SPIN

Siedlecka Pogoń ma nowy herb

Aneta Borkowska wtorek, 22 lipca 2014, 18:59 Sport

W związku z propozycją kibiców oraz ich sugestiami klub MKP Pogoń Siedlce podjął decyzję o zmianie herbu klubu. Nowy herb nawiązuje zarówno do historii i tradycji Pogoni jaki i całej piłki nożnej w Siedlcach.

Kształt tarczy, kolorystyka oraz użyta czcionka nawiązują do starego herbu WKS 22. pp Siedlce, który napisał piękną kartę w historii siedleckiego futbolu. W podstawie herbu umieszczone są daty założenia klubu symbolizujące podstawę i fundament klubu, a nad nimi widnieje rycerz z dotychczasowego herbu Pogoni w biało-niebieskich barwach.

W wyborze herbu wzięto pod uwagę propozycje nadesłane przez kibiców i w porozumieniu z autorem zmodyfikowano jedną z nich.

źródło: MKP Pogoń Siedlce

3 komentarze

  1. miniStrant dodano 7 lat temu

    Czy będzie lepiej grała?

  2. F3 dodano 7 lat temu

    Tak z nowym herbem za rok Ekstraklasa a za dwa LM.

  3. kibic dodano 7 lat temu

    Nie sądzę aby sprawa herbu była w tej chwili najważniejsza. Z tego co widać, zmieniono także barwy Klubowe. Jak to się ma do statutu Klubu , kto może tych zmian dokonać ? Ilu było tych kibiców "zatroskanych" o herb klubu ? – na mecze przychodzi ich w granicach 1000 – 3000 mieli widocznie liczną reprezentację…. Mnie to pachnie arogancją.Jako jeden z kibiców oczekuję na odpowiedż ze strony Zarządu Klubu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?