SPIN

Jan Fornal nowym zawodnikiem KPS

Aneta Borkowska czwartek, 5 czerwca 2014, 14:43 Sport

KPS Siedlce ma nowego zawodnika. Jest nim 19-letni aktualny reprezentant Polski Juniorów, przyjmujący Jan Fornal. Pierwsze kroki w piłce siatkowej stawiał w macierzystym klubie Hutnik Dobry Wynik Kraków z którego to w sezonie 2011/2102 przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.

W sezonie 2012/2013 został wypożyczony do ekipy juniorów EKS-u Skra Bełchatów z którą to wywalczył w tym roku Brązowy Medal Mistrzostw Polski Juniorów. W tym samym roku występując w barwach swojej szkoły (SMS Spała) w rozgrywkach Młodej Ligi wywalczył Złoty medal i startując w II-lidze awans do I-ligi piłki siatkowej mężczyzn. W 2013 roku zdobył z reprezentacją Polski kadetów Srebrny medal Mistrzostw Europy U19 w Bośni-Hercegowinie, a następnie Brązowy medal Mistrzostw Świata U19 w Meksyku. Janek ma 191 cm wzrostu, zasięg z wyskoku do ataku na poziomie 342 cm.

źródło: KPS Siedlce

Komentarze (1)

  1. SĄD dodano 7 lat temu

    To są kpiny .Niech zarząd kps-u odda pieniądze za odejście zawodników , którym płaciliśmy po 3500 zł miesięcznie.Siedlce miasto przyjazne dla obcych , a siedlczanie nauczyciele wyczowania fizycznego bezrobotni.Tylko nauczyciel na etapie nauczania jest wstanie zachęcić do uprawiania sport , ale materialiści z kps-u myślą , że zawodnicy kupieni.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?