SPIN

Prawie milion za działkę, ruszyła sprzedaż nieruchomości w mieście

Aneta Borkowska wtorek, 3 czerwca 2014, 14:22 Aktualnie

Sprzedaż nieruchomości w mieście wreszcie się ruszyła. Nie jest to jeszcze taki poziom jaki zakładano, ale najważniejsze, że zainteresowanie rośnie.

– Dobrym przykładem, że można zacząć myśleć optymistycznie jest działka położona w rejonie dworca kolejowego,  która została wylicytowana przez jednego z siedleckich przedsiębiorców – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik miasta. –  Zainteresowanych było dwóch inwestorów, a działka jest naprawdę  atrakcyjna – dodaje.

Dobrą informacją jest również cena, gdyż z wywoławczej wynoszącej 500 tysięcy złotych w drodze licytacji doszła aż do ponad 900 tysięcy.
– Działka ma około tysiąca metrów i ma jeszcze jeden plus. Można tam inwestować zarówno w usługi jak i w budownictwo mieszkaniowe – dodaje Mazurkiewicz.

Rzecznik podkreśla również, że do nagłośnienia tego terenu przyczyniło się niewątpliwie Forum Inwestorów, które odbyło się w Siedlcach w ubiegłym roku. Zdradził także, że już niedługo odbędzie się kolejny przetarg, tym razem na 4 hektarową działkę w rejonie ulicy Jana Pawła II.

14 komentarzy

 1. ??????????????? dodano 7 lat temu

  Władza PISowska prywatyzuje. Nie boją się szefa???? Hipokryzja przednia. Innym zarzucają wyprzedaż sreber rodowych, a im już niewiele pozostało do sprywatyzowania. Na dodatek na tym opierają budżet. Mentalność Kalego.

 2. bankier dodano 7 lat temu

  Konkretnie to która to ta działka i kto kupił?

 3. bankier dodano 7 lat temu

  "Nr 103/4, obręb 49 o pow. 0,0960 ha i Nr 2/4, obręb 121 o pow. 0,0021ha, ujawnionej w księdze wieczystej Nr SI1S/00075842/0" – 1030 znalazłem – to ten dziki parking obok tego placu nauki jazdy na tyłach "Konkurenta", ale 2/4 nie odnajduję.

 4. TIK-TAK dodano 7 lat temu

  TA WYPRZEDAŻ NIC NIE POMORZE JEDYNIE KUDELSKI I SOCHACKA LICZĄ NA WYGRANE NASTĘPNE WYBORY A PO NICH TO I POTOP I MOŻE COŚ SIĘ UDA SCHOWAĆ POD DYWAN TO NIE CHODZI O MIASTO TYLKO O WYBORY I O WŁASNE TYŁKI ALE MYŚLĘ ŻE SIĘ PRZELICZĄ.

  • Set dodano 7 lat temu

   Słyszałeś może o ortografii i interpunkcji? Poza tym, wyczyść kalwiaturę, CAPS się Tobie przycina

 5. drożyzna!!!!!! dodano 7 lat temu

  W porównaniu do kwoty, za jaką poszła zabytkowa hala w centrum Siedlec, to cena za tę działkę jest chyba wygórowana.

 6. żenada dodano 7 lat temu

  Ja pitolę – cieszymy się, że na konsumpcję czyli PRZEJEDZENIE, PRZEPICIE, WYADLENIE – wyprzedajemy majątek naszych dzieci!!! To jest jakiś cyrk Monty Pythona! Ludzie czy Wy nie czujecie jak Was taki mały h…ek nutrii od zadu penetruje?

 7. dhdd dodano 7 lat temu

  Ludzie ruszcie głową! A co ma miasto z własności takiej działki? Teraz nie dość że uzyskało 900 tys. to jeszcze od teraz co roku regularnie ma większy wpływ w budżecie miasta z tytułu podatku od nieruchomości! Zacznijcie myśleć ekonomicznie a nie komunistycznie!

  • a nie większy wpływ byłby dodano 7 lat temu

   np. z wynajmu tej nieruchomości niż z podatku – ekonomisto.

 8. żenada dodano 7 lat temu

  Nikt, powtarzam NIKT, żaden deweloper ani agencja nieruchomości nie wyprzedaje gruntów bez pomysłu, ot tak, po to by przejeść uzyskane pieniądze.

  Jak nie chcesz myśleć komunistycznie to powiedz/napisz proszę na co pójdą te pieniądze? Napisz/powiedz, co tam będzie wybudowane jeśli nie kolejny budynek pod wynajem, od którego te marne urzędasy chcą obniżyć podatki za "pustostany" – jeśli to jest myśl ekonomiczna to chyba marksa i engelsa właśnie.

 9. obserwator dodano 7 lat temu

  Ale i tak 40 %(wybory do PE) Siedlczanom się podoba co wyrabiają władze w naszym mieście, więc wszystko cacy.

 10. dhdd dodano 7 lat temu

  ZAWSZE lepsze niższe podatki niż żadne. To co będzie tam budował i czy to będzie opłacalne dla inwestora to już jego zmartwienie. Nikt rozsądny nie postawi czegoś na czym będzie tracił. Skoro było takie przebicie znaczy to ni mniej ni więcej że działka ma duży potencjał.

  "Pustostany" którymi tak się martwisz stopniowo się zapełnią i podatki wrócą na poprzedni poziom. To że UM reaguje na takie problemowe sytuacje jest jak najbardziej normalną zdrową reakcją.

  W takim miejscu nieruchomości nikt by nie wynajął bo po co? Postawić przenośną budkę? A jak by chciał zbudować coś trwalszego to po zakończeniu wynajmu musiałby to rozebrać.

  • efaster dodano 7 lat temu

   kupił, a później może odsprzedać inwestorowi z zewnątrz, wystarczy odkupić parcele wokół np. ten drewniany magazyn na tyłach Sedhemu czy budynki od 3 Maja, wyburzyć co się da (nie jest wpisane np. do rejestru zabytków) i postawić piętrowy (2-3 pietra) parking oczywiście płatny, lokalizacja idealna blisko PKP i centrum, miasto chce zrobić przebitkę spod dworca do 3 Maja w rejon skrzyżowania z WP, wokół dworca liczba miejsc do parkowania ograniczona,prędzej czy później UM zwiększy strefę PP do pierwotnie zakładanego obszaru w tym rejon pl. Zdanowskiego i tak mamy biznes idealny abonament miesięczny powiedzmy ok. 50-60 zł to i tak taniej i bezpieczniej (ochrona, monitoring, pod dachem) niż bulić za parkowanie od 9-17 a znając życie w okolicy dworca PKP, UM pójdzie po rozum do głowy i wydłuży godziny płacenia do 18-19 albo i od dołu czyli od 8.00. Ktoś krzyknie to będę w GS parkował, ta… szybciutko powstaną szlabany i trzeba będzie albo zakupy robić i kartę parkingową podbijać albo płacić. Ja bym tylko w taki biznes inwestował, budowanie kolejnego potworka handlowego z pow. nie przekraczającej 1 mkw. mija się z celem bo małych lokali na rynku jest multum, a z dużym lokalem i parkingiem można znaleźć dużego sieciowego najemcę z długim okresem najmu (np. 10 lat).

 11. bankier dodano 7 lat temu

  p.s. kupił Skorupka – to tak w uzupełnieniu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?