SPIN

(Nie)Szczęśliwa „trzynastka”. Siedlce spadają w rankingu najbogatszych

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 lipca 2014, 12:04 Siedlce

tabela

Tygodnik „Wspólnota” opublikował ranking zamożności samorządów za rok 2013. Siedlce, z dochodem wynoszącym 3 773 zł na jednego mieszkańca  znalazły się na 13. miejscu wśród miast na prawach powiatu. Nasze miasto zaliczyło spadek o 4 oczka.

Podczas przygotowywania zestawienia, tak jak w minionych latach, pod uwagę brano dochody własne samorządów i otrzymywane subwencje, bez wpływów z dotacji celowych, a tak opracowane dochody podzielono przez liczbę mieszkańców. Siedlce z dochodem wynoszącym 3 773, 38 zł na statystycznego mieszkańca znalazły się na 13. miejscu wyprzedzając m.in. Gdynię, Radom, Częstochowę czy Słupsk.

Autorem rankingu jest Paweł Swianiewicz, profesor nauk ekonomicznych, kierownik Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego

9 komentarzy

 1. ? dodano 7 lat temu

  Takimi statystykami tylko dzieci mogą się zachwycać.

  • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

   Oczywiście, bo powodów do zachwytu tutaj nie ma.

 2. Katolik dodano 7 lat temu

  Kudelski,Głowacki , Sochacka i prezesi spółek, rady nadzorcze ośrodki kultury cała administracja , zarabiają ile chcą biorą kredyty na długie lata wszystko mają gdzieś ale statystykami się chwalą. Bym zapomniał o radnych bez radnych i trzech czy czterech przewodniczących np. Niedziółka ciamcia – ramcia .

 3. boziujedyny dodano 7 lat temu

  … a brano pod uwagę zadłużenie gminy w przeliczeniu na mieszkańca?

 4. gość dodano 7 lat temu

  O jakim dochodzie można mówić, jak miasto jest TAK zadłużone???

 5. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  Czyli dochody są ,ale ranking nie podaje jak się je pożytkuje.A tutaj niestety w naszym mieście tragedia nie ma pieniedzy na nic bo wszystko jest przeznaczone na spłate długów lub prowizje od zaciagania kolejnych.

 6. Darek dodano 7 lat temu

  Moim zdaniem dług się zwiększył w związku ze zmniejszeniem wpływów z budżetu państwa.
  Gdyby nie robiono inwestycji to też byście narzekali? To nie jest katolickie i patriotyczne. To nie pomaga.

 7. Zorro dodano 7 lat temu

  JESZCZE JEDNA KADENCJA TEJ SAMEJ MARNEJ EKIPY I NIE BĘDZIE CO ZBIERAĆ, DAREK TO WTEDY BĘDZIE PO KATOLICKU I PATRIOTYCZNIE.AMEN

 8. Spada ? dodano 7 lat temu

  Spada wszystko bo się "za maniła " pierwsza liga w piłce nożnej fanatykom i w siatkówce, i w każdej innej dziedzinie sportu za samorządowe pieniądze.A tylko rugby jest złożone z siedlczan.Reszta drużyn to sztucznie "kupione byty' .Trwa rozdawnictwo stypendiów sportowych po 5 tys na głowę miesięcznie i sprowadzanie codziennie nowych zawodników za wielkie umowy klubowe a sponsor tylko jeden -budżet miasta .Niż demograficzny a szkoły średnie świecą pustkami przy naborach ale ambicje nauczycieli żeby utrzymywać puste budynki szkolne są nadal nieokiełznane

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?