SPIN

PEC przetworzy gaz na ciepło i energię i potem ją sprzeda

Aneta Borkowska wtorek, 15 lipca 2014, 16:47 Aktualnie

PKP Energetyka podpisała pierwszą umowę na sprzedaż gazu z Przedsiębiorstwem Energetycznym w Siedlcach Sp. z o.o.

Dzięki umowie, gaz sprzedawany przez PKP Energetyka będzie przetwarzany w elektrociepłowni gazowej PEC na ciepło i energię elektryczną. Energia zostanie następnie odsprzedana PKP Energetyce, którą spółka będzie dystrybuować na korzystnych warunkach do swoich klientów końcowych. Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach dodatkowo korzysta również z usług elektroenergetycznych PKP Energetyka.

Wpłynie to również na poprawę czystości powietrza w regionie, ponieważ w procesie wytwarzania ciepła ilość wykorzystywanego dotychczas węgla zostanie znacznie ograniczona.

3 komentarze

  1. tylko dodano 7 lat temu

    Tylko drobna sprawa. Co z rentownością przedsięwzięcia????? "Ulica" mówi że to nieopłacalne, ale przed wyborami należało uruchomić. Potrzebna jest konkretna informacja.

  2. Zorro dodano 7 lat temu

    Niech ten prezesik drobny nic nie wymyśla bo za co się zabierze to wszystko spieprzy, niech rozliczy się z 50 mil tyle lat zamrożone,zaraz po wyborach ceny PEC w górę.amen

  3. 1ja dodano 7 lat temu

    Niech prezes najpierw powie ile dotychczas przedsiębiorstwo poniosło strat za okres kiedy turbiny stoją, oraz niech poda za ile kupuje gaz od PKP i za ile będzie sprzedawał MWh i GJ. No i kiedy start turbin?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?