SPIN

Ścieżka rowerowa w centrum miasta

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 czerwca 2014, 18:42 Siedlce

Dobra informacja dla miłośników rowerowych wycieczek. Już za parę miesięcy w centrum miasta powstanie nowa ścieżka rowerowa. Przedsiębiorstwo Energetyczne w ramach swojej inwestycji, czyli modernizacji sieci ciepłowniczej wzdłuż ulicy 3-Maja ma wykonać nową trasę dla rowerzystów.

– Nowa ścieżka będzie przebiegała przez całą ulicę co daje ponad kilometr i świetnie skomunikuje rowerzystom centrum miasta – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik siedleckiego ratusza. – Inwestycja ma trwać do końca września tego roku, więc od października powinnyśmy cieszyć się już nową ścieżką – dodaje.

Rzecznik podkreśla także, miasto stara się tworzyć nowe ścieżki, aby spełniać jak najmocniej hasło z jednego baneru na rondzie im. Marii Skłodowskie-Curie czyli „Siedlce, miasto przyjazne pedałowaniu”.
– Już właściwie jest jedna nowa ścieżka, która powstała w ramach budowy ulicy Leśnej i oczywiście w nowej perspektywie unijnej będziemy chcieli budować je tam gdzie się tylko da – dodaje.

27 komentarzy

 1. ale po co? dodano 8 lat temu

  W naszym mieście wszystkie chodniki to ścieżki rowerowe i parkingi.
  Kiedy będą chodniki dla pieszych?

  • nie dogodzi nikt tym co sami w sobie nie potrafią znaleźć pozytywu -chore umysły dodano 8 lat temu

   jak nic sie nie robi-żle jak sie zaczyna robic -jeszcze gorzej .leczcie się …

   • :) dodano 8 lat temu

    nie masz racji. "ale po co?" zwraca uwagę na to, że nikt nie szanuje chodników np. parkujacy.
    a policja ma to w d…

   • fi do "nie dogodzi..." dodano 8 lat temu

    Nie chodzi o to, żeby robić, ale o to, żeby robić dobrze, a to wymaga przede wszystkim WIEDZY, skupienia się na CELU pracy i NIEZALEŻNOŚCI.
    Ścieżki nazywane w Siedlcach rowerowymi, nimi nie są.
    A co z psami atakującymi rowerzystów? Sytuację ratuje zwykły kaganiec. Może ktoś by się tym zajął.

  • ona dodano 8 lat temu

   Tak jest, masz rację. W Siedlcach każdy kto chce jeździ po chodnikach, po co więc ścieżki rowerowe, szkoda pieniędzy na jakieś tam ścieżki. Tu jak na wsi jeździ się wszędzie, a ostatnio nawet w centrum miasta okna (Piłsudskiego przy Kochanowskiego) zabija się dechami. Nic dodać, nic ująć.

   • Marcin dodano 8 lat temu

    To przestańcie chodzić po ścieżkach rowerowych, wtedy rowerzyści nie będą musieli was omijać po chodniku.

    • do ... dodano 8 lat temu

     Idąc od ul. Ceglanej do ul. Piłsudskiego powiedz gdzie piesi wchodzą Ci na ścieżkę rowerową?

 2. ścieżka? dodano 8 lat temu

  Rowerzyści woleliby pewnie prawdziwą drogę rowerową, a nie ścieżkę. Bo ścieżki w wykonaniu siedleckim to nierówna kostka, krawężniki co kilkadziesiąt metrów i wymuszone przejazdy na drugą stronę jezdni. W efekcie zamiast poprawy bezpieczeństwa i ułatwienia komunikacji mamy kolizyjne rozwiązania i wydłużenie czasów przejazdu w stosunku do tego, gdyby po prostu korzystać z jedni.

 3. okm dodano 8 lat temu

  ogolnie to u nas nie ma sciezek z prawdziwego zdarzenia, wszystko z kostki i tylko zeby trzeszcza jak się jedzie rowerem. sciezki powinny byc jak na zachodzie z asfaltu!!!! nie z kostki!!!!

 4. pisarz dodano 8 lat temu

  W pierwszej kolejności należy wyremontować chodniki dla pieszych bo na nie których ulicach można sobie nogi połamać, Floriańska, Janowska, Poniatowskiego, Bema, Jagiełły, itd…………..

 5. pol dodano 8 lat temu

  Już władze wiedzą o co chodzi!
  Tak, bo PIS służy wyborcom, społeczeństwu!

 6. koniec... dodano 8 lat temu

  Mazurkiewicz nie jest rzecznikiem siedleckiego ratusza. Można to sprawdzić na stronie internetowej Miasta. Nie dowartościowujcie go. Plecie w sprawie ścieżek GŁUPSTWA, tak jak w innych sprawach. Ale chwali pana….. i ma robotę.

 7. Rowerowy dodano 8 lat temu

  Ścieżki rowerowe w tym mieście to katastrofa. Nie chodzi o to że są nie wygodne a kostka wcale nie jest aż taka zła ale często bywają po prostu bardzo niebezpieczne! Wąskie, nagle zakręcają, nagle się kończą, przecinają kilka razy ulicę na krótkim odcinku, czasem kończą się zaskakującym uskokiem krawężnika. W takiej sytuacji lepiej było by jechać jezdnią niż narażać swój rower oraz swoje zdrowie a czasem i życie na takiej parodii ścieżki rowerowej ale wtedy mandat.

 8. rowerzysta dodano 8 lat temu

  Najpierw trzeba projektantom dróg zafundować wycieczkę do Holandii, żeby zobaczyli jak powinny wyglądać ścieżki rowerowe, bo to co jest w Siedlcach to tylko oznakowane fragmenty chodnika, które do płynnego i bezpiecznego przemieszczania się rowerem nie nadają. A panowie z wydziału dróg próbują te wszystkie niedoróbki tłumaczyć, że można przecież zsiąść z roweru i go przeprowadzić. Dla mnie takie tłumaczenie jest tak samo absurdalne jak kazanie kierowcy wysiąść z samochodu i przepchnąć go przez skrzyżowanie. Rower to pojazd, którym mam prawo się poruszać a nie go prowadzać jak wózek.

  • czytamuwaznie dodano 8 lat temu

   a potem dać im tyle pieniędzy ile Holandia przeznacza na infrastrukture.

 9. gg dodano 8 lat temu

  Jadąc autem dziwiłem się ludziom jadacym po jezdni zamiast po ścieżkach rowerowych. Jednak gdy sam przejechałem rowerem np. Brzeską już wiedziałem dlaczego. Kostka od której dzwonią zęby, liczne uskoki przy wjazdach na posesje, zakręty, znaki drogowe i słupy na środku ścieżek. Proponuję wizytę np w Białymstoku, asfaltowe ścieżki połączone w dlugie ciągi i prowadzące w atrakcyjne i spokojne parki itp.

 10. TIK-TAK dodano 8 lat temu

  PEC nie jest od inwestycji drogowych w mieście niech zajmą się turbinami które za 50 mil nie pracują, a jak nie to prokuratura lub CBA niech wkracza czas najwyższy robić porządek po tych nieudacznikach politycznych. amen

 11. nie pracujące dodano 8 lat temu

  Nie pracujące w PEC od lat turbiny chyba za 50 mln to KRYMINAŁ.

 12. inwestycja dodano 8 lat temu

  Inwestycja PEC-u miała Nam zapewnić tanie ogrzewanie mieszkań, a mamy Figat z makiem. Ścieżka rowerowa też będzie ale ciągle nie czynna.

 13. Mazurkiewicz ty nedzny km...ie dodano 8 lat temu

  Teraz po tylu latach obietnic raptem bedzie 1 sciezka rowerowa, mam wasze obietnice z 2006 roku jak obiecywaliscie enklawe sciezek rowerowych na ulotkach kundelskiego. Teraz to sie wypchajcie, ja juz jestem mieszkancem Warszawy od 2 lat i wam zlamanego grosza podatku juz nie zaplace. Namawiam do tego rowniez innych! Byly siedlczanin…

 14. Iga dodano 8 lat temu

  Do rządzących i wykonawców! Nie budujcie ścieżek rowerowych z kostki,bo produkujecie inwalidów.

 15. rower dodano 8 lat temu

  na sokołowskiej od koscioła do strzały chodnik dramat

 16. rowerowy dodano 7 lat temu

  Oprócz budowania ścieżek rowerowych w Siedlcach przydała by się jeszcze edukacja dla pieszych, że ścieżka jest dla rowerów a nie dla pieszych szczególnie pań z wózkami i pieskami na smyczy. Jak zwrócisz uwagę to jeszcze z gębą wyjeżdża jedna z drugą.

  • wdr dodano 7 lat temu

   Masz rację, ale również można pisać o edukacji dla rowerzystów, którzy pchają się na wąskie chodniki.

 17. rowery dodano 7 lat temu

  Oprócz budowania ścieżek rowerowych w Siedlcach przydała by się jeszcze edukacja dla rowerzystów, że chodnik jest dla pieszych, a nie dla rowerzystów.
  Jak zwrócisz uwagę to jeszcze z gębą wyjeżdża jeden z drugim.

  • zamiast dodano 7 lat temu

   Zamiast chwalić władzę,że w ogóle coś robi to narzekamy.Nie wolno narzekać, trzeba się cieszyć z tego co władza nam "daje" i dziękować, dziękować… znajdujcie pozytywy, piszcie laurki,a nie krytykę i jeszcze jakieś pouczanie władzy co i jak powinna zrobić.Bo inaczej władza uzna was za chore umysły i konsekwencje mogą być różne.Po to jest wolność. Słowa też.

 18. pancio dodano 7 lat temu

  Ludzie robicie na 3 maja ścieżkę a floriańskiej dziury masakryczne i nawet dobrego chodnika nie ma!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?