SPIN

Napadli na 66-latka

Aneta Borkowska sobota, 7 czerwca 2014, 09:18 Kronika Policyjna

W miniony wtorek (3 czerwca) około godz. 23.55 patrol policyjnych wywiadowców zauważył na ul. Sienkiewicza trzech młodych mężczyzn. Policjanci postanowili sprawdzić co robią w tym miejscu, wtedy dwóch z nich pobiegło w stronę idącego ul. Świętojańską innego przechodnia.

Wywiadowcy zauważyli, że napastnicy rzucili się na niego próbując go pobić i jednocześnie krzyczeli aby oddawał im pieniądze. Reakcja policjantów była błyskawiczna. Agresorzy zostali natychmiast obezwładnieni i zatrzymani, a okazali się nimi 23 – letni mieszkaniec pow. siedleckiego i 33 – letni mieszkaniec pow. nowodworskiego, natomiast napadniętym był 66 – letni mężczyzna. Sprawcy zostali przewiezieni do sieleckiej komendy, gdzie osadzono ich w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

W czwartek (5 czerwca) podczas przesłuchania w prokuraturze usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju, za które to przestępstwo grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?