SPIN

Koalicja z KNP? Jeśli zejdą z piedestału opozycji

Beata Głozak czwartek, 24 lipca 2014, 23:37 Siedlce

– Jeśli ci ludzie znajdą wyborców w naszym mieście to wejdą do rady, a ja dla dobra publicznego jestem gotów współpracować ze wszystkimi – mówi o kandydatach Kongresu Nowej Prawicy Wojciech Kudelski.

Wybory samorządowe, które odbędą się 16 listopada mogą nieco zmienić oblicze siedleckiej rady miasta. Jeśli wyborcy Janusza Korwin-Mikkego zmobilizują się, niewykluczone, że zobaczymy tam nowe, młode twarze. Czy prezydent Siedlec widziałby z nimi koalicję?

– Historia Siedlec po roku dziewięćdziesiątym uczy, że w mieście zawsze rządziła jakaś koalicja ugrupowań centroprawicowych. Nigdy jedno ugrupowanie nie było w stanie uzyskać takiej liczby mandatów, żeby mieć samodzielną większość w radzie miasta – mówi Wojciech Kudelski. – Dla dobra miasta, pro publico bono jestem gotów na współpracę z koalicją wszelką. Jeśli ci ludzie znajdą wyborców w naszym mieście to nie ma co decydować – wejdą do rady.

Wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki, choć kibicuje młodym ludziom z Kongresu Nowej Prawicy nie bardzo wierzy w to, że wejdą do rady miasta.

– Ten wynik (eurowyborczy – od red.) u nas w Siedlcach jeszcze mandatu, by nie gwarantował. Wierzę, że to są ludzie chętni żeby coś zrobić pozytywnego i życzę żeby te mandaty zdobyli, ale wynik poniżej 11 procent zasadniczo ich nie da – dodaje.

– Inaczej się stoi z boku władzy, a inaczej się patrzy na sprawy jeżeli się we władzy uczestniczy – przypomina Kudelski. – Są to młodzi ludzie i ja myślę, że wiele słów mówią po to, żeby zdobyć władzę. Ja się im wcale nie dziwię, ale liczę na ich zdrowy rozsadek, że zejdą z piedestału opozycji, bo w tej chwili tak się zachowywali i po prostu będą się brali za robotę, a ja razem z nimi.

97 komentarzy

 1. gość dodano 8 lat temu

  Nie ważne z kim, ale ważne aby się załapać na trzecią kadencję! i o to CHODZI! Władza, to jednak uzależnia jak zioło!

  • Twój Ruch Siedlce dodano 8 lat temu

   Twój Ruch w programie "Nowoczesny Samorząd" ma punkt dotyczący ograniczenia do dwóch kadencji funkcji politycznych i samorządowych.

   • nie wiedziałem dodano 8 lat temu

    Nie wiedziałem, że w Siedlcach jest jakiś Twój Ruch. Pewnie bedą z SLD się miziać

  • do wojtek dodano 8 lat temu

   myślał indyk o niedzieli…

  • Jeżeli dodano 8 lat temu

   Jeżeli spin chciałby być obiektywy, to zrobił by też wywiad z Wyrzykowskim do tego artykułu. Chciałbym usłyszeć co ten młody człowiek ma do powiedzenia o koalicji. Kurcze, z takim wynikiem jak ostatnio to na pewno parę osób od nich wejdzie do rady. Mieli wtedy w sondażach 7%, a teraz mają już stabilne 10%

 2. wojtek dodano 8 lat temu

  a skąd TY Wojtku taki pewny jesteś, że razem z nimi będziesz pracował??? najpierw ludzie Cię muszą wybrać…

  • Siedlczanin mający dość dodano 8 lat temu

   Wojtek wie ile ludzi zatrudnia za pieniądze innych więc liczy głosy razem z ich rodzinami po za tym bloki socjalne za kasę tych co borykają się z kredytami za swoje też daje procenty w wyborach tak się tworzy elektorat kosztem zadłużenia i bezrobocia.

 3. Andy dodano 8 lat temu

  Ale czy z nim będą chcieli

 4. pisarz dodano 8 lat temu

  A co będzie jak zaczną policzkować?

 5. emeryt dodano 8 lat temu

  Gość ma w zupełności rację. A ja wolę głosować na młodych ludzi z PO.

  • Młody siwy o lasce dodano 8 lat temu

   Gdzie ci mityczni młodzi z PO? Nikt ze znajomych nie przyznaje się do PO. Któryś raz już to piszecie w komentarzach, wy dziadki podające się za studentów. Twarz Platformy Kordecki wywalił bilbord na rusztowaniu w centrum za kilkanaście tys. jak nie więcej, a przegrał z kretesem dopowiedzcie sobie sami z kim.

   Głowacki mówi, że 11% nie daje radnych. To dlaczego SLD mając 8% ma ich dwóch? Nie mieszajcie ludziom w głowach, skończcie ten teatr.

 6. wrocławianin dodano 8 lat temu

  Po pierwsze Kudelski nie jest wcale pewny a po drugie nikt mu nie zagrozi i wygra w I turze:)Pełowcy utracą wpływy i tyle:)Krzykacze garbate i dobeyonce do roboty!:)

  • Klub Obywatelski dodano 8 lat temu

   Czy ktoś może powiedzieć dlaczego było tyle nieważnych głosów 4 lata temu? Bo jakoś nie wierzę, żeby mieszkało tu tyle nierozgarniętych wyborców….

 7. ono dodano 8 lat temu

  Jeszcze go nie wybrano a już jest gotów na współpracę. Taki pewniak?

 8. do wyżej dodano 8 lat temu

  hahaha, dobre żarty, leming

 9. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Gdzie prawdziwe słowa Kudelskiego o rezygnacji z startowania w nowych wyborach.Czyżby zawiodła pamięć?jeśli nie to dlaczego wypowiada się o możliwej współpracy.Tak naprawdę pomimo tego co mówił wcześniej to na siedleckiej scenie nie widać innego kandydata i mogę puścić w niepamięć te obietnice.

  • ono dodano 8 lat temu

   Ten człowiek rzadko kiedy dotrzymywał słowa, a ja też pamiętam jak mówił że będzie tylko jedną kadencję. No cóż "po słowach mnie poznacie" I poznaliśmy, ale to świadczy o braku honoru i przewadze honorarium na honorem

 10. do wiadomo kto dodano 8 lat temu

  heheh dobre dobre żarty pisuarku

 11. rd dodano 8 lat temu

  Szkoda mi czasu na czytanie programu PiS ale podobno, jak twierdzą niektórzy dziennikarze mediów ogólnopolskich jest tam zapis o mozliwości jedynie dwukrotnej kadencji prezydentów i burmistrzów. Czy ktoś zna program PiS i to potwierdzi lub zaprzeczy?

  • Tak, tylko 2 kadencje - tak jest w programie PiS dodano 8 lat temu

   Ale pewnie postawią przy tym gwiazdkę i małym druczkiem dodadzą poniżej, że nie dotyczy emerytów, którzy trwale przyrośli do stołka.

 12. TIK-TAK dodano 8 lat temu

  MŁODZI LUDZIE Z NOWEJ PRAWICY NIE SĄ NAIWNI I DADZĄ SIĘ WCIĄGNĄĆ W PANA BEZNADZIEJNE RZĄDY ROZLICZĄ PANNA DO SPODU,BĘDĘ NA NICH GŁOSOWAŁ.

  • Klub Obywatelski dodano 8 lat temu

   Raz już się sprzedali….a może i dwa…..

   • Wtajemniczony dodano 8 lat temu

    Raz ich sprytnie próbowali wrobić, ale złamano przy tym prawo i dane Wyrzykowskiego i Michowieckiego zostały z komitetu usunięte (nie wykreślone). Po takim czasie nadal rozprzestrzeniać te kalumnie to trzeba mieć tupet.

 13. Jakub dodano 8 lat temu

  Pan Kudelski jest super człowiekiem!

  • Jasne! dodano 8 lat temu

   Nadczłowiekiem, Supermanem wręcz! Oczywiście na miarę siedleckich możliwości.

  • Rudolf dodano 8 lat temu

   Tak, takim samym jak jego guru Jarosław. Buhaha

 14. jura dodano 8 lat temu

  dobra dooobra… zaraz michowiecki i wyrzykowski się pojawia…
  a ciekawe gdzie ci panowie pracują?? bo wątpię by ktoś ich gdzieś do roboty przyjął! bo tylko krzyczą i robią ludziom wodę z mózgu! nie maja pojęcia o przepisach i o zarzadzaniu… jeden skończył politykę drugi chyba tez… mocni w gębie i w historii… ale dwie lewe ręce do roboty…
  i chcą jednych wysadzić ze stołka by sami zasiąść!
  wszyscy wiedza ze po politologii to tylko jedno można robić… pierdzielic od rzeczy i pokazywać palcem… a niech jeden i drugi lub inni ich poglądom sprowadzi inwestora do naszego miasta… ale gdzieeee tam… palcem pokazywać to każdy potrafi ale cos zdobić ???
  wiejskie cwaniactwo i tyle w tym temacie!!!

  • Michał ----> Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Mała poprawka: ci panowie nie są mocni w historii, lecz w jej zakłamywaniu. Poza tym wszystko (chyba) się zgadza. Pozdrawiam 😀

   • jura dodano 8 lat temu

    no dobrze ze ktoś się rozsądny znalazł i uważnie ich słucha… bo o co oni opowiadają to się jak dla mnie kupy nie trzyma i to wszystko jest kupą!!!

    • Młody siwy o lasce dodano 8 lat temu

     Mniej kupy, więcej konkretów.

     • jura dodano 8 lat temu

      fanatyczne głoszenie idei których sami nie wprowadzą… potrzebują ludzi z centrali i z warszawy bo tam ustawia się przepisy a nie w Siedlcach… czaicie to jeden z drugim?? tutaj tylko głoszą zamęt bo chcą wskoczyć na stołek! jeden i drugi nic innego nie umie… nawet na przepisach się nie znają!!! idee to można mieć niesamowite… ale czynnik ludzki jest a tego nie biorą pod uwagę! tyle w temacie!!!

     • marek K dodano 8 lat temu

      dobrze mowi!!!
      nie mowie ze wszystko ale to co mikke glosi ma jakiś sens jednak panowie i ludzie którzy glosza hasla nowej prawicy niech sprobuja sprowadzić do siedlec jakas wieksza firme by rozpoczela produkcje, zatrudnila ludzi… ale oni tego nie robia.. tylko robia to zo reszta tzw. polityków… pokazuja paluchem na innych i mówią ze to oni sa winni… mówią o zadłużeniu miasta.. oki.. ale jak by nic w mieście nie było robione to by mówili ze nie wykorzystali szansy i kasy jaka była do wzięcia.. i wtedy to z Siedlec totalna wiocha by była! wiec panowie od mikkego.. pokory więcej i pokażcie co umiecie bo z gadania i robienia prania mózgu to nic na długo metę nie wyjdzie…
      i druga sprawa… kiedyś byłem na spotkaniu jakiegoś multi level marketing… i tam podobnie zachowywali się prowadzący spotkanie jak panowie z Siedlec W oraz M wszystko jest proste i oczywiste… ale realizacja planu jakos nie wychodzi…

     • Marek K to Leszek M od Paligniota dodano 8 lat temu

      Żeby ściągnąć firmę to trzeba najpierw miasto oddłużyć byli inwestorzy którym miasto dawało kopa bo tu ma być Strusiolandia bo ci od Posadek i Stołków mają jakieś szkodliwe długi wdzięczności wobec niego . Więc żeby realnie sciągać firmy to trzeba mieć władze by oddłużuyć miasto wypromować je odpowiednio na targach biznesowych ,a nie przez kompromitujące bannery na rondzie. Bo przy takiej władzy ściągnięcie nawet Microsofta by się nie powiodło.

  • ciekawe dodano 8 lat temu

   A Kudelski miał jakieś wykształcenie oprócz matury jak startował w wyborach? Z tego co sam o sobie mówił, to rowy kopał 😀
   Co on sam zrobił dla miasta? Nic, tylko za publiczne nadyma się jak paw, bo za publiczne to każdy głupek i nieudacznik może być bohaterem.

   • wiesz dodano 8 lat temu

    i idź do prezydenta i porozmawiaj z nim to opowie Tobie jakie wyksztalcenie miał…
    a jak się Tobie rozmówca nie podoba to poszukaj dokładnie
    a w ogóle widze ze Ty wyksztalcenia nie masz skoro nie wiesz jak zdobyć takie informacje…
    i to jest wlasnie wielki minus wyrzykowskiego…
    dużo glosi słowa bozego a nie wie od czego zacząć i zero znajomości przepisów… zero… a ciekawe czy wie cos na temat regulaminow związanych z dotacjami UE? a może zna się na księgowości? i przepisach podatkowych? jak dla mnie to zero! ZERO!!!

    • Młody siwy o lasce dodano 8 lat temu

     Kudelski chyba nie kojarzy o co chodzi z dotacjami UE, skoro doprowadził nas do stanu, w którym nie możemy się już o takie dotacje ubiegać z powodu zadłużenia. A kto przed tym ostrzegał – ten, którego nazywasz "zerem".

 15. OLEK dodano 8 lat temu

  nie ma kontrkandydata bo i nikt o zdrowym rozsądku nie zamierza być tym kontrkandydatem 🙂 Po Wojtku nie da się posprzątać… poczekajmy aż cały syf działania na skróty wyjdzie na jaw… a wyjdzie 🙂

 16. M.Cz dodano 8 lat temu

  Nie jesteśmy prostytutkami Panie Kudelski, nie weźmiemy współodpowiedzialności za Pana politykę, której to Pan się uczył z filmu "Kariera Nikosia Dyzmy"

 17. obserwator obiektywny dodano 8 lat temu

  W interesie Kudelskiego jest skompromitować najbardziej nieprzewidywalny co do wyniku wyborczego element opozycji czyli właśnie KNP – po to mówi o ew. koalicji, współpracy.

 18. podnóżek Pani Jadzi dodano 8 lat temu

  Pani Jadzia S.na prezydenta, jest tak wspaniała, że można by jej stopy lizać…:)

 19. Dylemat wyborczy dodano 8 lat temu

  Cztery następne lata rządów Kudelskiego w Siedlcach i w 2008 roku nie zagłosuje na niego pewnie nawet najbliższa rodzina. Realnie patrząc, to każdy, kto by z nim teraz wygrał, musiałby przez całą kadencję odrabiać za niego zaległości. Miasto zawalone długami, zastój inwestycyjny, odpływ młodych ludzi, marginalizacja miasta w regionie, padające zakłady pracy i podcięty handel (Galeria Strusa dobiła centrum miasta – sami zobaczcie ileż pustych lokali tu jest).
  A za cztery lata PiS nie ma już najmniejszych szans na cokolwiek w tym mieście!

  • do wyżej dodano 8 lat temu

   Słuchaj kolego, pisz, czytaj i wierz w takie rzeczy sam. Natomiast kłamstwom się brzydzę. Bajek wypisywanie ci wybaczam, bo każdy może marzyć i wierzyć w co chce. Zakłady pracy nie padają, powstają nowe, miasto zmieniło się nie do poznania, inwestycje są realizowane, ponad 15 tysięcy studentów, a Galeria była potrzebna – tyle w temacie.

 20. Michał ----> Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

  Heh, mój racjonalny umysł już dawno przewidział ten fakt.

  Jakoś trzeba wynagrodzić Panów Michowieckiego i Wyrzykowskiego za ich (choćby tymczasowe) członkostwo w Komitecie Budowy Pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach, a także za podtrzymywanie wysokiej frekwencji na spotkaniach z czołowymi politykami PiS-u, na których nie palą książek i nie zakłócają debaty z gościem. Żeby nie powiedzieć są wręcz wzorem kultury osobistej wobec osób, które nie tylko reprezentują tę samą opcję polityczną, ale również stosują podobną retorykę co ich szef – JKM.

  Pytanie tylko, czym miałby się zajmować "świecki krzewiciel wiary" na siedleckim podwórku? Stanąłby na czele specjalnie dla niego utworzonej Komisji ds. Przeciwdziałania Ateizacji Siedlec?

  Wydawać by się mogło, że ta nonszalancka pewność Prezydenta Kudelskiego co do wygranej w kolejnych wyborach samorządowych wynika z cechy charakteru, jednakże ma ona inne podłoże. To skąd się bierze głęboko ugruntowane założenie Pana Prezydenta co do wyniku wyborów będzie mógł zaobserwować każdy Siedlczanin przed 16 listopada. Chodzi mi oczywiście o to w jaki sposób będzie prowadzona kampania wyborcza i gdzie.

  Listopad już niebawem. Zachęcam wszystkich sympatyków swoich formacji, aby bacznie obserwowali, gdzie prowadzona jest agitacja wyborcza, gdzie są rozlepiane plakaty i zarejestrowanie wszelkich przypadków złamania ordynacji wyborczej na swoich telefonach i innych urządzeniach rejestrujących. Zobaczymy wówczas jakie standardy wyborcze panują w naszym mieście.

  Pozdrawiam.

  • Młody siwy o lasce dodano 8 lat temu

   >Palikociarz
   >racjonalny umysł

   Wybierz jedno

  • odnośnie pomnika dodano 8 lat temu

   dzisiaj pan S osobiście sprzedawał cegiełki na jego budowe pod kosciołem Męczenników Podlaskich. Widocznie sponsorzy przestali byc hojni i kaski brakuje.
   Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze jednak to miasto dołoży w ostateczności kasę – np. ze sprzedaży którejś nieruchomości – na dokonczenie budowy tego wiekopomnego dziełą.

   • Twój Ruch Siedlce dodano 8 lat temu

    Wystosowaliśmy pismo do władz naszego miasta w sprawie budowy pomnika , kilka pytań mi.in:
    czy komitet zebrał wymaganą kwotę?
    czy miasto będzie dokładać do budowy pomnika?
    czy działka pod pomnik została sprzedana czy oddana gratis?
    kto będzie płacił za monitoring?

    Czekamy Prezydencie na odpowiedź.

  • Klub Obywatelski dodano 8 lat temu

   Po pierwsze- Wyrzykowski, czyli świecki krzewiciel wiary, kojarzy mi się z jednym- OPUS DEI, tym bardziej, że kończył Instytut Teologiczny w Siedlcach.
   Po drugie- zgłaszaliśmy fakty łamania przepisów wyborczych w Siedlcach podczas wyborów do PE. Urząd Miasta Siedlce poinformował nas, ze nikt nie występował o pozwolenia wieszania reklam na słupach i ustawiania w pasie drogowym. To samo potwierdził zakład energetyczny, a były to plakaty panów; Pawła W (KNP), Marka K (PO), Karola T (PIS) i Zbigniewa S (SLD). Jak będzie potrzeba mamy fotki.
   Po trzecie- 32 dnia po wyborach na ul.Cz.Krzyża wisiał materiał wyborczy Pawła W (KNP). Po naszej interwencji został zdjęty.

 21. hookryzja moralna dodano 8 lat temu

  Program PIS dotyczący skrócenia wieku emerytalnego czy dwukrotnej kadencji prezydentów miast …. jest tylko dla gawiedzi. Kudelskiego to nie dotyczy. On przecież jeszcze "nie ma wieku emerytalnego i nie był Prezydentem dwie kadencje". Co innego mówią a co innego robią. Wystarczy obserwować siedlecki grajdołek PIS.

 22. pisarz dodano 8 lat temu

  Pan Wyrzykowski w wyborach do europarlamentu otrzymał w całym mieście 680 głosów to wychodzi zaledwie jakieś 170 głosów w okręgu do Rady Miasta, na mandat radnego to zdecydowanie za mało.

  • Zrospaczony Pisarzem dodano 8 lat temu

   To był trzeci wynik w mieście to raz drugie w wyborach samorzadowych bierze wiecej ludzi udział i startuje więcej ludzi głównie z naszego miasta więc i głosów bedzie wiecej na Nową Prawicę drogi pisarzu.

   • kamikadze dodano 8 lat temu

    może przypomnieć wyniki z 2010 roku? ci ludzie niczym nie zasłynęli, nic nie osiągnęli od tej pory, dlaczego miałby być lepszy wynik? prostaki do prostowania

  • Młody siwy o lasce dodano 8 lat temu

   Wygrał z Kordeckim, który już teraz jest radnym. Frekwencja do Eurowyborów była bardzo niska, trzeba przemnożyć wynik przez różnicę we frekwencji.

 23. TIK-TAK dodano 8 lat temu

  Pisarzu ty nic nie kumasz Wyrzykowski to młody zdolny polityk wszystko przed nim a Kudelski to prezydent bez żadnego autorytetu nie jeden raz oszukał czy zmienił zdanie np kadencja zaklinał się że tylko jedna, remont Żółkiewskiego ,rewitalizacja parku , zagospodarowanie pl. Sikorskiego i inne obietnice to wstyd ,to dziadek albo może już pradziadek to wstyd dla SIEDLEC kumaj trochę gościu. amen

  • do wyżej dodano 8 lat temu

   weź idź sobie na wewnętrzne forum waszego KNP z takimi argumentami, wrzuć na luz człowieku

  • jura dodano 8 lat temu

   gościu sam kumaj.. gdzie Ty zżyjesz i co Ty widzisz… w D.. byłeś i G widziałeś!!!
   Wyrzykowski polityk… chyba sobie żarty robisz…!!! nie wiesz o czym mówisz…

   • Młody siwy o lasce dodano 8 lat temu

    Ja polityków i internetowych napinaczy mam po dziurki w nosie.

   • Zrospaczony Pisarzem dodano 8 lat temu

    PiSiorki czyli Posadki i Stołki jeszcze się zdziwicie jak was ci młodzi zadziwią. Po za tym czym zasłynęli po prostu mówieniem prawdy i odwagą oraz wytrwałością. Po za tym widać jak robią wiele ciekawych rzeczy robiac coś z niczego, a wy co potraficie tylko siedzieć i pasożytniczyć na podatkach innych cięzko pracujących ludzi obrażając młodych bo się o własne tyłki boicie. Czym zasłynął Kudelki orzełowski czy inni z pisu siedleckiego tym że rozdają pieniądze podatników na lewo i prawo robiąc z siebie szlachtę gdy tak naprawdę dalej mają czerwone nosy i słomę w butach. A słowa prawdy od nich nie użyczysz.

  • pisarz dodano 8 lat temu

   KNP odbierze część głosów PO i STS, ale czy to wystarczy żeby wejść do Rady ?

  • Wyrzykowski to zwykły gówniarz dodano 8 lat temu

   Lansujący sie wśród gimbusów na chwytliwych hasełkach.
   Wierny uczeń swojego szefa, godnie go naśladuje.
   KNP nie ma żadnego programu – jedzie na populizmie i taniej propagandzie.

   • nie wiedziałem dodano 8 lat temu

    nie wiedziałem że gimnazjaliści mają prawa wyborcze i mogą wykręcić trzeci wynik w Siedlcach!

   • od kiedy dodano 8 lat temu

    od kiedy gimnazjaliści maja prawa wyborcze człowieku?! A jeśli gimnazjaliści nie mają żadnych praw wyborczych, to kto wykręcił trzeci wynik w Siedlcach Nowej Prawicy?

   • Rozbawiony PiSiorem :D dodano 8 lat temu

    Jak KNP nie ma programu ma na stronie partii od lat. A populizm to robi PiS i powinni się nazywać Populizm i Socjalizm. Populizm dla ludzi i socjalizm dla Pisiorów z kasy podatnika.

 24. ciekawy dodano 8 lat temu

  Paweł Wyrzykowski – Młody TAK!, zdolny TAK, Polityk – od kiedy?, może coś więcej by powiedział o sobie, np. gdzie pracuje? co robi oprócz wyjazdów i spotkań Nowej Prawicy, oraz krzewienia wiary podczas Marszu dla Życia i Rodziny

  • G Marek dodano 8 lat temu

   O! bardzo dobre… gdzie pracuje co robi???
   ciekawy. No co oni mogą robić…
   snuć w piwnicy niesamowite plany…
   nic więcej..

  • ciekawe dodano 8 lat temu

   Ciekawe gdzie kudelski pracował? Rowy kopał meliorant, jeden a potem pierdział w stołek w urzędzie i został prezydentem.. Kariera Nikosia Dyzmy

 25. G Marek dodano 8 lat temu

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Janusz-Korwin-Mikke-moge-byc-wicepremierem-u-Jaroslawa-Kaczynskiego,wid,16781831,wiadomosc.html?ticaid=113288

  i tyle w tym temacie.. wiec KPN-owcy oraz M i W
  sami to możecie sobie gile z pod nosa wycierać.. wasz szef już to powiedział.. wiec co możecie w samorządzie siedleckim.. to samo… albo nic
  bo nie macie pojęcia o czym mówicie…
  i ponawiam pytanie człowieka z góry – ciekawego – gdzie pracujecie? co robicie? co zrobiliście… bo prócz hasełek i mieszania w głowach gimbusom i na spotkaniach z Prezydentem to ja nic nie widzę!!!
  wiec nie krzyczcie tak głośnio.. pokory więcej pokory… ludzie już głupi nie są…

  • Rozbawiony PiSiorem :D dodano 8 lat temu

   A ty gdzie Marku pracujesz co robisz bo oni coś chociaż dla kraju robią ,a nie z niego żyją.

  • Panie Leszku M dodano 8 lat temu

   A co poiwedział Jarek że nie że Korwin w rzadzie to pułapka dla PiS 😀 Więc słowami tymi Korwin pokazał po raz kolejny kim jest Jarek czyli posłuszna układanka systemu która pozuje na prawice oraz opozycję.

 26. zredukowany z Mostostalu dodano 8 lat temu

  Czas w Siedlcach na rządy LEWICOWE.Chyba już każdy zrozumiał- nie chcieliście w Siedlcach -komuny – będziecie żyć jak Rumuny.Amen.

 27. zredukowany z Mostostalu dodano 8 lat temu

  Czas w Siedlcach na rządy LEWICOWE.Chyba już każdy zrozumiał- nie chcieliście w Siedlcach -komuny – będziecie żyć jak Rumuny.Amen.

 28. to teraz ja dodano 8 lat temu

  Odpowiedzmy sobie wreszcie na tytułowe pytanie: tak, Kongres Nowej Prawicy jest partią prawicową, choć nie do końca, to raczej centroprawica. Możemy natomiast z całą pewnością uznać, że KNP nie jest partią konserwatywną. Korwinizm jest bowiem ideologią, w dodatku mocno utopijną, i — jak każda ideologia — na pierwszym miejscu stawia zgodność wszystkiego ze swoimi dogmatami. Nieważne czy coś działa czy nie działa, nieważne czy jakieś rozwiązanie, które sprawdziło się w Szwecji, w Chinach, w USA czy w jakimś innym kraju, będzie równie dobrze funkcjonować u nas, ważne jest tylko to, by było poprawne ideologicznie. Dla konserwatysty takie rozumowanie jest nie do przyjęcia. Polski konserwatysta powinien mieć wolnościowe poglądy (ale dlatego, że tradycja naszego kraju jest wolnościowa, a nie dlatego, że nakazuje tak jakaś doktryna), jednak niekoniecznie w skrajnej, zideologizowanej, oderwanej od rzeczywistości formie.

  czy jeszcze ktoś ma wątpliwości ???
  bo ja nigdy nie miałem i nie mam…

  • Panie Leszku M dodano 8 lat temu

   Po się kryć niech Pan pisze pod swoim imieniem i nazwiskiem. Kto jak kto ale KNP poprawne politycznie nie jest. Po za tym rozwiązania owszem trzeba dopasować do mentalności Polskiej fakt ale wiele z nich po prostu pasuje. A krajów w których się te rozwiązania sprawdziły jest o wiele więcej.

 29. Siedlczanin mający dość dodano 8 lat temu

  Jak się patrzy jak jedziecie tym młodym wilkom z Nowej Prawicy to widać w tym strach bo boicie się o utratę stołków spot tyłków. Podsumować to można tylko takim stwierdzeniem SPY SŁUŻĄ WILKI SĄ WOLNE. I chyba tego im zazdrościcie że oni robią coś w co wierzą bo są wolni w duchu.

  • jura dodano 8 lat temu

   jakie stołki ? o czym Ty mówisz ?
   jestem zwykłym mieszkańcem Siedlec
   i dosyć mam nowych cawniakow którzy mieszają ludziom w głowach

   cytuje tutaj swojego przedmowce… Odpowiedzmy sobie wreszcie na tytułowe pytanie: tak, Kongres Nowej Prawicy jest partią prawicową, choć nie do końca, to raczej centroprawica. Możemy natomiast z całą pewnością uznać, że KNP nie jest partią konserwatywną. Korwinizm jest bowiem ideologią, w dodatku mocno utopijną, i — jak każda ideologia — na pierwszym miejscu stawia zgodność wszystkiego ze swoimi dogmatami. Nieważne czy coś działa czy nie działa, nieważne czy jakieś rozwiązanie, które sprawdziło się w Szwecji, w Chinach, w USA czy w jakimś innym kraju, będzie równie dobrze funkcjonować u nas, ważne jest tylko to, by było poprawne ideologicznie. Dla konserwatysty takie rozumowanie jest nie do przyjęcia. Polski konserwatysta powinien mieć wolnościowe poglądy (ale dlatego, że tradycja naszego kraju jest wolnościowa, a nie dlatego, że nakazuje tak jakaś doktryna), jednak niekoniecznie w skrajnej, zideologizowanej, oderwanej od rzeczywistości formie.

   i o czym tutaj rozmowa ??
   kolejny MLM i pranie mózgu… tylko ze ten MLM jest polityczny…
   a KNP w Siedlcach to może paliwo na stacji orlen wlewać a nie zapierać się za cos o czym pojęcia nie maja!!!

   • Wtajemniczony dodano 8 lat temu

    a jura może co najwyżej na forum leczyć swoje frustracje, bo z argumentacją już niestety krucho.

    No i nie zapominajmy: "jakie stołki? o czym ty mówisz?" – czyli spokojnie ludzie, nie ma żadnych stołków! nie ma żadnego zadłużenia! (i mafii też żadnej nie ma!) 😀

   • Siedlczanin mający dość dodano 8 lat temu

    jak taki zwykły siedlczanin z ciebie to skąd masz takie pojęcie 😀

 30. ciekawy dodano 8 lat temu

  Dziw nad dziwy 0 aktywności lidera Kongresu Nowej Prawicy po pytaniu o jego pracę i doświadczenie. Z tego co zdołałem ustalić jest absolwentem politologii (licencjat) a obecnie podobno studentem historii. Równocześnie studiuje w Instytucie Teologicznym w Siedlcach. Więc student wie wszystko najlepiej

  • Siedlczanin dodano 8 lat temu

   Osiągnięcia w zadłuzeniu miast , bezrobocia , emigracji z miasta to mają obecni radni ich rozliczajcie bo żyją za wasze. Młodych chcecie rozliczać to ich najpierw wybierzcie na radnych żeby mieć prawo ich rozliczać bo oni póki nie są wybrani nie mają zadnego obowiązku się wam spowiadać. Najpierw prześwietlcie obecnych radnych i ich rodziny oraz rozliczcie ich z tego co zrobili z miastem ,a nie za młodych którzy chcą coś zmienić ,działają za swoje ,żyją za swoje i robią dobrą robotę do której wy wszyscy nie macie odwagi. Ich chcecie rozliczać?!! Ich?! To kogoś tu powaliło do reszty.

   • Z miasta dodano 8 lat temu

    Odnośnie młodych to trafne spostrzeżenia. Na jesieni wejdą do rady i wtedy zobaczymy co zrobią i jakie będą mieli pomysły. W ostatnich latach miasto się zadłużyło i nie ma kasy na inwestycje. Miastu potrzebna była oczyszczalnia i obwodnica ale odnowienie niektórych budynków za grube miliony to już przegięcie. Dodatkowo środki pchane w sport – rozumiem, że kultura fizyczna jest ważna ale można dofinansować młodych sportowców np. do 18 roku życia ale zawodowców? Dawać im wysokie stypendia? Sport zawodowy powinien się utrzymywać z biletów, sponsorów i reklam. Dodatkowo wychowankowie siedleckich klubów powinni mieć klauzulę, że po odejściu z klubu 1% z każdej przyszłej pensji przekaże na rodzimy klub. W ten sposób po Wychowaniu kolejnego Boruca była by kasa na działalność szkoleniową najmłodszej kadry. Odnośnie parku wodnego – miasto potrzebowało takiego obiektu i przy obecnej (wakacyjnej) cenie biletów korzysta z niego duzo więcej osób niż wcześniej i ma szansę się utrzymać. Wpływy do kasy parku są większe a co ważniejsze korzysta z niego więcej mieszkańców – jesli sie chce to można. Ktoś chyba posłuchał młodych z KNP odnośnie krzywej Laffera 😉
    Miasto nie powinno utrzymywać dwóch ośrodków kultury i takimi środkami je dofinansowywać. Podobnie jak w sporcie te instytucje powinny się same utrzymywać. Wtedy dyrektorzy i prezesi zasłużyli by na swoje pensje.

 31. Jaguar dodano 8 lat temu

  O Boziuniu- 80% procent na siedleckim forum to- TROLE -płatni sługusi Prezydencji .

 32. ArekWielki dodano 8 lat temu

  A co myślicie o Dobijanskim z PO, tego sie po raz drugi proponuje na prezydenta to dopiero śmiech na sali.

  • TV dodano 8 lat temu

   ten pan z PO to już ma dosyć kandydowania na prezydenta w Siedlcach
   wypowiadał się w tv ze do sejmiku będzie startować…
   ale tam tez się nie dostanie!
   i będzie zabawa będzie się działo 🙂

 33. Rozrzutność dodano 8 lat temu

  Po co robili ostatnio nowe wiaty przystankowe? Stare były w dobrym stanie. Nowe może są o 1-1,5m dłuższe. Takich przykładów rozrzutności jest więcej. Miasto zadłużone ale kasy się nie liczy bo wybory idą i trzeba pokazać, że coś się robi…

 34. studentka dodano 8 lat temu

  Kandydatura podoba mnie się. Popieram.

 35. krzychu dodano 8 lat temu

  a ja jak to wszystko czytam to się głośno pytam
  czy ta małpa proszę pana była dobrze wychowana… ?

 36. andrzej grundland dodano 8 lat temu

  Pozwólcie bywszemu już słoikowi siedleckiemu na trzy grosze…
  Gratuluję Prezydentowi Kudelskiemu odwagi kandydowania… Trzeba byc odwaznym aby stawić czoła wyzwaniu jakiego się podejmyje czyli przerwania marazmu i wyjścia miasta "do przodu"…
  Nie ma potrzeby biadolić na długiem który nie istnieje. 100 mln to żaden dług tym bardziej, że jego 70% to sprawa złego funkcjonowania Państwa (utrzymanie szkolnictwa) i ze skarbu Państwa winien być na wniosek Prezydenta i Rady Miasta pokryty.
  Problemem jest brak programu i zatrata wizji…. Nie można mówić staję do wyborów bez programu. Nie można popierać się ślepo pis-em nie wnosząc wartości obejmujacej wszystkich mieszkańców miasta. Niepokoi mnie takie stawianie spraw Dobra Publicznego. Jako przyjaciel (obecnie nieco skonfliktowany) muszę także powiedzieć wyraźnie , że władza usypia wrażliwość społeczną i trzeźwe spojrzenie z pkt. widzenia ekonomii społecznej. "Wszelki bunt birze się z argogancji władzy".. O tym WK winien pamiętać a gdy zapomina czasem musi przypomnieć o tym "słoik" z W-wy w imię przyjaźni..!

  • do Pana Andrzeja dodano 8 lat temu

   Wierzy pan, że obecne władze Siedlec ,które będą trwały jeszcze co najmniej jedną kadencję w takim składzie przerwą marazm i miasto wyjdzie "do przodu"? Bez programu i bez wizji.Ja nie wierzę.
   I jak to jest z tym długiem? Tylko 100 mln? I gdyby te 70 proc. na oświatę było przez Państwo czyli rząd pokryte to już by było pokryte.
   "Nie można popierać się ślepo pis-em nie wnosząc wartości obejmujacej wszystkich mieszkańców miasta." większośc radnych z PISU wybierana była dlatego,że są z PISU.Tak samo z PO dlatego że są z PO.Głosuje się na partię nie patrząc wiele na nazwisko.Który z radnych wniósł wartości dla dobra wspólnego?Niech Pan poda przykłąd,ponieważ ja takiego nie znam.poza obiektami użyteczności publicznej, ale wydaje mi się, że Panu chodzi tu o coś innego.

   • andrzej grundland dodano 8 lat temu

    Nie mam aż takiej wiary w samoistne przekształcenie się obecnego układu władzy loklanej w działajacą na rzecz rozwoju koalicję… To już raz było po wizycie JPII.
    Zdajmy się jednak na jego wirę, mądrość i zasiew "słowa", siłę wyższą – działanie Ducha Świętego, co przemienia i przekształca… To pozwoli także Siedlcom podążać za gwiazdą i wejść na drogę do "Bethleyem"…..
    "Modliltwą i pracą ludzie się bogacą".

  • Młody siwy o lasce dodano 8 lat temu

   A kto wprowadził miasto w ten marazm? I jak to dług nie istnieje? Skoro to wina państwa, to dlaczego pozostałe miasta nie mają tego problemu? Czyżby Tusek się na Siedlce uwziął?

 37. !?!? dodano 8 lat temu

  "władza usypia wrażliwość społeczną i trzeźwe spojrzenie".
  Niestety tak, niestety nie.
  Lojalni z podpisem na świstku są uśpieni inni nie.
  Widzę, że się Pan przebudził, długo trzymało.

 38. studentka dodano 8 lat temu

  Oczywiście kandydatura Pana Mariusza D.

  • Dług, jak wysoki. dodano 8 lat temu

   W listopadzie 2013r. Radny M. Kordecki otrzymał odpowiedź, że miasto ma 294mln. zł długu.
   Ile jest w chwili obecnej?
   Nie powinno być to tajemnicą.
   Gdzie demokracja, przejrzystość działań?

   • dług dodano 8 lat temu

    O Matko, a na co tyle długu wzięli? Na Aqua park i na stadion?

    • f-16 dodano 8 lat temu

     Jeszcze na nagrody dla urzędników "za dobrą pracę" i na drzwi do lasu czyli "ogrodzenie" parku.

 39. andrzej grundland dodano 8 lat temu

  Juz w stanie wojennym w klubie wolnej myśli politycznej w Monachium przy Polskiej Misji Katolickiej i na falach Rozgłosni Wolna Europa byłem przeciw "demokracji" partyjnej. Podzielał ten pogląd Jan Nowak Jeziorański i kilku innych wybitnych itelektualistów liderów polskiego zycia podziemnego, Np. Adam Bujak na kongresie ROAD gdy Mazowiecki z Donaldem parli do stołków po konsultacji ze mną sprzeciwił się przekształceniu w partię tego ruchu społecznego. Polską demokrację zniszczył układ partyjny, którego archaiczna konstrukcja nie pasuje do nowoczesnego społeczeństwa i państwa. "Zdobyc władzę i utrzymać ją za wszelką cenę" – motto pzpr świetnie pasujące do każdej władzy. KNP i Janusz KM mają niestety rację, że pis nie ma programu i jest populistyczną partią wrorująca się tak jak i pozostałe na utopijnym socjaliźnie. Dowód – tak jak i inne partyje jest on za dotacjami i pokrywania kosztów z publicznch pieniedzy. TO JEST KPINA Z OBYWATELI A NIE DEMOKRACJA CZY BIBLIJNE PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ. Młodzi nie przyjmą ściemy i rozpoznają Populizm i Socjalizm. Za niespełna 3 lata nikt nie będzie chciał pamiętał co to jest pis, po, psl, tr, knp itp. Przeminą jak niedobry wiatr. W dobie internetu , każdy polak będzie miał mozliwość głosu wg. swojego sumienia a wyrazi ten głos poprzez pstryknięcie pilotem lub mrugnięcie okiem. Kontraktowy rząd bedzie musiał realizować ogólnie przyjęty przez Naród jako wiekszość, program. Na stołki władzy wybierani będą ludzie z dorobkiem i sukcesem. na końcu prywatnymi firmami komunalnymi zarzadzać beda wkfalifikowani menedżerowie a nie POciotki czy kolesie z pis…

  • apel do obecnych radnych dodano 8 lat temu

   Przeczytałem całą dyskusję. Wynika z niej aroganckie dość traktowanie młodych przez starych wyjadaczy i bezpardonowa obrona swojego interesu.
   Szanowni Radni.
   Tak dużo mówicie o pracy na rzecz dobra wspólnego. Jeśli naprawdę o to Wam chodzi, pozwólcie mieszkańcom nabrać trochę świeżego oddechu.
   Dopuśćcie ludzi z otwartym umysłem,
   dopuśćcie do głosu młodych i nie wymagajcie od nich znajomości przepisów, bo sami nauczyliście się ich dopiero w Radzie Miasta.
   Przez tyle lat środowisko rządzące miastem trochę się zasiedziało. Nawet nie zauważyliście kiedy weszliście w rutynę comiesięcznego i corocznego postępowania. Co rok takie same plany, takie same sprawozdania, takie same głosowania. Od wielu lat te same twarze, te same odzywki. Wielu z Was ma już emerytury i może sobie spokojnie zażywać kultury w Uniwersytecie trzeciego wieku.
   Nie bądźcie tacy pazerni na pieniądze i władzę.
   Pozwólcie wejść młodości, kreatywności i energii.
   No to co? Pozwolicie?

 40. w jednym dodano 8 lat temu

  W jednym tylko zgadzam się z "nawiedzonym" Grunlandem – tym mianowicie, iż stołki w Siedlcach przydziela się kolesiom z PIS, POciotkom (do czasu) i siedleckiemu towarzystwu niek…..ch.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?