SPIN

Wiadukt zalało. Czyja wina, że odwodnienia nie ma?

Beata Głozak wtorek, 15 lipca 2014, 23:52 Aktualnie, Siedlce

Wystarczył ulewny deszcz, aby pojawiły się poważne utrudnienia komunikacyjne w Siedlcach. Przez kilkadziesiąt minut nieprzejezdny był dzisiaj wiadukt „łukowski”. Strażacy musieli wypompowywać z niego wodę.

Przejazd pod wiaduktem „łukowskim” jeszcze do niedawna był niemożliwy z innego powodu – prac jakie prowadził tam siedlecki ZELTECH. Firma miała wykonać nową nawierzchnię, kanalizację deszczową i oświetlenie. Czy dzisiejsze trudności to efekt źle wykonanej inwestycji? – Nie, ponieważ ta jeszcze nie została wykonana – informuje nas wykonawca.

– ZELTECH nie zakończył jeszcze całości prac przy realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa ulicy Torowej i Łukowskiej – etap I w Siedlcach” – podkreśla w rozmowie z nami Karol Przesmycki, koordynator inwestycji. – Jak dotąd wykonane zostały prace w obrębie wiaduktu łukowskiego. Za chwilę rozpoczniemy budowę kanału deszczowego zlokalizowanego w nasypie kolejowym, którego zadaniem będzie odprowadzenie wód deszczowych między innymi z ulicy Składowej i Targowej.

Firma zapewnia, że całość prac zostanie zakończona w trzecim kwartale 2014 roku. Prace wymagają koordynacji z równolegle realizowaną inwestycją PKP PLK. Przypomnijmy, że całość inwestycji to koszt 3 178 000 zł.

W tekście wykorzystano zdjęcie z lutego br.

9 komentarzy

 1. ja dodano 8 lat temu

  Co trzeba przyznać, że służby PWiKu zareagowały bardzo szybko. Pozdrawiam

 2. asdas dodano 8 lat temu

  nie przewidzieli, że trzeba zrobić odpływy wody.

  • asda dodano 8 lat temu

   nic straconego, rozkopią położony asfalt, zrobią odpływy, a później zalepią dziurę łatą 🙂 Proste… :/

 3. siedlecki dodano 8 lat temu

  przecież jeszcze robota nie zakończona, dopiero mają robić kanał deszczowy…

 4. r dodano 8 lat temu

  Jeśli odwodnienia nie zrobiono to o czym mówił pan prezydent Kudelski w wywiadzie dla Podlasie24 (…)

 5. r dodano 8 lat temu

  To nie była reklama Podlasia24 więc nie rozumiem (…) !!! chodziło mi o słowa prezydenta: "Z kolei miasto wykonywało w pobliżu prace związane z odwodnieniem. – Robimy pod torami przewiert dla wód opadowych z południowej do północnej części miasta – informuje prezydent miasta, Wojciech Kudelski. Wspomniany przewiert ma uporządkować odwodnienie w rejonie ulicy Łukowskiej. Ułatwi to jej planowaną na kolejne lata przebudowę".

 6. Zorro dodano 8 lat temu

  Kudelski to meliorant sanitarny a PRZESMYCKI TO NIE DŁUGO WYGRA PRZETARG W MIEŚCIE NA ROZBIÓRKĘ TEGO CO ZBUDOWAŁ DZIWIĄ SIĘ LUDZIE ŻE ON TAKI UNIWERSALNY FACHOWIEC.AMEN

 7. Anonim dodano 8 lat temu

  jak to czyja wina Tuska, rządu PO, masonów, mediów mainstream-owych itp.

  a pis, Kudelski, Zeltech klan Przesmyckich (tam chyba tylko teściowa nie pracuje) nie skądże, ten wredny deszcz to na pewno PO i Tusk napuścił na biednego Kudiego i siedlecki pis-uar, a "el presidente" różne rzeczy obiecywał "ciepłe baseny" nad zalewem, pole caravaningowe, stawy, nowy ratusz, górkę narciarską, darmowy internet w całym mieście i co tam jeszcze. A zapomniałem o agregatach do jupiterów na stadionie na Błoniach, a póki co mamy długi, że trzeba Błonia w lombard zastawiać a inwestycji tyle co kot napłakał

 8. Siedlczanin dodano 8 lat temu

  A może by tak wymusić kontrolę wszystkich inwestycji Miasta pod rządami PIS-u , rozliczenie każdej złotówki… , sprawdzenie przekroczenia terminów realizacji inwestycji zapisanych w umowach … ,

  Kto odstąpił od naliczania kar, kto wyraża zgodę na zwiększanie kwoty ofertowej z przetargów … na podstawie jakich dokumentów ( np. obwodnica zachodnia ???? )

  Czy ktoś jeszcze patrzy się władzy (urzędnikom) na ręce w tym mieście ????????????????

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?