SPIN

Siedlczanin zatrzymał samochodowego włamywacza

Beata Głozak czwartek, 26 czerwca 2014, 15:41 Kronika Policyjna

Siedlczanin zatrzymał na gorącym uczynku 31-latka, który na parkingu przy ul. Cmentarnej włamywał się do samochodu. Jak się okazało zatrzymany miał na swoim koncie też cztery inne włamania. Grozić mu może za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 19.30 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez jednego z mieszkańców Siedlec, że przed chwilą na parkingu przy ul. Cmentarnej zatrzymał mężczyznę, który włamywał się do zaparkowanych tam pojazdów. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnych wywiadowców, którzy zatrzymali awanturującego się podejrzewanego. Sprawcą okazał się 31 – letni siedlczanin. Został on osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W chwili zdarzenia mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Wywiadowcy, którzy przeprowadzali interwencję skojarzyli również, że dzień wcześniej, tj. 24 czerwca nieznany sprawca dokonał włamań do 4 pojazdów przy ul. 11 – go Listopada. Pracujący przy tych sprawach funkcjonariusze potwierdzili, że ich sprawcą jest również zatrzymany 31 – latek. Mężczyzna ten w najbliższym czasie usłyszy zarzuty 6 kradzieży z włamaniami, za które grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcowi naszego miasta, który zatrzymał przestępcę, za tę godną naśladowania postawę społeczna serdecznie dziękujemy.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce/opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?