SPIN

Premiery w NoveKino

Aneta Borkowska wtorek, 17 czerwca 2014, 08:54 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na dwie nowości, które będzie można oglądać już w ten weekend. Na kinomaniaków czekać będzie: „Jak wytresować smoka 2” oraz „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”.

Jak wytresować smoka 2

Pierwsza z dwóch kontynuacji wielkiego przeboju kina animowanego, w której poznamy dalsze przygody młodego Wikinga o imieniu Czkawka i jego udomowionego smoka Szczerbatka.

reżyseria: Dean DeBlois,
scenariusz: Dean DeBlois,
gatunek: animowany/familijny/fantasy/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 105 minut,

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego, bo bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.

reżyseria: Felix Herngren,
scenariusz: Felix Herngren, Hans Ingemansson,
aktorzy: Robert Gustafsson, Iwar Wiklander, David Wiberg,
gatunek: komedia/przygodowy,
kraj produkcji: Szwecja,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 114 minuty,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Komentarze (1)

  1. kinia dodano 7 lat temu

    Świetna bajka:D jak ktoś nie widział to daje link: jak-wytresowac-smoka2.vie.pl

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?