SPIN

Siedlecki Mostostal: Sprzedaż w tym roku

Aneta Borkowska czwartek, 3 lipca 2014, 19:32 Siedlce

– Do końca przyszłego tygodnia będziemy chcieli wybrać doradcę sprzedażowego, którego zadaniem będzie poprowadzenie procesu sprzedaży siedleckiego Mostostalu – przyznaje Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu – Mostostalu.

Wszystko wskazuje na to, że po licznych problemach, zwolnieniach i wizjach upadku nad siedleckim Mostostalem rozpływają się chmury. Jak mówi Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu – Mostostalu mimo trudnej sytuacji całej spółki siedleckiemu zakładowi przywrócono rentowność. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem tym roku może nastąpić jego sprzedaż.

Wybiorą doradcę sprzedaży

– Zatrudniamy tam pracowników żeby można było obsługiwać kontrakty, które firma pozyskała i stało się to w bardzo trudnym otoczeniu ponieważ grupa Polimex-Mostostal jest w dosyć ciężkiej sytuacji. Dążyliśmy do tego, żeby ustabilizować sytuację samego Polimeksu i to się udało. Ostatnim elementem tego procesu jest Mostostal Siedlce – przyznaje. – Niechętnie byśmy z niego wychodzili, ale oczekiwania naszych wierzycieli są takie, żeby luka finansowa, którą odziedziczyliśmy z poprzedniego okresu była pokryta w całości. Jeśli nie będziemy mieli wyjścia to pewno do końca tego roku postaramy się sprzedać Mostostal Siedlce. Do końca przyszłego tygodnia będziemy chcieli wybrać doradcę sprzedażowego, którego zadaniem będzie poprowadzenie procesu sprzedaży tak, żeby odbył się on w sposób bardzo przejrzysty – dodaje Stańczuk.

Siedlcom będzie lepiej

Nowy prezes podkreśla, że sprzedaż siedleckiego zakładu to dla jego pracowników dobra wiadomość, bo inwestor będzie wybierany bardzo skrupulatnie. Nie będzie to nikt przypadkowy.

– Mostostal Siedlce potrzebuje silnego inwestora, który da perspektywy temu zakładowi produkcyjnemu, europejskiemu liderowi w konstrukcjach stalowych i będziemy się starali wybrać takie rozwiązanie, które będzie najlepsze dla samego Mostostalu – twierdzi p.o. prezesa. – To musi być ktoś, kto będzie w stanie zagwarantować rozwój i dobrą przyszłość Siedlec. Ten ktoś musi dysponować zdolnością kredytową, wyposażyć spółkę w kapitał obrotowy i gwarancje kontraktowe tak, żeby Mostostal był w stanie wykorzystywać na pełne zmiany swoje zdolności produkcyjne – wylicza Maciej Stańczuk.

Przekonuje jednocześnie, że zainteresowani transakcją są.

8 komentarzy

 1. nie będziecie mieć niczego, bo nie walczycie dodano 7 lat temu

  U hitlerowców wszystko się opłaca, a w Polszy NIE. Oto Polska, ubekoland, państwo które istnieje już tylko teoretycznie, a naprawdę to ch..j, dupa i kamieni kupa.

 2. Optymista dodano 7 lat temu

  POWODZENIA MARZYCIELU, A TAK PO ZA NAWIASEM A CO Z POPRZEDNIMI PREZESAMI.

  • Anonim dodano 7 lat temu

   Jak to co ? jeden napisał książkę to i drugi napisze.

 3. gość dodano 7 lat temu

  Pewnie dostali sowite odprawy i gdzieś taaam będą dalej prezesami! Nie martw się!

 4. rafał dodano 7 lat temu

  sprzedac??komu? kasa to nie wszystko, . sprzedać to osobie która ma kontakty i zdobędzie zlecenie, np. na budowę wieży wiertniczych, statków, potężnych konstrukcji, bo ja też z chęcią kupię…, ale na zasadzie że sprzedam wszystkoo na zlom, teren na dzialki ludzi wywalę , i óbta co chceta ja przynajmniej bede dobrze żył.

 5. obserwator II. dodano 7 lat temu

  Kolejna szansa dla Siedlec na zielone łąki i pola.Tak było po upadku i sprzedaży Odlewni Stalchemak a dzisiaj przyszła kolej na Polimex-Mostostal.Miało być tak pięknie po połączeniu a wyszło tak jak zwykle-g…o.Siedlce prawdziwa wiocha już niedługo nadejdzie czas,że tylko centrum miasta będzie przypominało,że to było miasto no i gmach siedziby biskupa jako zabytek.

 6. Widz dodano 7 lat temu

  Kto jest doradcą sprzedazowym ?
  Proszę o info

 7. LUKI dodano 7 lat temu

  PiS z TCHÓRZESKIM NA CZELE I BISKUPEM DLA MOSTOSTALU STWORZYLI STREFĘ EKONOMICZNĄ,NO I JAK TERAZ SIĘ CZUJECIE ;

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?