SPIN

Konferencja prasowa w urzędzie: Dużo się dzieje

Beata Głozak wtorek, 17 czerwca 2014, 14:40 Aktualnie, Siedlce

Tuż po godzinie 14.30 zaczęła się konferencja prasowa w siedleckim urzędzie miasta. Tematami głównymi były aktualne inwestycje miejskie. W kilku zdaniach przedstawiono też obecną sytuację finansową Siedlec.

W spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów udział wzięła trójka prezydentów, prezesi spółek i kilku miejskich urzędników. Konferencję prasową rozpoczął naczelnik biura prezydenta Grzegorz Orzełowski informując o akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.

14:35 Agnieszka Kwiatkowska, pracownik fundacji DKMS zwróciła się do zebranych dziennikarzy, aby pomogli w poinformowaniu o akcji pomocy dla 2,5 letniej chorej na białaczkę Asi z Siedlec, która potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego. Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego zaplanowano na 6 lipca w budynku LO im. B. Prusa w godzinach od 10 do 16. Głos zabrała ciocia dziewczynki:  Jedynym ratunkiem dla Asi jest przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego, gdyż wykluczono pomoc osób z rodziny. Dziewczynka jest w trakcie chemioterapii.

14:46 Głos zabrał prezydent – o ile znam siedlczan to wiem, że wielokrotnie pomogli już ludziom w takich trudnych sytuacjach. Jestem przekonany, że tym razem ludzie dobrej woli zgłoszą się do punktu 6 lipca. Bądźmy dobrej myśli.

14:48 – Wojciech Kudelski odniósł się do głównych tematów spotkania twierdząc, że taka konferencja jest ważna z punktu informowania społeczeństwa na temat aktualnej sytuacji miasta. Dodał, że w zakresie inwestycji dużo się dzieje. – Piękna hala sportowa przy „Samochodówce” jest na ukończenie, wszystko dzieje się w terminie, myślę, że spełni oczekiwania sportowców i siedlczan. W tych trudnych czasach pozwoliliśmy sobie na budowę Ośrodka Specjalnego im. M. Grzegorzewskiej – stwierdził. Przypomniał, że w znacznej części sfinansowanie tej inwestycji miasto chce opłacić ze sprzedaży 2 nieruchomości.

14:52 – Prezydent poinformował, że kolejne mieszkania komunalne są w zasadzie gotowe do zamieszkania. Tym razem jest to 46 lokali.  – Niewiele miast może pochwalić się czymś takim. Nie zaniedbujemy inwestycji drogowych. Nieskromnie chciałbym się pochwalić, że nie ma korków w naszym mieście. Z nowych ulic zapraszam na spacer ul. Browarną, a ul. Myśliwska, Leśna to drogi na które mieszkańcy tamtych terenów czekali od lat. Na naszych oczach następuje budowa tunelu. Praktycznie na ukończeniu są konstrukcje żelbetowe – dodał. Prezydent poinformował, że już wkrótce miasto przystąpi do wyłonienia wykonawcy tunelu: „Myślę, że za rok będziemy przymierzali się do nożyczek”.

14:56 – Wojciech Kudelski przypomniał, że miasto ma już projekty III etapu obwodnicy miasta.

14:59 – Głos podczas konferencji zabrała wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka. – Dzisiaj na kolegium prezydenckim została zaakceptowania lista osób które zasiedlą nowe mieszkania komunalne w bloku przy Tetmajera 15 – poinformowała. Jak powiedziała Sochacka, miasto liczy, że do końca lipca rodziny się przeprowadzą. Nowe mieszkania otrzyma: 14 rodzin z wykwaterowań, 22 rodziny z urzędu na poprawę warunków i 10 rodzin z listy oczekujących.

15:05 – wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki poinformował, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem za miesiąc miasto zamierza ogłosić przetarg na wykonanie tunelu pod torami na przedłużeniu ul. Kilińskiego. Jeśli chodzi o budowę III etapu obwodnicy to w niedługim czasie miasto powinno dostać pozwolenie na inwestycję. Przypomnijmy, że głównym źródłem finansowania mają być pieniądze unijne.

15:11 – Musimy tez powiedzieć o inwestycji, która idzie kulawo czyli o rewitalizacji parku Aleksandria – przyznał prezydent Siedlec. Jeśli teraz nie zapadnie konkretna decyzja o przekazaniu pieniędzy to nie zdążymy przeprowadzić inwestycji. Jeśli we wrześniu dostaniemy finansowanie to będzie dla nas to za późno.

15:14 – sekretarz miasta Sławomir Marchel poinformował o aktualnej sytuacji jeśli chodzi o bezpłatny internet i uruchomienie hotspotów na terenie miasta. – Nie możemy być konkurencją dla podmiotów prywatnych jeśli chodzi o sieć hotspotów – stwierdził i o bliższe informacje poprosił Adama Zabijaka.

15:19 – Adam Zabijak: Jesteśmy gotowi do uruchomienia hotspotów – decyzja UKE powinna zapaść 1 lipca, ale nie wiadomo czy termin zostanie dotrzymany. Budowa hotspotów kiedy zaczęliśmy realizować projekt kierowała się innymi przepisami prawa niż w tej chwili. Internet zgodnie z wytycznymi może być tylko w przestrzeni publicznej, czyli jeśli hotspoty były budowane na terenie szkoły to po za nim parametry są kiepskie. Chcielibyśmy, aby prędkość wynosiła 512 kb/sek, ale mam nadzieję, że będzie na taką prędkość zgoda.

15:26 – Mimo pewnych kłopotów finansowych nasze miasto zapewni dzieciom bogatą ofertę na spędzenie czasu w lato w mieście stwierdził przewodniczący rady miasta Henryk Niedziółka. W sumie na to działanie miasto chce poprzez różne instytucje i granty przeznaczyć ponad 250 tys. zł.

15:30 – głos podczas konferencji zabrał prezes PWiK-u Siedlce, który przypomniał o wykonywanych inwestycjach. Przypomnijmy, że inwestycja o nazwie „Rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa kolektorów i modernizacja systemu kanalizacyjnego” jest największą w historii miasta dofinansowana z pieniędzy unijnych. Wartość całego projektu to nieco ponad 165,5 mln zł brutto. Dofinansowanie unijne to ponad 82 mln zł netto. W zakres inwestycji pn „Rozbudowa oczyszczalni ścieków, budowa kolektorów i modernizacja systemu kanalizacyjnego m. Siedlce” wchodzi:  rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków, budowa suszarni, budowa kolektorów zastępujących rów „Strzała”, przebudowa systemu kanalizacyjnego, budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Gospodarcza – Północna i Formińskiego.

15:48 – jest pozytywna decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat absolutorium dla prezydenta Siedlec – powiedział skarbnik miasta Kazimierz Paryła. Do tej pory ze sprzedaży 9 nieruchomości miasto uzyskało łącznie 4 408 500 zł. Do sprzedaży przygotowywanych jest kolejnych 21 nieruchomości których wartość przetargowa wynosi 23,5 mln zł.

26 komentarzy

 1. efaster dodano 8 lat temu

  powiem krótko:
  Głowacki, Sochacka, Marchel no i oczywiście na "kochany" Wojtek, a bo bym zapomniał o "Heniu z Tesco"

  samochwała w koncie stała

  chwalmy się bo nas nie chwalą

  • anty efaster dodano 8 lat temu

   Efaster prz….ie Platfusów, jesteś za płytki żeby oceniać ludzi którzy naprawdę coś pożytecznego w mieście robią, ba…jesteś za płytki żeby oceniać kogokolwiek

 2. res dodano 8 lat temu

  "Na naszych oczach następuje budowa tunelu. Praktycznie na ukończeniu są konstrukcje żelbetowe. Prezydent poinformował, że już wkrótce miasto przystąpi do wyłonienia wykonawcy tunelu: „Myślę, że za rok będziemy przymierzali się do nożyczek”."

  Kiełbasa wyborcza, kolej jeszcze nie skończyła 1/3 tunelu.

  • Józef dodano 8 lat temu

   Dokładnie. Wybory idą będą ciekawsze od taśm z Sienkiewizem 🙂

 3. int dodano 8 lat temu

  "Nieskromnie chciałbym się pochwalić, że nie ma korków w naszym mieście."

  Zapraszam więc koło PODLASIA.
  Ale mówić można.

  • x dodano 8 lat temu

   Kudelski chwali się, że nie ma korków w mieście????? Bo on tego nie widzi chodząc do pracy na piechotę. Niech się przespaceruje w godzinach szczytu faktycznie koło Podlasia to zmieni zdanie. Siedleckie ulice to tragedia.

   • ws dodano 8 lat temu

    Korki koło Podlasia są, bo jest wiadukt w remoncie. Trudno to zrozumieć?

    • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

     Niby jakie dodatkowe utrudnienia w ruchu powoduje remont wiaduktu obecnie? Tam się zawsze na suwak jeździ w godzinach szczytu, choć fakt, w czasie kiedy obowiązywał ruch wahadłowy było jeszcze gorzej.

     Ach, zapomniałem: korków, zadłużenia, marnotrawstwa, pijackiej wyprzedaży majątku miasta itp. nie ma, a jak są to pewno wina kleru, korwinistów i ruskich agentów.

     • :) dodano 8 lat temu

      posprzątaj swoje facjaty z Floriańskiej, wybory minęły.

     • Anonim dodano 8 lat temu

      Cwaniakujesz człowieku tylko i nic poza tym z tego nie wynika. Zgadzam się z przedmówcą tylko wyrzykowski wisi na słupach i nie tyllko. Jak chciałeś machnąć dwie kampanie za jednym zamachem to trzeba było bardziej orginalne plakaty wymyśleć

     • a to jego te plakaty? dodano 8 lat temu

      A ja myślałam, że to zapowiedź siedleckiego koncertu Conchity Wurst, ale ogolonej.

     • Prawda dodano 8 lat temu

      Rzeczywiście, to conchita, tylko zgodnie z nurtem szefa mogłaby założyć muchę w kropki.

 4. park dodano 8 lat temu

  "Musimy tez powiedzieć o inwestycji, która idzie kulawo czyli o rewitalizacji parku Aleksandria "

  Przecież pieniędzy na park nie będzie. Mrówczyński głosząc rok temu te prawdy pozbawił się stanowiska.

 5. informować dodano 8 lat temu

  informować opinie publiczną jaknajczęsciej

 6. Roki dodano 8 lat temu

  A ta pani zadowolona to kto to.

 7. siedlczanin dodano 8 lat temu

  a turbinami z PEC nikt sie nie chwałił??????? zapomnieli o superprezesie?

  • Obserwator dodano 8 lat temu

   Mnie osobiście nie interesuje z jakich turbin płynie ciepło, najważniejsze żeby płynęło a przy tym prezesie, jakże kompetentnym o zimę możemy być spokojni.

 8. TIK-TAK dodano 8 lat temu

  Roki ta pani to od kwitów w urzędzie nie poznajesz.

 9. ZorroCZ dodano 8 lat temu

  CZY POWIEDZIELI ILE MIASTO ZADŁUŻYLI I ILE GŁUPOT ZROBILI ŻE JEDNO POKOLENIE MUSI TO NAPRAWIAĆ .

 10. już nie naiwna dodano 8 lat temu

  Boże, wam zawsze źle, co by nie powiedzieli. Nikt nie traktuje już tych pustych polemik poważnie.

  • SZ.P. dodano 8 lat temu

   Miasto powinno zażyczyć sobie art. bez komentarzy.

 11. a co????? dodano 8 lat temu

  A co z Figatem – NIECZYNNĄ TURBINĄ???? Tez sukces, czy piramidalna, niewygodna dla WŁADZY wtopa??????

 12. Zorro dodano 8 lat temu

  Błagam SPIN zmieńcie tapetę bo nie usnę błagam. amen

  • Prawda dodano 8 lat temu

   Pokaż swoją facjatę, ciekawe czy jesteś piękniejszy?

 13. TIK-TAK dodano 8 lat temu

  Patrząc na ich twarze optymizm aż tryska ,wszystko jasne.Trzysta milionów długu to dopiero mądre głowy.

 14. hehe dodano 8 lat temu

  nie ma korków? jeśli ktoś tak twierdzi, to z pewnością musi mieć korek w d…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?