SPIN

ELEKTRYK – szkoła z perspektywami!

Aneta Borkowska środa, 18 czerwca 2014, 19:36 Społeczeństwo

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr w Siedlcach w maju z funduszy Rady Rodziców zakupiła za ponad 60 tys. zł sprzęt do pracowni teleinformatycznej i dwóch pracowni informatycznych. Uczniowie uczą się w nich uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i administracji lokalnych sieci komputerowych, montażu i eksploatacji komputerów oraz urządzeń peryferyjnych.

Dbając o jakość i atrakcyjność kształcenia zawodowego placówka bierze udział w licznych projektach unijnych. Od kwietnia 2014 roku realizuje projekt systemowy pod nazwą „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu”, który realizowany jest przez Agencję Rozwoju Mazowsza  S.A., w partnerstwie z Miastem Siedlce, współfinansowany  ze środków EFS w ramach POKL.

W projekcie tym 150 uczniów Technikum nr 1 będzie uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych z przedsiębiorczości, języków obcych, ITC, matematyki, fizyki oraz w warsztatach z doradcą zawodowym. Dodatkowo,  w okresie wakacji, 105 uczniów weźmie udział w płatnych stażach u pracodawców, otrzymując około 1600 zł. W czasie wakacji Szkoła otrzyma stanowiska dydaktyczne ze wspomaganiem komputerowym do pracowni elektryczno-elektronicznej  za 347 000 zł.

Dzięki zainwestowanym środkom finansowym rodziców i udziale w projektach unijnych siedlecki Elektryk realizuje marzenia młodych ludzi.

źródło: Krystyna Więcławek, dyrektor ZSP nr 1

elektryk2 elektryk3

10 komentarzy

 1. mama dodano 7 lat temu

  to wszyatko zasługa Pani Dyrektor jest osobą bardzo pomocna kobietą, A my Rodzice zawsze ,jeżeli
  możemy to jesteśmy w stanie młodzieży w edukacij pomóc

 2. uczeń dodano 7 lat temu

  BRAWO PANI DYREKTOR.

 3. lol dodano 7 lat temu

  znam tych "hakierów" 🙂

 4. elektryk dodano 7 lat temu

  Jak dobry dyrektor to i są efekty

 5. Obserwator dodano 7 lat temu

  Elektryk z dawien dawna jest jedną z najlepszych szkół na Mazowszu. To efekt pracy wielu już pokoleń Nauczycieli! Gloryfikowanie osoby aktualnego dyrektora, przed konkursem na to stanowisko, z pominięciem pracy i zasług pracowników szkoły jest tendencyjne i na pewno niesprawiedliwe.

 6. do obserwator dodano 7 lat temu

  Artykuł mówi o projekcie realizowanym od kwietnia 2014, także poprzednie pokolenia nauczycieli raczej nie mogły go uruchomić. Proszę zorientuj się ile pracy i wiedzy wymaga skuteczne pozyskiwanie dostępnych przecież z UE funduszy i inwestowanie w rozwój uczniów. Spójrz czy inne szkoły również biorą udział w podobnych programach i dopiero się wypowiadaj na temat tego czyja to zasługa. Zasługi pracowników szkoły nie są pomijane, szczęśliwie dyrektorka pomija za za to kłody rzucane jej non stop pod nogi przez solidarność. Nie każdy potrafi nie przejmować się nieuzasadnionymi oszczerstwami i pomimo tego skutecznie i z sukcesami wykonywać swoją pracę. Właśnie za to jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor.

 7. czas na prawdę dodano 7 lat temu

  łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezesowa klubu. To mówiłem ja, Janusz P (poproszę o dodatek motywacyjny)

 8. edyt dodano 7 lat temu

  samochwała

 9. obrzydzenie dodano 7 lat temu

  propaganda jak za PRL, jaka dobra ta unia, zniszczyła nam przemysł, zrobiła niewolnikami i bezrobotnymi, zmusza na emigrację ale propaganda trąbi, że nam pomaga i finansuje!!! Szczyty zakłamania i hipokryzji! i ta realizacja marzeń młodych ludzi:)))) Korea Pn. WITA!
  Tekst zalatuje na kilometr ręką działacza PO, tfu…

 10. Rita dodano 7 lat temu

  Elektryk był i jest bardzo dobrą Szkołą. Dwa pokolenia mojej rodziny ukończyły tę szkołę.
  Dobry dyrektor to 99% sukcesu. Oczywiście zawodowiec a nie humanista. Na szczęście taki właśnie jest. Na pewno nie jest to łatwe zadanie ale obecna P.Dyrektor radzi sobie znakomicie. Oby tak dalej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?