SPIN

Cztery premiery w NoveKino od piątku

Aneta Borkowska poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 09:42 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na cztery nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od 8 sierpnia. Na kinomaniaków czekać będzie: „Bardzo poszukiwany człowiek”, „Epicentrum”, „Podróż na sto stóp” oraz „Wojownicze żółwie ninja”.

Bardzo poszukiwany człowiek

Od ataku na World Trade Center minęło 10 lat. Służby wywiadowcze w całej Europie nadal tropią groźnych islamistów. Do Hamburga uznawanego za jedną z głównych siedzib terrorystów, przedostaje się młody, skrajnie wycieńczony Czeczen, Issa. Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój kontrwywiadu niemieckiego oraz brytyjskiego. Tajemniczy mężczyzna rości sobie bowiem prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku. W prowokacji przygotowanej przez służby, role do odegrania będą mieć nie tylko agenci. Do rozgrywki przystąpi także młoda idealistka, prawniczka Annabel (McAdams) i leciwy bankier (Dafoe), który jako jedyny ma dostęp do podejrzanego konta. Czy Issa jest ofiarą opresyjnego systemu, czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach? Rozpoczyna się walka wywiadów i wyścig, którego stawką jest międzynarodowe bezpieczeństwo.

reżyseria: Anton Corbijn,
scenariusz: Andrew Bovell,
aktorzy: Philip Seymour Hoffman, Rachel McAdams, Willem Dafoe,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Niemcy, USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 121 minut,

Epicentrum

W ciągu jednego dnia Silverton zostaje spustoszone przez niespotykaną do tej pory serię tornad. Całe miasteczko pozostaje na łasce i niełasce nieobliczalnych i śmiercionośnych cyklonów, a łowcy tornad przewidują, że najgorsze dopiero przed nimi. Większość mieszkańców szuka schronienia, lecz niektórzy ruszają w kierunku oka cyklonu. Chcą sprawdzić, jak daleko może posunąć się łowca burz, by zrobić zdjęcie swojego życia. Film „Into the Storm” widziany oczyma zawodowych łowców burz, żądnych wrażeń amatorów i odważnych mieszkańców miasta pozwala widzom znaleźć się w samym centrum wydarzeń i przekonać się o niszczycielskiej sile przyrody, utrwalonej w obiektywie ich aparatów.

reżyseria: Steven Quale,
scenariusz: John Swetnam,
aktorzy: Sarah Wayne Callies, Richard Armitage, Jeremy Sumpter,
gatunek: thriller/katastroficzny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 89 minut,

Podróż na sto stóp

Dystyngowana Madame Malory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?

reżyseria: Lasse Hallström,
scenariusz: Steven Knight,
aktorzy: Helen Mirren, Om Puri, Manish Dayal,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Wojownicze żółwie ninja

Przybysze z kosmosu atakują Ziemię. Z pomocą mieszkańcom przychodzi czwórka Żółwi Ninja.

reżyseria: Jonathan Liebesman,
scenariusz: Josh Appelbaum, André Nemec, Evan Daugherty,
aktorzy: Alan Ritchson, Noel Fisher, Jeremy Howard,
gatunek: akcja/komedia/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 87 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?