SPIN

ARMS: Brakuje miejsca dla komercyjnej działalności

Beata Głozak czwartek, 5 czerwca 2014, 21:36 Siedlce

Z 3-milionową stratą ubiegły rok zakończyła Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Jak mówi jej prezes niemal wszystkie obiekty zarządzane przez spółkę są tak obłożone przez miejskie kluby i szkoły, że nie bardzo jest miejsce dla komercyjnej działalności.  

Zarządzająca wszystkimi miejskimi obiektami sportowymi Agencja miniony rok uznała za udany.

– Na wszystkich obiektach nastąpiła poprawa – przyznaje Mariusz Gruda, prezes ARMS. – Stadion główny, boiska treningowe i hala sportowa są wykorzystywane w pełni. Trochę nawet ubolewam nad tym, że są tak oblegane, bo nie można przez to rozwijać działalności komercyjnej – przyznaje.

To właśnie brak dochodów z zewnątrz był i jest jednym z głównych zarzutów kierowanym pod adresem zarządu spółki. Większa część przychodów to pieniądze z budżetu miasta, które przepływają do  ARMS poprzez kluby sportowe i szkoły.

– To fakt, ale tak naprawdę jedynym czasem kiedy naszą powierzchnię (stadion i hala – od red.) możemy spokojnie udostępniać podmiotom komercyjnym jest czas przerwy w rozgrywkach sportowych – podkreśla prezes Agencji.

Chociażby z tego względu, jak twierdzi Gruda bardzo zadowalające będzie doprowadzenie do sytuacji kiedy przychody z obiektów pokryją wydatki. Czy pomoże w tym oddany pół roku temu aquapark?

– Jeśli chodzi o aquapark raczej mało prawdopodobne jest, że uda się pokryć wszelkie koszty tego obiektu łącznie z amortyzacją, ale pierwszy kwartał pokazuje, że udaje się pokryć wszystkie wydatki – podkreśla.

18 komentarzy

 1. Jest dobrze! dodano 7 lat temu

  "Większa część przychodów to pieniądze z budżetu miasta, które przepływają do ARMS poprzez kluby sportowe i szkoły."

  • Jan dodano 7 lat temu

   takie przelewanie z pustego w próżne….

 2. bankier dodano 7 lat temu

  Ile płaci Pogoń za wynajem stadionu?

 3. okm dodano 7 lat temu

  strata nie mała, miasto będzie musiało dokładkę zrobić 3 mln na pokrycie straty… w obecnej sytuacji to będzie trudne, po drugie basen nigdy nie bedzie dochodowy, juz efekt nowosci wygasł wiec coraz mniej ludzi jest…. ale nie zmienia to faktu ze nowy basen byl bardzo potrzebny w miescie, moim zdaniem blad byl ze sprzedaza dzialki pod hotel, jakby wybudowalo go ARMS to jako calosc latwiej moznaby zarabiac kasę, obozy sportowe, noclegi przyjezdnych druzyn, wszystko kompleksowo idzie do jednego woreczka a tak niestety nie

 4. zaklety krąg... dodano 7 lat temu

  Wszystkie obiekty ARMS zajete przez miejskie szkoły i kluby. EFEKT. Agencja z roku na rok generuje coraz większą stratę, a finansujący szkoły i kluby budżet Miasta to KATASTROFA. Ile to jeszcze wytrzyma???? Chory okład generujący wyłącznie koszty. Będzie generował z roku na rok coraz większe. czy za to odpowiada tez Rząd i Tusk???????

 5. Oskar Lange dodano 7 lat temu

  Nie ma komercji, są wyniki sportowe. Pierwsza liga tu, pierwsza liga tam i w kopaną pierwsza liga. Agencja nie zarobi, miasto nie udźwignie, państwo nie pomoże a sponsorzy…też ich nie za dużo.
  Władze mogą się chwalić a biedny lud ściskać bilet na Pogoń.

 6. Andy dodano 7 lat temu

  Niech zmienią nazwę na Agencja Deficytu Miasta albo niedofinansowania itp.

  • Jan dodano 7 lat temu

   Agencja Rozbioru Miasta Siedlce 😀

   • fejs dodano 7 lat temu

    Gdzie się klika "Lubie to!" ?? 😀

 7. Zor ro dodano 7 lat temu

  Ta wypowiedzi to żenada, ten prezesik myli pojęcia udowodnił że nie nadaje się na prezesa a wręcz się ośmieszył.

 8. Nina dodano 7 lat temu

  Trzeba było kupić "stawy" i byłoby na plusie.

 9. koreańczyk dodano 7 lat temu

  Po wypowiedzi prezesa czuję się jak w domu. Tak się gospodaruje w mojej pięknej i zasobnej Korei Północnej.

 10. Kudletti dodano 7 lat temu

  Rozwój miasta Siedlce na minus trzy banie. Brawo Panowie Prezydencie, bracia O., prezesie maratonczyku!!! Brawo!!!

 11. widz dodano 7 lat temu

  odnośnie wypowiedzi prezesa to tak naprawdę żaden obiekt nie jest rentowny.
  Stadion i boiska? – wynajmuje pogoń i rugby z pieniędzy miejskich. Gdzie tu jest możliwość zarobienia zew. pieniędzy? dodajmy że ten obiekt przynosi chyba największe straty, prąd woda teren administracja.
  Hala i stadion LA- podobnie jw ale obłożenie godzin i terminów jest większe i zapewne mniejsze koszty utrzymania.
  Lodowisko- tylko zimą przynosi zyski jak przynosi. Latem nieużytek, może czasem ktoś na rolki przyjdzie i pewnie hokej coś robi
  korty- jedynie to może przynosić "zysk" z od prywatnych osób poza lodowiskiem
  Aqua- gdyby nie miasto to pewnie podzieliby los stadionu.
  Nie mówię że to nie są potrzebne budynki, nawet bardzo, ale skoro i tak ja płacę z podatków za te obiekty powinny być bardziej otwarte na ludzi z miasta. Ferie zawsze było za darmo dla dzieciaków do 16 teraz już nie, pamiętam czasy gdzie na stadion chodziło się pobiegać bo chcieli dbać o sylwetkę to teraz wyganiają. jak można być tak pazernym skoro i tak resztę odda miasto ..
  Wychodzi na to, że w skali roku ok 70% utargu ARMS daje miasto Siedlce- wydaje mi się że można zrobić kartę mieszkańca która by pozwoliła na tańsze korzystanie z obiektów takich jak Park Wodny czy darmowe godziny na bieżnie LA. Chciałbym codziennie chodzić za 6 pln na basen nie musząc wstawać z rana czy by mnie przeganiali z bieżni jak park jest cały w błocie.
  Skoro miasto promuje sport, niech promuje w pierwszej kolejności zdrowy sportowy tryb życia a nie wydaje 6 mln na zawodowych zawodników, kluby i działaczy. Tak na marginesie chciałbym kiedyś zobaczyć jaki % wydatków powiedzmy KPS i MKP jest przeznaczony na działaczy i ludzi zajmujących się zarządzaniem. Coś mi się wydaje że to podobny procent co biurokracji w naszym państwie.

 12. siedlczanin powiatowy dodano 7 lat temu

  Ostatnie zdanie prezesa jest znamienne. Widzę, że Prezes nie bywa na basenie. W piątek około 16 było 10-15 osób, a ratowników – jak dobrze udało mi się policzyć 6, a dzie dodatkowa obsługa. Jak w takiej sytuacji mają bilansować się przychody z kosztami to ja nie wiem. cuda Panie Gruda. Głupot nie opowiadaj. Strata w kolejnych latach będzie wyższa i to około 30-50%. Wspomnicie moje słowa. Obym się mylił, chociaż nie sądzę!!!

 13. Zirytowany dodano 7 lat temu

  Agencja Rozwoju Miasta Siedlce?! – No proszę was to już jest chyba czarny humor.
  Niechby była Agencja Zarzadzania Obiektami Sportowymi czy coś w tym stylu, ale nie Rozwoju co go nie ma. Aż się prosi o złośliwość w stylu Agencja NIEdoRozwoju. Choć tak naprawdę nie ma się z czego śmiać, raczej płakać należy.

 14. Roki dodano 7 lat temu

  Kierownik nowego basenu czy AQA PARKU jak kto woli to PiS aparatczyk partyjny, radni zapytajcie Grudę PiS APARATCZYKA ile zarabia kierowniczek obiektu a ile Gruda to zobaczycie jak ta Agencja Towarzyska kolesi PiS się bawi miejskimi pieniędzmi .

 15. siedlce dodano 7 lat temu

  Wszędzie strata Mostostal strata ARMS strata co tam jeszcze strata….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?