SPIN

Zryw Wolnych Serc w Siedlcach

Aneta Borkowska środa, 18 czerwca 2014, 19:39 Kronika Policyjna

W sobotę (14 czerwca) punktualnie o 16. w całej Polsce, a w tym również w Siedlcach, rozbrzmiało przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. W Zrywie Serc wzięli udział między innymi uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach, zastępca komendanta podinsp. Janusz Celiński, naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Andrzej Dziewulski oraz zgromadzeni w siedleckim amfiteatrze mieszkańcy naszego powiatu, którzy połączyli się z ideą życia wolnego od uzależnień.

Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy – to przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, który jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Ogólnonarodowy zryw jedności pokoleniowej, instytucjonalnej i środowiskowej, dokładnie wpisuje się w założenia rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Partnerem inicjatywy jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Mazowiecki Zryw Wolnych Serc odbył się w minioną sobotę we wszystkich miastach naszego województwa. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież zgromadzona w Ostrowii Mazowieckiej, gdzie trwał III Mazowiecki Przystanek „PaT”. Również w siedleckim amfiteatrze zgromadziła się dość liczna rzesza mieszkańców naszego regionu, którzy wysłuchali odezwy społeczności PaT – w tym roku odczytanej przez Karolinę Gawdzik młodą aktorkę z teatru „Fanum” siedleckiej grupy programu „PaT” – po której o godz. 16. kładąc prawą rękę na sercu wspólnie przez 1 minutę symbolicznie wybijali rytm serca. Celami Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, to m.in. integracja obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego i partnerstwo lokalnego samorządu, placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych oraz jednostek Policji.

oprac. za KWP – nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?