SPIN

Wyprowadzka biblioteki. Spakowano 50 ton książek

Aneta Borkowska niedziela, 29 czerwca 2014, 15:33 Siedlce

Po ponad 30 latach spędzonych przy ul. Oskara Lange 6 Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach zmienia swój adres. W tym tygodniu do budynku NKJO zostanie przewiezionych prawie 50 ton książek. Wielkie pakowanie zaczęło się w poniedziałek.  

– Mamy tu ponad 90 tysięcy książek, które spakujemy w 1600 pudeł, co daje prawie 50 ton – poinformowała nas Małgorzata Percińska. Pudeł było tak dużo, że utrudniały swobodne chodzenie korytarzem. – O ile przy pakowaniu możemy sobie jeszcze pozwolić w miarę na dowolność, o tyle przy rozpakowaniu trzeba będzie bardzo uważać, by poustawiać zbiory dokładnie numerami.

W „czyszczenie” regałów zaangażowanych było 14 osób i każda z nich pracowała od godz. 8.30 do 15. Czasu na „zaglądanie pod okładki” nie było, bo liczył się czas. Taka… praca na akord. Wolniej przebiegało natomiast pakowanie specjalnych zbiorów.

biblioteka 1– To książki, których nie wypożyczamy – tłumaczyła Wanda Golec związana z książnica od 27 lat. – Zostały wydane przed rokiem 1945 i można z nich korzystać jedynie w czytelni. Najstarsza jaką posiadamy jest mniej więcej z roku 1740. Podczas przeprowadzki będą traktowane z większą delikatnością – przyznała. – Największy sentyment? To chyba nie do murów, a do ludzi, których w tych murach poznaliśmy.

Mimo przeprowadzki biblioteka jest cały czas otwarta, bo są przyjmowane zwroty. Książek już nie wypożyczymy, bo ich nie ma.

– Za chwilę punkt ze zwrotami zostanie uruchomiony też przy Asłanowicza 2, a myślę, że w połowie sierpnia, a na pewno pod koniec już zaczniemy działać w nowym miejscu – dodaje Percińska.

6 komentarzy

 1. ach dodano 7 lat temu

  To Żółkiewski powinien się pakować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • anty efaster dodano 7 lat temu

   To prawda Żółkiewski powinien zająć to miejsce. Podziękujmy Struzikowi i naciskom siedleckich platfusów.

 2. hahaha dodano 7 lat temu

  Nie nie powinien bo ten budynek nie jest miasta i ludzie nie gadajcie już głupot – to że sobie el presidente wybujał sobie taką wizję to o kant…. itd.
  Jak można być tak naiwny żeby wierzyć w ten bulgot, bo to juz nawet nie bełkot.

  • anty efaster dodano 7 lat temu

   Głupot to ty nie opowiadaj jak nie znasz szczegółów. Właśnie dzięki takim bulgotom jak ty prezentujesz biblioteka i centrum nauczycielskie musi się przenosić choć mieli w starym budynku naprawdę super warunki a żółkiewski pomimo najlepiej zdanym maturom wśród Siedleckich szkół musi kisić się w Collegium mazovia.

   • hahaha dodano 7 lat temu

    prawda jest taka, że wizje prezydenta K. były tylko wizjami. Roztaczał je bo myslał, że jak to mówi "ucieknie do przodu" i naciskany marszałek ulegnie. Dobrze że nie uległ.
    Tylko idiota zgodziłby sie oddać wyremontowany za kilkaście baniek budynek w zamian dostając rozwalającą się rudere przy lange

   • efaster dodano 7 lat temu

    ale dla czego ja jestem już "określany" jak już w niku piszą anty, aż tak się władzy naprzykrzyłem, sorry piszę prawdę (a przynajmniej starma się) to, że miasto jest zadłużone po uczy i że jest mało inwestycji. A to, że miasto jest nie udolne i nie ma pieniędzy na remont zabytku (albo woli oddać prawie za darmo kurii pod muzeum) to nie moja wina, a zrzucanie wunny na innych (na marszałka) nie jest dobrym rozwiązaniem, ale ostanio nasza władza swoją nie udolność próbuje z zasłonić a to kryzysem, a to rządem, a to Struzikiem, a to cholera wie co jeszcze…

    jak pisze w piśmie świętym "tylko prawda was wyzwoli" szkoda, że kudelki jest tylko religijny na zdjęciach w mediach …

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?