. A bez oświetlenia nie dostaniemy licencji na grę w 1 lidze…

  3. aadd dodano 7 lat temu

    ABC mylisz się, oświetlenie będzie obowiązkowe od sezonu 2015/16, a nie od najbliższego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?