SPIN

Potrzeba matką wynalazków, czyli inwestycje w stadion

Beata Głozak poniedziałek, 30 czerwca 2014, 19:22 Sport

Dostawiana trybuna i agregaty, które zapewnią oświetlenie – w razie potrzeby siedlecki samorząd w taki sposób spróbuje „rozbudować” stadion piłkarski.

Od awansu piłkarzy na zaplecze Ekstraklasy minęło kilka tygodni, ale pytania dotyczące ewentualnych inwestycji w stadion piłkarski są nadal aktualne. Dwa główne to budowa drugiej trybuny i oświetlenia, bo I liga może przeciągnąć znacznie więcej kibiców. Problem w tym, że siedlecki samorząd nie stać na nic. W wersji profesjonalnej.

Trybuna czy „trybuna”?

– Sprawa trybuny jest prosta, bo nie musi być to trybuna zadaszona na 3 tysiące miejsc – mówi w rozmowie z nami prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. – Na stadionach widzimy przecież rozkładane trybuny i takie trybuny mamy też w Siedlcach chociażby przy lodowisku – przypomina Kudelski. Nie obawia się też, że taki obiekt byłby niedopuszczony do rozgrywek. – Nigdzie nie jest powiedziane, że to musi być żelbetowa budowla z szatniami pod spodem – twierdzi.

– To nie jest do końca tak, że rozstawimy i powiemy „siadajcie”, bo to się wiąże z toaletami, drogami ewakuacyjnymi, kołowrotkami – tłumaczy prezes klubu MKP Pogoń Siedlce Jacek Kozaczyński. – To nie będzie spełniało żadnych wymogów i policja czy straż nie dopuszczą nas do rozgrywek. Pamiętam, że podczas meczu otwarcia stadionu prezydent powiedział, że z każdym awansem dobuduje jedną trybunę. Był awans do drugiej ligi, teraz jest do pierwszej i myślę, że przed wyborami chociaż jedną z tych trybun uda się wybudować – dodaje.

Oświetlenie czy „oświetlenie”?

O oświetlenie już w minionym roku upominali się kibice biało-niebieskich zbierając podpisy pod listem do władz miasta. Na to, że upragniony awans urealni ich marzenia raczej nie ma co liczyć, ale od sezonu 2015/2016 profesjonalne oświetlenie będzie wymogiem PZPN-u.

– Największym kosztem przy profesjonalnym oświetleniu jest zapewnienie mocy, ale na to też jest rozwiązanie – twierdzi prezydent. – Mamy w Siedlcach agregaty o dużej mocy, które na czas meczu można postawić w takiej odległości, żeby nie było ich słychać i oświetlenie mamy załatwione – dodaje i jak zapewnia rozmowy już w tym temacie były prowadzone.

23 komentarze

 1. rozkładane trybunki. dodano 8 lat temu

  Więc następna przeróbka dziennikarzy w balona.
  Można dostawić, a jednak nie można.
  Może każdy wchodzący dostanie nocnik.

 2. aadd dodano 8 lat temu

  Dziadek Kudelski – mistrz prowizorki…

  • x dodano 8 lat temu

   Dziadek daruj sobie te swoje pomysły, czas najwyższy abyś poszedł już bawić wnuki. Wszyscy pracujący emeryci z ratusza i z rady miasta (Henio z TESKO też) ustąpcie miejsca młodym.

 3. aadd dodano 8 lat temu

  Nie róbcie jaj, wiadomo że narazie budowa takiej samej trybuny na przeciwko tej istniejącej jest nie realna, ale jak już coś budować to przynajmniej jedną trybunę za bramką, zgodnie z projektem, a nie jakieś dostawki. Nie ośmieszajmy się.

 4. Realista dodano 8 lat temu

  Pan Prezydent chyba nie wie co mówi. W oświetleniu największy koszt, to maszty oświetleniowe z odpowiednimi oprawami, do tego odpowiednie przewody itd. I to kosztuje, a nie zapewnienie mocy – to tylko jednorazowa opłata za kilowaty. A prąd z agregatu jest zawsze droższy, wynajęcie agregatu też…..
  A może władze dojdą do jeszcze lepszej prowizorki, każdy kibic dostanie pedały, łańcuch i dynamo i będą kręcić tani prąd.

 5. boziujedyny dodano 8 lat temu

  … kaganek oświaty zapal, bo już chyba nic nie pomoże 🙁

 6. informować dodano 8 lat temu

  super pomysł !!!

  można realnie zwiększyć szybko ilość widzów/ wpływu do klubu z biletów

  dobra droga

  • philipfc dodano 8 lat temu

   Jaka dobra droga? Byłeś kiedyś na prawdziwym stadionie? Takie prowizorki to w Chodowie bądź Zbuczynie sobie niech prezydent buduje a nie w mieście. Mam pytanie: a co się stanie w przypadku zamieszek z takimi prowizorycznymi trybunami? W I lidze są sile ekipy kibiców więc na pewno przyjadą do Siedlec a wtedy może być różnie.
   Panie Kudelski pora na emeryturę bo zaczyna Pan trochę za przeproszeniem gadać jak stary dziad.

 7. dk dodano 8 lat temu

  Trochę z innej beczki. Jak współpraca na linii Urząd Miasta a zarząd Pogoni ma odbywać się, kiedy gówniarz z zarządu na swoim twitterze drwi z Prezydenta? Brakuje pokory.

  • !!! dodano 8 lat temu

   Demokracja!

   • dk dodano 8 lat temu

    Chyba źle pojęta demokracja. Na pewno też brak szacunku do starszej od siebie osoby. Gratuluję zarządu panie prezesie.

 8. Do dk dodano 8 lat temu

  kompromitacja członka zarządu ewidentna

  zobaczymy co wniesie kazdy z nowych członków zarządu

  Na chwile obecna prośba do pKlimiuka o informacje odnośnie struktury budżetu klubu ile % pochodzi z dotacji miasta a ile % z pozostałych źródeł

 9. ciiiii dodano 8 lat temu

  Ciszej panowie. Kudelski jest wszechwiedzący.

 10. informować dodano 8 lat temu

  a pOseł podbija na twitterze tą drwinę i jątrzy a potem głosi że się polityką nie zajmuje i się dziwi jak się na niego patrzą jak na niepoczytalnego !

 11. Po co komu ta pierwsza liga ? dodano 8 lat temu

  tylko samemu kozaczyńskiemu dla synka, Za państwowe pieniądze naściągali zawodników z polski ,ak wynik to każdy potrafi robić-kupić i zapłacić,a nauczyć i siedlczan-piłkarzy wyprodukować ? tak jak w rugby,sami siedlczanie prawie,bo jest świetna droga wieloletnia szkoleniowa, a nie kupowanie zarodników co sezon ,jak macie ochotę po-wszczcy mieć w Siedlcach pierwsza ligę piłki nożnej to tak jak wszędzie znajdźcie sponsora na te 30 milionów zł rocznie. dla tej piłki, a nie doicie budżet miasta jak nauczyciele ,a matury w Siedlcach poniżej krajowej..klka szkól należny zlikwidować bo jest niż i wtedy budżet odżyje a nauczyciele wezmą się do roboty ,zamiast naganiać uczniów na korepetycje prywatne..

 12. Bolesław dodano 8 lat temu

  Praktycznie nie mają swoich wychowanków. Po co ta liga? To będzie kometa ("gwiazda)" jednego sezonu. Czy nie szkoda pieniędzy? W miescie jest więcej potrzeb.

 13. mkp dodano 8 lat temu

  Pokażcie mi klub piłkarski, który gra samymi wychowankami. Nie ma takiego. Ludzi na meczach jest zawsze dużo, więc jednak komuś ta pierwsza liga potrzebna.
  Zalecam wam maść na ból du..y.

  • jaka dyscyplina -taka odpowiedz dodano 8 lat temu

   poziom odpowiedzi o "maści taki sam jak ta cała drużyna piłkarska,wirtualna i zbieranina za budżetowe pieniądze …" lipa i chamstwo, przeklinanie na dziecięcych treningach nawet na dzieciaki Na meczach to samo ,same" h…, k….sp….. i latające butelki po wódce na stadionie a w szczególności kije bejsbolowe i mordobicie chcecie tu wprowadzić

   • mkp dodano 8 lat temu

    Widzę że jedna tubka maści nie wystarczy…
    Uważaj żebyś się własnym jadem nie opluł…

 14. rudy dodano 8 lat temu

  Niech pan kudelski sobie prowizoryczny ratusz z namiotow zrobi. Tez bedzie ok. A zima z koxy ogrzewanie i tez bedzie ciepli w namiotowym ratuszu 🙂

 15. elo dodano 8 lat temu

  Panowie w Siedlcach jest taka firma Valmont , która produkuje latarnie i maszty oświetleniowe. Większość stadionów w Polsce ma maszty ich produkcji, więc to chyba nie jest problem

 16. Karol dodano 8 lat temu

  POGOŃ … SIEDLCE!!!

  a co sie dzieje z siedleckimi Ciężarami??kiedyś ekstraklasa pierwsza 4 a teraz nawet ligi nie mają??
  czyżby kudelski tam też zaglądał czy razem ze z**** dyrektorami WLKS-u wałki kręcą??

 17. Karol dodano 8 lat temu

  a jeszcze niedawno było centrum olimpijskie kobiet

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?