SPIN

Zakład Karny w Siedlcach obchodzi 170-lecie istnienia

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 czerwca 2014, 09:11 Aktualnie

W piątek (6 czerwca) Zakład Karny w Siedlcach będzie obchodził swoją 170 rocznicę istnienia. Z tej okazji powstała idea ufundowania sztandaru dla jednostki.

Harmonogram uroczystości

– godz. 11. – odsłonięcie tablicy pamiątkowej na ścianie budynku więzienia (przy wejściu do zakładu karnego),
– godz. 11.30 – przemarsz defiladowy do Katedry p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach, w defiladzie wezmą udział m. in. zaproszeni goście, funkcjonariusze, a poprowadzi ją Orkiestra Wojskowa z Siedlec oraz Kompania Reprezentacyjna Służby Więziennej, Sekcja Konna I Pułku Strzelców Konnych Grupy Rekonstrukcji Historycznych,
– godz. 12. – msza święta w Katedrze,
– godz. 13. – przemarsz defiladowy z Katedry do Centrum Kultury i Sztuki,
– godz. 13.30 – uroczystości nadania sztandaru, wystąpienia zaproszonych Gości, wbicie gwoździ honorowych, wpisy do Księgi Pamiątkowej, wystawa „Historia Zakładu Karnego w Siedlcach”, fragmenty widowiska muzycznego „Giganci piosenki” w wykonaniu wokalistów Teatru ES,
– godz. 16. – zwiedzanie Zakładu Karnego w Siedlcach przez zaproszonych Gości i emerytowanych funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Siedlcach.

10 komentarzy

 1. koniec... dodano 7 lat temu

  Jubileusz. Sztandar. Koniec świata!!!!. Nie ma upałów a im pop….o się w głowach. Wstyd że stoi to centrum miasta. Każdy grosz na taka imprke to niegospodarność. Obiad sprzed tygodnia staje w gardle.

 2. echo dodano 7 lat temu

  Dziwna uroczystość.Przez te lata było to więzienie carskie,niemieckie,sanacyjne,znowu niemieckie i komunistyczne .Czy taką tradycję należy świętować?
  Zamiast przenieść zakład karny ze środka miasta ,urzędnicy i kościół urządzają mu huczne urodziny.A zasieki z drutu kolczastego straszą w centrum jak w jakimś gułagu.

 3. ewa dodano 7 lat temu

  Nie ma czego obchodzić , żenada

 4. aro dodano 7 lat temu

  Jeszcze wczoraj artykuł zdobiło zdjęcie, co prawda instytucji z innej bajki /wejście do budynku ZUS-u/. ale znikło bez żadnego komentarza ze strony szanownej Redakcji. Czyżby założeniem było sprawdzenie spostrzegawczości czytelników?

  • Aneta Borkowska dodano 7 lat temu

   Drogi czytelniku.
   Po pierwsze żadnego zdjęcia to tego tekstu nie było, a po drugie i ważniejsze chyba zdjęcia być wczoraj nie mogło, gdyż tekst wrzucony był dzisiaj.

   • aro dodano 7 lat temu

    Przepraszam szanowną Redakcję. Rzeczywiście omyłkowe zdjęcie zamieściła wczoraj o dzień szybsza konkurencja.

 5. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  Sztandar ? Gruba przesada

 6. gość dodano 7 lat temu

  Wszystkiego najlepszego dla skazanych! Amnestia się należy! Oczywista oczywistość!

 7. Bodzio dodano 7 lat temu

  Moim zdaniem powinni maszerować skazani,oni są tam najważniejsi….

 8. ps dodano 7 lat temu

  Przeniesc zk? Miasto sprzeda ziemie za 20mln, a panstwo postawi nowy za setki milionow. zloty interes…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?