SPIN

Chcesz pomóc seniorom, zgłoś się do projektu

Aneta Borkowska środa, 9 lipca 2014, 09:52 Kronika Policyjna

Przez cały sezon wakacyjny trwać będzie rekrutacja do projektu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Jeśli jesteś aktywny i chcesz coś zrobić dla seniorów w swoim mieście to ten projekt jest dla Ciebie. Wszystkie szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 25 643 23 88.

Program „Mazowiecka Akademia Seniora” powstał w ramach utworzonej przez wojewodę mazowieckiego, jedynej w Polsce, grupy zadaniowej ds. seniorów przy zespole Razem Bezpieczniej. Inicjatorem akcji jest Komenda Stołeczna Policji. W programie uczestniczy również Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, partnerami są wojewódzkie inspekcje i straże. Liderzy są rekrutowani za pośrednictwem m.in. uniwersytetów III wieku i klubów seniora. Po przeszkoleniu będą mogli wspierać działania służb i inspekcji poprawiające bezpieczeństwo osób starszych, na przykład inicjując otwarte spotkania edukacyjne w lokalnym środowisku. Aby zostać liderem „Mazowieckiej Akademii Seniora” wystarczy wykazać się chęcią zaangażowania w sprawy seniorów, nie ma ograniczeń wiekowych, czy wykształcenia.

Grupa zadaniowa ds. seniorów skupia reprezentantów służby zdrowia, pomocy społecznej oraz wojewódzkich służb i inspekcji. Ma na celu m.in. usprawnienie funkcjonowania opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, aktywizację oraz poprawę bezpieczeństwa osób starszych. Monitoruje wdrażanie rekomendacji z raportu wojewody „Opieka nad osobami starszymi na terenie województwa mazowieckiego w latach 2009 – 2011”.

źródło: KMP Siedlce, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?