SPIN

Zmiany godzin otwarcia punktu paszportowego

Aneta Borkowska środa, 30 lipca 2014, 11:14 Aktualnie

Od 1 sierpnia zmianie ulegną godziny pracy punktów paszportowych w delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Placówki będą czynne w poniedziałek w godz. 10–17.30, a od wtorku do piątku w godz. 8–15.30.

Przed wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument ją utraci, jest ona zbyt krótka lub paszport jest zniszczony, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego.

W sytuacji, gdy jedno z rodziców jest już za granicą, jedynym sposobem na uzyskanie dokumentu jest potwierdzenie zgody rodzica przed konsulem RP w danym państwie, bądź przed notariuszem. Dodatkowo warto pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie gwarantuje możliwości wjazdu bez paszportu do każdego kraju Wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych. Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy – informacje te znajdziemy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod linkiem: www.poradnik.poland.gov.pl (zakładka „Opisy krajów”).

źródło: zespół prasowy wojewody mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?