SPIN

Trzeci Rowerowy Rajd za nami

Aneta Borkowska czwartek, 19 czerwca 2014, 11:17 Społeczeństwo

17 czerwca odbył się Rowerowy Rajd Dwójki Szlakiem Rezerwatów Przyrody, który jest już trzecią edycją przedsięwzięcia realizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach.

Rajd to pomysł Dwójki na aktywne spędzanie czasu, ale nie tylko. To również promocja pięknych i ciekawych okolic Siedlec oraz poszerzenie wiedzy na temat okolicznych Rezerwatów Przyrody. Tym razem PG nr 2 zaprosiło w okolice Kisielan, dolinę Liwca, obszar objęty projektem Natura 2000. Ciekawie opowiedział o nich Jerzy Osiak, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Siedlce.

Rajd był też doskonałą okazją do przypomnienia i wdrożenia w życie zasad bezpiecznego poruszania się na drodze publicznej. mł. asp Janusz Cabaj, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przypomniał najważniejsze zasady bezpieczeństwa i powiedział jak zachować się podczas ruchu na drodze.

Honorowym patronatem rajd objął pan Karol Semik Mazowiecki Kurator Oświaty. Patronatem strategicznym: Komenda Miejska  Policji w Siedlcach, Nadleśnictwo Siedlce, WORD Siedlce i Zajazd Chodowiak.

źródło: Bożena Radzikowska, PG2

rajd szkola 2 rajd szkola

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?