SPIN

Zatrzymany z kradzioną skrzynką piwa

Aneta Borkowska poniedziałek, 30 czerwca 2014, 16:50 Kronika Policyjna

W miniony weekend (28 czerwca) policjanci siedleckiej komendy zatrzymali 18 – letniego mieszkańca naszego miasta, który włamał się do sklepu przy ul. Jagiełły, skąd skradł skrzynkę piwa. Piwo powróciło na sklepowe półki, a włamywacz trafił do policyjnego aresztu.

W minioną sobotę około godz. 4. dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony, że przy ul. Jagiełły najprawdopodobniej włamano się do sklepu skąd sprawca skradł skrzynkę piwa. W rejon ten natychmiast skierowano patrol interwencyjny. Policjanci przeszukując okolice miejsca zdarzenia przy jednym z bloków na ul. Sokołowskiej zauważyli mężczyznę niosącego skrzynkę z piwem.

Gdy funkcjonariusze ruszyli w jego kierunku porzucił oni piwo i zaczął uciekać, jednak po pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 18 – letni siedlczanin, którego zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy, natomiast odzyskany towar powrócił z powrotem do sklepu. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?