SPIN

Premiery w NoveKino w ten weekend

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 czerwca 2014, 09:14 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na dwie nowości oraz na kolejną edycję cyklu Spotkania Filmowe, które będzie można oglądać już w ten weekend. Na kinomaniaków czekać będzie: „Co nas kręci”, „Riwiera dla dwojga”, „Transformers: Wiek zagłady”.

26 czerwca

Spotkania Filmowe: „Co nas kręci”

Niezwykła pasja zwykłych ludzi wyłania się z motocyklowego dokumentu „Co nas kręci”, którego siłą są wywiady z przeciętnymi pasjonatami dwóch kółek. Mimo, że część z nich z motocyklizmem miała do czynienia zawodowo jak Kenny Rogers, pierwszy Amerykanin na podium Moto GP, Jason DiSalvo, zwycięzca Daytony czy Keith Code, twórca California Superbike School to reżyser Bryan H. Carroll oszczędza nam tej wiedzy aż do napisów końcowych, tworząc wrażenie, że jednośladów może dosiadać każdy i czerpać z tego bez względu na wiek, płeć i liczbę kończyn niezwykłą przyjemność. „Co nas kręci” to także opowieść o początkach motocyklizmu z migawkami trójkołowych pojazdów, służących jako maszyny serwisowe na drewnianych torach dla kolarzy. O pierwszych cafe racerach, a także wyprzedzającego dzisiejsze pokolenia hipsterów o lata świetlne w byciu „cool” Eda Krentza, zwycięzcy pierwszej edycji Daytona 200 w 1937 r. Nie ich pożółkłe zdjęcia jednak, lecz widok kilkulatków na pierwszych crossowych maszynach z nieodłączną opowieścią „gdzie ukryłem mój pierwszy motocykl, by nie znalazła go mama” odpowiada jednoznacznie na pytanie – co nas kręci.

reżyseria: Bryan H. Carroll,
scenariusz: Chris Hampel,
aktorzy: Jim Adams, Ernie Alexander, Kenny Alexander,
gatunek: dokument,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 89 minut,

27 czerwca

„Riwiera dla dwojga”

Diamenty są wieczne, miłość niekoniecznie. Kate i Richard, choć rozwiedzeni, pozostają ze sobą w przyjaznych stosunkach. Na powrót jednoczy ich bankructwo funduszu emerytalnego, któremu przed laty powierzyli swoje oszczędności. Gdy okazuje się, że jego właściciel zafundował swojej narzeczonej warty 10 milionów dolarów diament, dawni małżonkowie postanawiają dostać się do jego luksusowej rezydencji na Lazurowym Wybrzeżu i ukraść drogocenny klejnot. Każde z nich myśli jednak o tym, jak przechytrzyć dawnego partnera. Do zakochania jeden… skok.

reżyseria: Joel Hopkins,
scenariusz: Joel Hopkins,
aktorzy: Pierce Brosnan, Emma Thompson, Timothy Spall,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Francja, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 95 minut,

„Transformers: Wiek zagłady”

Ludzkość próbuje dojść do siebie po wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie. Zarówno Autoboty jak i Decepticony praktycznie zniknęły z naszej planety. Mimo to nie wszyscy zapomnieli o ich istnieniu. Grupa naukowców i biznesmenów stara się, jak najwięcej dowiedzieć o technologii Transformersów, co często popycha ich do przekraczania granic, których nigdy nie powinni naruszać. Tymczasem na Ziemię powracają Decepticony i ponownie rozpoczyna się walka dobra ze złem.

reżyseria: Michael Bay,
scenariusz: Ehren Kruger,
aktorzy: Jack Reynor, Nicola Peltz, Mark Wahlberg,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: Chiny, USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 120 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?