SPIN

Pogoda nie była łaskawa, ale zawodnicy dopisali

Beata Głozak niedziela, 15 czerwca 2014, 20:19 Sport

Zachmurzone niebo, wiatr i temperatura wody poniżej 20 stopni – za nami pierwszy etap ZalewCup 2014, czyli zawodów w pływaniu na wodach otwartych organizowanych przez stowarzyszenie Leniwce.pl. Mimo kiepskiej pogody, siedlecka impreza przyciągnęła ponad 20 zapaleńców, którzy kochają wodę i kochają pływać. 

Dzisiejsza pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom imprezy, którzy zdecydowali, że zamiast kilku planowanych kategorii wiekowych ostatecznie wypuszczono dwie: dzieci do 16 roku życia i open. Zmian nie dokonano natomiast w dystansach. Zawodnicy pływali 100, 200, 400 i 1000 metrów oraz w sztafecie 4x100m. Determinacja pływaków budziła podziw wśród kibiców i spacerowiczów.

– Pogoda jest faktycznie wymagająca, ale dla adeptów pływania, szczególnie tych zaawansowanych nie jest przeszkodą, bo oni mierzą się z wodą w różnych warunkach – powiedział nam tuż przed pierwszym startem Mirosław Krasuski, prezes Leniwców. ZalewCup, którego czwarta edycja zaczęła się dzisiaj, wszedł na stałe w harmonogram imprez sportowych w Siedlcach. – Myślę, że ludzie po prostu potrzebują tego rodzaju imprez. Z roku na rok bierze w nich udział coraz więcej uczestników, bawią się w sport mniej lub bardziej profesjonalny, podróżują po kraju i poszukują ich, a my dajemy im tego rodzaju imprezę – dodał.

I tak to wszystko się zaczęło – najpierw szybkie rozgrzanie ciała i skok do wody (posłuchaj)

ZalewCup 2014 starty i komentarze.mp3

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?