SPIN

Premiery w NoveKino od piątku

Aneta Borkowska środa, 11 czerwca 2014, 19:54 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na cztery nowości, które będzie można oglądać już w ten weekend. Na kinomaniaków czekać będzie: „22 Jump Street”, „Wypisz, wymaluj… miłość”, „Jak ojciec i syn” oraz „Przychodzi facet do lekarza”.

13 czerwca

„22 Jump Street”

Kapitalna komedia o młodych policjantach, których zadaniem będzie wykrycie siatki dealerów narkotyków w liceum. Film pełen zabawnych sytuacji i dowcipnych dialogów.

reżyseria: Phil Lord, Chris Miller,
scenariusz: Michael Bacall,
aktorzy: Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson,
gatunek: akcja/komedia/kryminalny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 109 minut,

„Wypisz, wymaluj… miłość”

Choć Jack i Dina pracują w jednej szkole, z pozoru dzieli ich wszystko. On jest nauczycielem angielskiego, który nie stroni od alkoholu, ona malarką abstrakcyjną włoskiego pochodzenia. On zachwyca się możliwościami, jakie daje słowo pisane, ona uznaje tylko obrazy, które pobudzają wyobraźnię. Oboje są niespełnieni i nieszczęśliwi. On od lat nie może wydać książki, ona z powodu choroby przestała malować. Pewnego dnia Jack wpada na genialny pomysł. Chcąc oderwać swoich uczniów od telefonów komórkowych i mediów społecznościowych, planuje zainspirować ich prawdziwymi wartościami. Rzuca Dinie wyzwanie. Muszą udowodnić podopiecznym, co w życiu jest ważniejsze i co może ich więcej nauczyć: słowa, czy obrazy? Dina podejmuje się zadania i przystępuje do rywalizacji. Wkrótce Jack i Dina przekonają się, że więcej ich łączy niż dzieli, a prawdziwe problemy tkwią w nich samych.

reżyseria: Fred Schepisi,
scenariusz: Gerald Di Pego,
aktorzy: Clive Owen, Juliette Binoche, Bruce Davison,
gatunek: dramat/komedia/romans,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 111 minut,

„Jak ojciec i syn”

Ryota ma bardzo udane życie, w pracy odnosi sukcesy oraz ma kochającą rodzinę. Pewnego dnia wszystko się zmienia gdy dostają telefon, że w szpitalu wydano im złe dziecko.

reżyseria: Hirokazu Koreeda,
scenariusz: Hirokazu Koreeda,
aktorzy: Masaharu Fukuyama, Machiko Ono, Yôko Maki,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Japonia,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 120 minut,

14 czerwca

„Przychodzi facet do lekarza”

Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej – jest przekonany, że jego organizm jest kłębowiskiem bakterii, wirusów i wszelkiego rodzaju chorób. Byłby to jego prywatny kłopot, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela – doktora Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet. Romain potrafi nawiedzić swego lekarza bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, podczas rodzinnej uroczystości czy w domu w środku nocy. Miarka przebiera się w końcu, gdy jak zwykle umierający Romain zaczyna deklarować bardzo żywe uczucia w stosunku do siostry doktora. Zvenka nie podziela poglądu, iż miłość jest lekarstwem na wszystko. Wprowadza więc w życie własny plan wyleczenia hipochondryka. Plan równie łatwy jak resocjalizacja Hannibala Lectera…

reżyseria: Dany Boon,
scenariusz: Dany Boon,
aktorzy: Dany Boon, Alice Pol, Kad Merad,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Belgia, Francja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 107 minut,

źródło: NoveKino (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?