Piłkarze Pogoni Siedlce awansowali do I ligi

Beata Głozak niedziela, 1 czerwca 2014, 23:15 Sport

Po bardzo emocjonującym meczu piłkarze MKP Pogoni Siedlce wygrali dzisiejsze spotkanie z Siarką Tarnobrzeg 3:1 (0:1). Zwycięstwo biało-niebieskich dało drużynie awans do I ligi.

Niedzielny mecz nie zaczął się po myśli siedlczan. Siarka już w jego 6 minucie zdobyła prowadzenie po skutecznym zagraniu główką Marcina Figiela. Siedlczanie natomiast nie potrafili odnaleźć się na boisku: nieskończone akcje, niecelne i krótkie podania sprawiały, że to goście czuli się jak u siebie. Taka sytuacja mimo kilku niewykorzystanych akcji Siarki trwała aż do 59. minuty meczu kiedy to Hubert Tomalski zdobył wyrównującą bramkę dla gospodarzy.

Zmotywowani zdobytym golem biało-niebiescy zaczęli grać prawdziwą piłkę, a losy meczu odwrócił faul jakiego na zawodniku Pogoni dopuścił się Bartłomiej Makowski. Karnego wykorzystał Krystian Wójcik podwyższając tym samym wynik dla Pogoni na 2:1. Od tego momentu na ekipę Siarki posypał się grad czerwonych kartek. Najpierw, za dwa żółte kartoniki z boiska wyleciał Bartłomiej Makowski, potem siedzący już na ławce Marcin Truszkowski a na końcu Bartosz Sulkowski co ostatecznie doprowadziło do tego, że goście zakończyli mecz w „dziewiątkę”. Zwycięstwo Pogoni i awans do I ligi w doliczonym czasie gry przypieczętował Cezary Demianiuk.